Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6030 6030

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

Jančislava
15.04.2013 2 z 5

Mě kniha moc nebavila, dočetla jsem, ale znovu číst nebudu.

Fenixx
09.04.2013 4 z 5

Čtivé, podle mne překombinované...

nikaxxx
07.04.2013 3 z 5

Sama sebe jsem překvapila tpělivostí. Když se mi nějaká knížka nelíbí - nedokážu se donutit do jejího dočtení, Přesto, že jsem první polovinu Hypnotizéra nečetla s nadšením, četla po pár stránkách a pak knihu odlkládala .... jsem dočetla. A musím uznat, že konec knížky mě pohltil. Takže stálo za to přečkat pár nudných kapitol.
Hodně mě při čtení "rušil" používaný přítomný čas.

žlutý tweety
07.04.2013 5 z 5

První přečtená knížka od tohoto autora a byl to masakr :) Musela jsem mít i zbývající díly... Chvílema jsem se dokonce i bála :D

zoew
03.04.2013 5 z 5

Zkraje jsem byla trochu skeptická, moc jsem si od toho neslibovala a chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale zhruba od 60. stránky jsem se nemohla od knihy odtrhnout a dokonce mi přestal vadit i ten podivně přítomný čas, v jakém je to napsané. Závěr knihy byl hodně dramatický a příběh měl docela překvapivé rozuzlení. Kdo má rád napětí, tomu mohu tuto knihu vřele doporučit. Kdo má slabší nervy či žaludek, ať si vezme ke čtení raději něco klidnějšího.

Disease
02.04.2013 3 z 5

Taková generická "skandinávská krimi". Místy i celkem napínavá. Celkově, podobně jako Trabant nebo manželka, "uspokojí, ale nenadchne".

nikola_p
01.04.2013 5 z 5

Velice čtivá knížka. Pokud se vám líbil Stieg Larsson, bude se vám líbit i Lars Kepler

Elka85
31.03.2013 5 z 5

Super čtivá knížka!!

kackaj
27.03.2013 5 z 5

Já nevím, asi jsem ulítlá na severský detektivky, ale tahle knížka me opět moc bavila

rasputin
26.03.2013 5 z 5

Pro někoho lepší Hypnotizér, pro někoho Paganiniho smlouva, pro dalšího Svědkyně ohně. Někdo raději tvarohové koláče, někdo zase povidlové. Jisté je jedno. Všechny tři knihy, jako jeden celek působí bezvadně. Knihy mají spád, člověk se neztrácí ve složitém ději a množství postav a hlavně Joona Linna (já to čtu jako línej jůna) je docela sympaťák.

Aluora
22.03.2013 3 z 5

Jak bylo zmíněno níže. Přečetla jsem asi půl roku po přečtení Milénia a hned nato sérii Hannibala a tohle byla nuda pro mě. Nebylo to nejhorší, ale pro náročnější čtenáře to není. Ale našla jsem tam možná dvě pasáže, které mi vzaly dech, ale nic víc. Pro mě osobně až moc velká oddechovka. Ale nenáročným čtenářům doporučuji.

kattyV
22.03.2013 2 z 5

Pooté, co jsem s nadšením přečetla trilogii Milénium jsem s nadějí sáhla i po Hypnotiyérovi doufaje, že to bude podobné. Nějak nebylo. Veškeré postavy byly z mého pohledu silně nesympatické až psychotické, včetně hlavního hrdiny psychiatra Erika, při jehož popisu se nemohu zbavit dojmu, že na názoru, že psychiatrem se stávaví ti, co ho nejvíce potřebujéí, něco je. A jeho rodina nenín o nic lepší. Poté, co jsem přečetla ještě nekolik dalších severských detekvtivek (včetně Nesböa), jsem se zařekla, že tyto evropské země raději vynechám. Nějak na mne z těchto autorů padají deprese.

MesLivres
21.03.2013 3 z 5

Je pravda, že jsem se do knihy okamžitě začetla a přečetla jsem jí téměř jedním dechem. Ale po přečtení mi v hlavě zůstalo spousta otázek. Také mám pocit, že autor do jedné knihy namontoval minimálně tři příběhy, které nešly moc dohromady. Méně je někdy více, pro tuto knihu to platí dvojnásob.

sarkakom
20.03.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka, napínavá hned od začátku, nedá se od ní odtrhnout...

lisc
19.03.2013 3 z 5

Četlo se mi dobře, detektiv Jonna Linna mi byl sympatický, celkově jsem byla spokojená. Hned jsem si koupila další knihy od tohoto autora.

malazluta
15.03.2013 1 z 5

Hypnotizér je pro mě jedno velké zklamání. Začátek knihy vypadal slibně, prostředek mi příšel hodně nudný, bez nějakého náboje a energie, a závěrečné "vyvrcholení" mi přišlo až nechtěně směšné. Žádná z postav mi nebyla sympatická a bylo mi celkem jedno, co se jim v knize děje. To, že jsem knihu přečetla do konce, považuju za osobní výkon. S tvrzením, že jde o druhého Larssona zásadně nesouhlasím, tato kniha spíše než poctou je pro mě parazitováním na oblíbenosti a popularitě tohoto švédského autora. Netvrdím, že pro někoho Hypnotizér nebude mít své kouzlo, já ho ale neobjevila.

hledaseniki
08.03.2013 5 z 5

Na Hypnotizéra jsem narazila víceméně náhodou a musím říct, že kniha mě pohltila hned na začátku a pustila mě až na samotném konci, samozřejmě, že se tam najde několik chyb a míst, které tam být nemuseli, ale i přesto to knize odpustim, navíc detektiv Joona Linna se rázem stal mou oblíbenou postavou.

ponti
08.03.2013 1 z 5

Tolik jsem se na knihu těšila, a nakonec jsem jí nepřečetla. Na vyprávění v přítomném čase bych si asi i zvykla, ale ty hysterické nevěrohodné postavy mě strašně štvaly. Celých 120 stránek (dál jsem se nedostala) jsem měla pocit, že čtu opsanou slohovku, do které autoři vpravili svoje nápady, aby nebylo poznat, že opisovali. Vznikla akorát přeplácaná slátanina... Škoda.

VendyM
06.03.2013 5 z 5

Super napsaná kniha, originálním způsobem- v přítomném čase a třetí osobě. Napínavá.

AndyG
26.02.2013

Očekávání bohužel nesplnila. Začátek poměrně napínavý, dál už to bylo horší. Ale dočetla jsem až do konce, přestože konec byl velmi předvídatelný.