Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6026 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

pemla
21.02.2013 4 z 5

Moje první detektivka vůbec. Jasně, nějaké logické hlouposti tam byly, přesto jsem se skvěle odreagovala a nedokázala knihu odložit.

Askarinka
19.02.2013 5 z 5

Detektivky moc nemusím,ale Joona Linna je super:-)Pěkná knížka

Taja2013
15.02.2013 5 z 5

Výborná kniha. Četla se jedním dechem. Joona Linna perfektní. Mělo to spád, napětí, akci. Možná té akce bylo ke konci až moc, ale téma skvělé.

maple34
14.02.2013 3 z 5

Je to zatraceně dobré čtení. Ale přesto to není ono. Nevím, čím přesně to je, ale manželé Ahndorilovi mně způsobili něco, co se mi ještě nestalo...líbilo se mi to nebo ne? :o) Kniha má slušný, skoro bych řekl skvělý spád, ale tu a tam prostě přijdou zatraceně nudné party, absolutně nezapadající do kontextu a časoprostorové linie. Něco tomu prostě chybí, nezůstanete u toho s pusou dokořán jako u Larssona. Samozřejmě, tahle detektivka je super, pobaví i postraší, ale být filmový režisér a mít za úkol filmovou adaptaci, tak bych se asi zbláznil. Může to být také mnou, protože jsem knize nevěnoval patřičnou pozornost. Každopádně doporučuji a půjčuji si další keplerovský počin.

hromes
03.02.2013 4 z 5

Hypnotizéru se povedlo to, co se už dlouho jiným knihám ne : přimět mě, abych celý příběh přečetl v podstatě na posezení. Jen si nejsem moc jist, jak dlouho si ho budu pamatovat.

Martin, Vyškov
25.01.2013 5 z 5

Naprosto úžasné počteníčko, plné napětí až do posledního konce, jsem celkem zvědavý na filmové zpracování.

salamandrina
19.01.2013 5 z 5

V rámci svého žánru patří mezi špičky. Napínavé a dobře napsané.

egan
13.01.2013 5 z 5

Knihu hotnotím až po prečítaní aj druhého dielu (Paganiniho smlouva) a možno práve preto dávam plný počet :) Určite sú v príbehu nejaké nedostatky, ktoré nemajú logiku a veľmi veľa zostáva nevyriešeného, ale tejto knihe sa nedá uprieť jej "čtivosť" a atmosféra hrôzy, napätia a momentov prekvapenia a často aj zhnusenia. Je písaná skutočne skoro ako filmový scenár, kde sa obrazy striedajú veľmi rýchlo a dej má spád. Výborné!

lucifr
07.01.2013 5 z 5

Suprová kniha přečtená opravdu jedním dechem autor věděl jak zaujmout, dávám 5 hvězd i když konec trochu chabý :-)

wally
06.01.2013 4 z 5

Moje první setkání s J. Linnou a nelituji...výborné čtení, které jsem si vzal na dovolenou a bohužel kniha byla tak dobrá, že jsi ji měl přečtenu tak rychle, že jsem pak již po zbytek dovolené neměl co číst... Přiznám se, že jsem měl několik teorií, kdo za tím vězí a mnohokrát jsem ji musel změnit....

srutkovaa
06.01.2013 4 z 5

Napínavá kniha, kterou přečtete jedním dechem. Avšak se nevyrovná třem dílům od Larssona.

SaDiablo
31.12.2012 4 z 5

Saprlote, proč má Hypnotizér tak nízké hodnocení? Jak jsem psala u SO, Hypnotizér u mě na druhém místě... Po přečtení jsem měla chuť na další případ, kvalitní a velmi zajímavá zápletka a start. Sympatický komisař s nejasnou minulostí (už ať je tu čtvrtý díl!), co víc si přát.

Evelína Š
30.12.2012 5 z 5

Napínavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem.

i-v-u-l-a
26.12.2012 4 z 5

kniha je poutavá a donutí vás číst a číst a číst...konec mě trochu zklamal, čekala jsem jiné zakončení, ae záleží na autorech, co je jejich hlavní nitkou a čím to zakončí, proto bodík dolů...ae těším se, že se k ní za pár let opět vrátím se stejnou touhou, jako teď ;)

Vendelína
06.12.2012

Knihu jsem bohužel nedočetla. Není to tím, že by byla špatná, ale určité skutky malého chlapce mi šly proti srsti a hlavně mi přišly nechutné. Pouze komentuji, nehodnotím.

Eevina
01.12.2012 2 z 5

Jedna z nejhorších detektivek, co jsem četla. Kniha si tu reklamu a označení kniha roku vůbec nezaslouží. Kniha začíná Josefem Ekem, na kterého se v polovině knihy skoro zapomene a místo toho se skočí na hlavního hrdiny Erika, který musí řešit únos syna a prožívá totální rozpad rodiny, který jsem absolutně nepochopila, kniha končí zmateně, nepochopeně a čtenář vůbec neví, jak to dopadlo s Evelyn, co se s ní stalo, jak je možné že jí Josef našel atd. Možná kdyby se spisovatelé rozhodli jen pro jeden kriminální případ (a myslím, že nejlépe pro Josefa Eka), kniha by byla dobrá a kdyby se tomuhle jednomu případu hodně věnovali, možná by to opravdu mohla být kniha roku.

brabofka
23.11.2012 5 z 5

Tak to už se mi dlouho nestalo abych knihu o 500 stranách přečetla jedním dechem za 2 dny. Jedinečná, úžasná a napínavá detektivka, která nenudí od první do poslední stránky. Myslím, že to jen dokazuje že severští detektivní spisovatelé začínají být číslem 1. A vůbec bych se nedivila, kdyby se knihy zhostil film.(PS: Daniel Craig jako detektiv Linna by byl naprosto úžasnej) :-)

mončičáček
22.11.2012 3 z 5

Tahle knížka v sobě skrývá spoustu nepravděpodobných situací a někdy do sebe nezapadají všechny kousky skládačky úplně přesně...Jak může na smrt nemocný chlapec zabít několik dalších lidí při útěku z nemocnice, utéct úplně zdravému policistovi a ještě tyranizovat svou sestru, a to všechno bez napojení na přístroje, když předtím kvůli jeho stavu nebyl možný ani výslech?? Jaktože vyvázne bez trestu? Co partička šikanujících dětí, také jim to projde? A Mark?
Konec přijde zčista jasna a ten happy-end je dost zvláštní.....
Ale o hypnóze i jejím průběhu spousta zajímavého.Celkový dojem trošku rozpačitý, ale nelituju, že jsem si Hypnotizéra přečetla...

daneva
04.11.2012 5 z 5

Skvělá kniha - na to, že detektivky nečtu, tak tato kniha mě opravdu chytla a velmi nadchla

pajunček
01.11.2012 4 z 5

Velmi zajímavé téma hypnózy, i když nějaké vady na kráse dílo určitě má - nedotažení případu Josefa Ekka, další osud jeho sestry a hlavně překotný závěr s ne zcela jasnými pohnutky Marka. Nicméně jsem nečekala "hoch kultur", od krimi (thrilleru, detektivky) očekávám napětí, spád a totální vtažení do příběhu, čehož se mi bohatě dostalo.