Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6030 6030

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

kessey
04.08.2013 4 z 5

Popravdě detektiv Joona mě za srdce příliš nechytil, mám radši rozervané alkoholiky, ale děj to plně vynahradil. Rozhodně originální námět, propojení více příběhů, skvěle napsáno a čte se jedním dechem.

renataab
30.07.2013 4 z 5

Četla jsem ji na jaře jedním dechem a zapomněla jsem knihu ohodnotit. Kniha je napínavá, pro mě nezapomenutelná. I další knihy detektivky od autorů jsou jedničky.

markuc
03.07.2013 2 z 5

Docela roztahana nuda, celkem nezajimavy a prumerny pribeh rozebirany zbytecne dlouho - kniha tim ztraci vypraveci schopnosti a trochu nudi.

regenka
29.06.2013 3 z 5

Ač detektivky nemám ráda, tak mě první strana vtáhla do děje a nechtěla mě pustit.. Napínavý děj, pěkná charakteristika postav, o fous uvěřitelnější než Paganiniho smlouva, i když konec už se mi moc nelíbil.

Thanyss
29.06.2013 4 z 5

Opravdu dobrá detektivka s poměrně dost brutální počáteční zápletkou, ze které vás bude mrazit v zádech. Pokračování děje, jež se postupně přetváří do jiné podoby a jehož příčiny sahají dále do minulosti, je neméně napínavé a čtenáře nutí číst dál a dál, aby postupně odkryl příčiny současného zločinu.
Je to dobré, napínavé, čtivé, bez zdlouhavých zbytečných míst. Doporučuji.

Listicka3253
28.06.2013 5 z 5

Vubec jsem se od teto knihy nemohla odtrhnout, napeti od zacatku do konce, ktere vas nuti cist dal a dal. Misty jsem se ale hodne musela soustredit na jednotlive udalosti, abych chapala souvislosti, protoze mi to v jednu chvili pripadlo az lehce prekombinovane. Na konci do sebe ale vse zapadlo a obdivuji autora (resp. autory:) za promyslenost cele knihy. Uz se nemuzu dockat, az si prectu Paganiniho smlouvu (Svedkyni ohne jsem uz cetla).

Lenny33
26.06.2013 3 z 5

Napětí téměř po celou dobu, ovšem většinu postav jsem nemohla vystát, nemluvě o častých nelogických dialozích na začátku knihy. Někdy v polovině jsem zažívala krizi a bála se, že snad knihu ani nedočtu, a naopak posledních cca 100 stran bylo bravurních. Jsem zvědavá na další díly, ale nijak nadšená z knihy teda nejsem.

Deadly
19.06.2013 4 z 5

Úžasný čtenářský zážitek. Byla jsem trochu rozmrzelá, když se děj odklonil od původního Josefova případu a autoři najednou rozehráli příběh druhý, ale nakonec byl zajímavější než první. Škoda, že jsem už přečerpala svůj měsíční rozpočet na nové přírůstky do knihovničky, jinak bych už šla pro Paganiniho smlouvu. Ach, ať už je desátýho!

mysiacik
19.06.2013 4 z 5

Čakala som väčšiu "pecku", pretože som to porovnávala s Stiegom Larssonom, ale bolo to príjemne napäté čítanie. Určite sa pustím aj do Paganiniho zmluvy a Svedkyne ohne.

Junjun
18.06.2013 4 z 5

Zajímavé, strašidelné, napínavé. Zajimavy styl vypraveni pribehu a prolinani casu. Vadili mi dve veci, a to jak jsou naprosto uměle vložené pasáže o objektivních skutečnostech - např. systém policie ve Švédsku, délka vazby a úplně nejvíc mě drtilo, že když je potřeba provést lokalizaci mobilu, tak dědeček policajt, kdy se očekává, že trne strachy a začne jednat, sáhodlouze vysvětluje, jak se taková lokalizace provádí a co se při ní získá. Přišlo mi, že si autoři pracně někde zjistili takovéto informace, a pak se je snažili za každou cenu vtlačit do textu.
Dalsi vec, ktera mi rusila pri cetbe tehle jinak dobre detektivky, byly casto zbytecne podrobne popisy prostredi.
I když se to podle mě s Larssonem nedá srovnat a asi s ním dlouho nic srovnat nepůjde, tak přečtením čas neztratíte.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Další kniha ze severních zemí, která mě "dostala" a podle ostatních komentářů nemusím její klady ani dlouze popisovat. Příběh je napsaný novým a osobitým způsobem a nelze ho přirovnat k žádnému jinému severskému autorovi. Od první stránky je děj napínavý, kombinují se zde prvky thrilleru, detektivky i psychologického románů. Propojení různých časových úseků, dějových linií i charakterů postav působí složitě, ale čtenář se bez větších problémů dokáže orientovat v ději a rozplétat všechny nitky složitého a napínavého příběhu.

zapina
03.06.2013 2 z 5

Hrůza! Něco tak překombinovaného jsem dlouho nečetla. Ale celou dobu jsem byla ochromená hrůzou a děsem, takže asi splnila svůj účel. Nikdy se k ní nevrátím a nikdy už nic takového nechci číst.

Terymotyl
22.05.2013

Kniha je pro mě naprosto dokonalá!! Přečetla jsem ji jedním dechem! Bála jsem se u ní, občas jsem ji i proto musela na chvíli odložit a dát si pauzu!! Určitě si ji přečtu ještě mnohokrát! :-)

keselylenka
17.05.2013 5 z 5

Jsem naprosto ohromena a nejsp

tintik
17.05.2013 4 z 5

Nečekaně dobré čtení - není nad to, když od knížky nic moc neočekáváte a nakonec se od ní nemůžete odtrhnout. Místy sice trochu chaotické, někdy přehnané, přítomný čas ve vyprávění sice zvláštní, ale dalo se zvyknout, nicméně téma hypnózy, prolínající se knihou, velice zajímavé, zkrátka - dobré a napínavé počtení. Dalšímu setkání s Joonou Linnou se rozhodně vyhýbat nebudu, ba naopak - už se na něj těším :)

ajinav82
03.05.2013 4 z 5

Velice nap

natyne
23.04.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, určitě ji doporučím...

evelinaevelina
22.04.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla v období, kdy čtu pouze severské krimi. Hypnotizér sem přesně zapadá.
Netuším, proč je Kepler kvůli jedné či dvěma oficiálním recenzím stále přirivnáván (nebo porovnáván?) k Larssonovi. Každý ze severských autorů, ať už je úspěšný více či méně, je jiný. Snaha o neotřelost a nové věci se přece cení. Jinak bychom mohli říkat, že všichni jsou stejně jen plagiátoři Doyla či Christie atp.
Je fakt, že více případů, které se nikde nespojí, přidává knize občas na rozvleklosti. Ale člověk, co často čte, si s takovými úseky knihy dovede poradit "rychločtením" - hlavně že dojde zase k části, kde to žije. Taky jsem dost dlouho byla přesvědčena, že hlavní hrdina knihy bude Erik , Joona že bude pouze jakýsi hlavní sekundant děje. Ale určitě se pustím i do Paganiniho smlouvy a Svědkyně ohně.

hrabenka
21.04.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila,jako všechny od autora,jsou čtivé,napínavé,člověk se nemůže odtrhnout od děje.

natyne
17.04.2013 4 z 5