Hypotéza lásky

Hypotéza lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510917/bmid_hypoteza-lasky-xBk-510917.jpeg 4 1624 1624

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

kneslova
02.05.2023 4 z 5

Dobré nenáročné čtení

Gabetka
02.05.2023 3 z 5

Ne, že by kniha nebyla plná vtipných i milých situací, když se dvojice začala poznávat, ale člověk by si myslel, že jim je tak o deset let méně. V polovině už jsem se u opakujících scén začínala nudit, ale naštěstí se to na konferenci trochu rozjelo. Jestli je opravdu postavení žen ve vědě takové, jak autorka nastiňuje, tak se nedivím, že se jich tam více nehrne. A doktorandi jsou podle popisu snad jiný živočišný druh, ale bylo zajímavé číst knihu z jiného prostředí, než bývá obvyklé. Jako oddechovka určitě dostačující, za hit tohoto žánru bych ji určitě neoznačila.

luckomar
01.05.2023 4 z 5

Fajn oddychovka pro mladší čtenářky..trochu jsem se vrátila do puberty a připomnělo mi to čtení Lenky Lanczové.

mekkejla
30.04.2023 2 z 5

Tak za mě to bylo zklamání. Příběh průměrný, zápletka průhledná, Olive nepochopitelně nesebevědomá jak ohledně mužů, tak ohledně vlastní práce, Adam byl fajn do doby, než přišla scéna se sexem, totálně to dozabila bonusová kapitola... Jediné, co se mi líbilo, bylo prostředí univerzity, ale to to samotné nezachránilo.

Hania932
30.04.2023 5 z 5

Boží, boží, boží!
Na knížku jsem četla a viděla samé dobré recenze a nějak jsem se neměla k tomu si knížku pořídit a přečíst si ji. V knihkupectví jsem si vybírala knížky a uviděla jsem jí, o ničem jsem nepřemýšlela a knížku si koupila. A dobře jsem udělala! Strašně moc mě čtení bavilo, užívala jsem si každou stránku. U čtení prostě nemusíte přemýšlet a jen si užíváte příběh. Už od začátku jsem měla svojí hypotézu a ta se mi na konci potvrdila. Já nemám co vytknout, protože za mě je to skvělá knížka. Pokud máte větší nároky, tak k tomu možná budete mít nějaké výhrady. Ale za mě můžu knížku jenom doporučit. Jediný mínus je, že byla knížka až moc krátká :D Klidně bych dalších 50 stránek brala.

0197
29.04.2023 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se ke knížce konečně dostala. Byl jí plný instagram a vyskakovala na mě snad úplně všude. Pak člověk nemá mít co velká přímo obrovská očekávání.

Trochu mě zaskočilo vyprávění ve 3. osobě, které mi sice nevadí, ale netušila jsem to. Nějak se o tom nikdo v žádné recenzi nezmínil nebo jsem to přehlédla :-). Zavádějící je rovněž nalákání na téma studenty a profesora, protože on jejím učitelem nebyl. Ale nevadí :-).

Nechápu, jak ti studenti zvládají ty šílené nároky, hromadu úkolů a minimum osobního života. Bez pořádné motivace to nejde a právě tu měla Olivie velkou. Bavilo mě ji sledovat. A to nejen její akademickou dráhu, ale především její nový vztah. Byla přátelská a roztomilá. Svému výzkumu věřila. Její kamarádi to skvěle oživili. Hlavně Malcolm na konci.

Adam mi nepřišel jako č*rák, za kterého ho všichni měli. To oslovení ve spojitosti s ním zaznělo několikrát. Za mě je to jedna z nejhorších nadávek a ještě jsem ji snad nepoužila. Možná jednou (v duchu, ani nahlas jsem to nevyslovila) :-). I když chápu, že studenty vůbec nešetřil. Vybavila jsem si jednoho svého profesora z vejšky. Neměl prezentace v PowerPointu, důležitej jak sáňky v létě a jeho předměty museli studenti často opakovat další rok. Bohužel vzhledově úplně jiná liga na rozdíl od Adama :-). A i povahově.

Bylo to rozkošné, hravé a usměvavé (to jak jí Adam říkal potvoro). Prostředí akademie nevšední, originální a bylo cítit, že je autorce blízké. Falešné chození mám rovněž v oblibě a těm dvěma to tak slušelo při společných střetnutích a trávení času. I přesto mi něco k dokonalosti chybělo a do čtení jsem se občas nutila. Asi za to mohlo i to velké haló, kdy jsem očekávala něco bombastického nebo jen nebyla vhodná doba. Ráda si ovšem další knihy od autorky přečtu.

maky1702
29.04.2023 3 z 5

Knížka je čtivá, styl psaní mi sednul. Příběh nepřináší nic nového, kromě prostředí, ve kterém se odehrává. Bohužel se mi vůbec nelíbila kapitola o sexu (takže i celá bonusová povídka), přišla mi divně napsaná a zkazila tak dojem z druhé půlky knihy. Chválím autorku za zpracování tématu žen ve vědě - sama se pohybuju v akademickém prostředí a plně chápu nejistotu Olive, jestli tam, kde je, opravdu patří.

knizninadsenec
28.04.2023 4 z 5

Příběh mi ze začátku přišel trochu táhlý, zvláštní, ale po pár stranách jsem se pořádně začetla a postupně si postavy/příběh zamilovávala víc a víc.
Olive a Adam jsou skvělý, stejně jako jejich přátelé. Teda až na jednoho, který se ukázal být hajzlem (náhoda dopomohla a dobře mu tak). Nejvíce jsem si oblíbila Adama. Byl milý, starostlivý a prostě...

