Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6043 6043

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

Hedwik
16.10.2013 3 z 5

Mozna je hloupe, ze jsem si nastavil vysokou latku trilogii milenia S.Larssona, tezko se prekonava a bohuzel ani u teto knihy se to nepodarilo. Ze zacatku me nudila, ale pak dej vzal skvely spad a ja se bavil napetim, dejem, zapletkou, ale potom...skok a pad, kniha ztratila pro mne tempo a tezko jej opet nabirala, nenabrala. Urcite si prectu dalsi knihu od tohoto autora a uvidime.

Rousse
12.10.2013 4 z 5

Jo dost dobrý - napínavé, čtivé, odsýpá to, sympaťák Linna - 4 zasloužené hvězdy.

Norek
12.10.2013 3 z 5

Taková ta knížka, kterou si přečtu, docela mě i baví (i přesto, že někdy se to až moc táhlo), ale opakovat už to nemusím.

Jozefka
11.10.2013 5 z 5

Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Začala jsem ji číst v pátek večer a skončila v sobotu.Nedalo se přestat číst.Mohu doporučit.

rtesarova88
11.10.2013 5 z 5

Skvělá kniha, velice doporučuji. Další kniha po Mileniu Larssona strhující, napínavý děj.

Katuska001
11.10.2013 3 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha, která se čte doslova fofrem, kde vyšetřuje sympatický detektiv Joona Linna, i když trochu překombinovaná, ale najednou kniha dostala zvrat o 180 stupňů a děj se znovu rozjel.

jiri77
01.10.2013 5 z 5

Další skvělý severský detektivní-thriller,kniha se mi moc líbila.Už se těším na další případy detektiva Joona Linna.

Sarka14
30.09.2013 5 z 5

Knížka je naprosto úžasná. Postavy jsou výborně propracované a děj má spád. Krásně se to čte. Jednoznačně doporučuji. Prozatím jsem těch severských detektivů nečetla moc, jako první bylo Millenium a to je asi ještě o kousek lepší. Ale rozhodně je tohle výborný autor od kterého si ráda přečtu i něco dalšího.

AAndulka
19.09.2013 3 z 5

Začátek vypadal velmi slibně, ale postupně jsem ztrácela chuť číst pokračování ... naštěstí jsem se odhodlala a další díly můj úsudek nad "Keplerem" vylepšily :-)

Pakuna
11.09.2013 2 z 5

Po Miléniu od Larssona jsem se dostala k této knize a byla jsem spíše zklamaná.

Lindulinek
10.09.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Těším se na Svědkyni ohně a Paganiniho smlouvu.

Michi.01
09.09.2013 4 z 5

Dostala jsem tip, že Hypnotizér bude stejně dobrá četba jako Larssonovo Milénium. S Miléniem se nedá srovnávat, ale musím uznat, že je čtivá a napínavá. I když trochu překombinovaná. Ale určitě doporučuju

michalka S.
06.09.2013 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila,protoze jsem četla milenium tak jsem to chtela porovnat a musim říct ze oba autori(milenium a hypnotizer)jsou skvelí!!!Určitě to neni posledni dílo od techto autoru!!

laco239
30.08.2013 5 z 5

Skvělá kniha, nemohu jí nic vytknot. Oslovila mě stejně, jako Paganiniho smlouva. Klobouk dolu, opravdu, takto propojit a propracovat děj.

Ormos Atalia
27.08.2013

Perfektní příběh, četlo se to jedna báseň :-) Je to má druhá kniha od Larse Keplera, ještě se chystám koupit si " Písečného muže" a už se na něj moc těším.

Heyhey
26.08.2013 4 z 5

Velmi čtivé. Podobná stavba příběhu jako u Mužů, kteří nenávidí ženy, ale nezůstává takový svazující pocit. Doporučuji.

rose
25.08.2013 4 z 5

Na začátku mi vadil ten přítomný čas u vyprávění příběhu. Ale dá se na to zvyknout. Pak už mě příběh docela chytil a četlo se mi dobře. Jak čtu v diskusi, na tuhle knížku existuje spousta protichůdných názorů, já za sebe můžu říct, že jsem si to docela hezky užila a že to je dobré svižné čtení od začátku až do konce. Určitě jdu do dalších dílů.

marwinmh
15.08.2013 4 z 5

Joona Linna jako vyšetřovatel mi byl sympatický, méně už na lécích závislý hypnotizér Erik a jeho místy poněkud hysterická manželka Simona :-) Část s Pokémony mi do celého děje nějak neseděla a taky Josefův příběh mi přišel tak nějak neukončený - bodnutí a to bylo jako všechno? Kniha se mi celkově líbila, často mi běhal mráz po zádech a byla jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí, ale že bych se k ní musela vracet, to určitě ne.

HanaNov
13.08.2013 4 z 5

Já jsem byla z Hypnotizéra maličko zklamaná, čekala jsem něco opravdu excelentního, bravurního, ale nakonec mi nepřišel až tak výjimečný. Ano, je to skvělý thriller, perfektně se rozvíjí a graduje, ale jako avizovaná bomba mě nezasáhl.

LenaBil
10.08.2013 5 z 5

Až na ty blbosti s Pokémony, super :-)