Každopádně, příběh byl milý, krásný, vtipný, romantický, občas smutný. Rozhodně to bylo zajímavé téma. Líbilo se mi, že měl spoustu energie. Zajímavé alespoň takto poznat trochu akademické prostředí.

Chvilku jsem se i bála pokračovat ve čtení, protože jsem si nebyla jistá, jestli zvládnu (když už jsem se do příběhu zakousla), jak to bude pokračovat, co se stane nebo nestane... Kdo komu bude věřit a jak se to prostě vyvine. Pak jsem ale byla ráda, že jsem knihu neodložila na moc dlouho (jen na cca půl hodinku) a musím říct, že to bylo skvělé.

Celkově se mi příběh velmi líbil, byl poutavý, četl se dobře (až na začátek, těch pár stran). Postavy byly skvělé, zajímavé. Některé mě opravdu překvapily. Za sebe doporučuji .

smrčci
28.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Na knize mě štvalo několik věcí. Např. neustále nedokončování vět, vzájmené přerušování v řeči a zasekávání mi narušovalo plynulost čtení. Zkracování jména Oliva na Ol. V angličtině to tak možná může být, ale v rámci překladu bych spíš preferovala Oli - ale to je taková až hnidopišská poznámka :-). Překlepy, několikrát špatně použitý tvar slovesa.
Nicméně ve výsledku musím říct, že jsem si čtení opravdu užila. Splnilo to očekávání, která jsem od ní měla. Oliva mě bavila, Adam byl boží. Oceňuji taky humor, který je knihou protkaný.
SPOILER
Kapitola 15 a 16 je napsaná trošku jako příručka Me too: Je potřeba, aby se obě strany ujistily, že to, co dělají, dělají se souhlasem druhého a že je to oběma příjemné. Navíc chování Adama při sexu úplně neodpovídalo jeho dosavadnímu chování.

bibi.r
27.04.2023 4 z 5

Já vím, já vím... Je to naprosto prvoplánová romanťárna. No a co. Já si to skvěle užila.
Odpočinkové, nenáročné, vtipné, svižné, milé, něžné... k tomu krásnej chlap a sympatická hrdinka. Tak proč sakra ne. Každý potřebujeme pohlazení po duši.

Líbilo se mi a až budu potřebovat další pohlazení, tak zkusím další autorčinu knížku.

nonameperson04
24.04.2023 5 z 5

Super, moc jsem se bavila a bylo to hrozné ňuňu.
PS: doporučuju nečíst kapitolu 15 a 16 na veřejnosti

betule3
24.04.2023 4 z 5

Knížku jsem četla už po několikáté a pokaždé jsem si příběh užila. Jedná se o jednoduchou romanťárnu, protkanou vtipem a příjemným autorčiným stylem. Jako oddechovka určitě super!

Karlík27
23.04.2023 5 z 5

Super kniha. Vlastně ani nevím proč, ale strašně moc jsem si oblíbila postavu Adama.

Balthazar
23.04.2023 1 z 5

Kniha mě nezaujala, dočetla jsem ji jen proto, že ji mám jako výzvu pubertální dívka bez sebevědomí narazila na krásného chytrého vědce čekajícího jen na ni. Nechápu jak se s takovým sebevědomím vůbec někam dostala

Povalecka
23.04.2023 2 z 5

Z celkem zajímavého a neotřelého tématu z vědeckého prostředí šlo vytěžit hodně. Bohužel došlo k pravému opaku. Autorka popisuje skupinu vědců, kteří mají intelektuální úroveň party středoškoláků. Hlavní hrdinka se neustále za něco omlouvá (i když nemá proč) a neustále shazuje vlastní výzkum svoji nesebedůvěrou (i když jí všichni pořád dokola ujišťují, že je skvělý). Často mě napadalo, jak se vůbec tato dívka mohla dostat až na postgraduální studium. Doufám, že ve vědě existují i silné ženy, které si samy sebe váží, protože z této knihy to moc nevyplývá...

Kira283
21.04.2023 4 z 5

Jediné, co celý příběh zkazilo, byla erotická scéna. A ještě k tomu i jako bonusová kapitola? Děkuji, nechci.

Jarka_rybář
20.04.2023 5 z 5

Nádherná kniha. Dokonalá oddechovka s klasickým příběhem, navíc z prostředí vědy, které miluji. Hlavní hrdinové mi byli neobyčejně sympatičtí. Až na jedno dvě vulgární slůvka dobré. Pobavilo, potěšilo, přečtu si opakovaně.

broskev28
20.04.2023 3 z 5

Nechala se nachytat, nechala se nachytat . . .
Hodnocení vysoké, ale romantika předvídatelná, včetně "sladké prdelky". Noc na hotelovém pokoji už pro mě byla "bonus" navíc; do toho sladkobolného nesmělého vztahu mi vůbec nesedla, ale to je můj problém. Každopádně oceňuju zápletku i její férové řešení, feministickou vědátorku Anh a obecně čtivý a odsejpající příběh z vědeckého prostředí.

"Nemůžete si změnit jméno, poleptat si konečky prstů, přihlásit se do programu na ochranu svědků a zmizet?"
"Ehm, to asi ne. Nejsem americká občanka."
"Tak to asi nemůžete. A co říct si 'seru na to' a nést odpovědnost za následky?"

badliar_id
19.04.2023 5 z 5

"I wish you could see yourself the way I see you."
Bavila mě každá stránka této knihy.. Po delší době romantika, která mě bavila fakt celou dobu. Olive a Adam = dokonalost.. Doporučuju.

Uma
18.04.2023 5 z 5

Tahle kniha je překrásná romantická komedie. Překonalo to mé očekávání. Doporučuji!!

romantika

2023  85%Hypotéza lásky