Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6015 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

Liss93
28.10.2023 2 z 5

V rámci výzvy jsem se dostala k Larsi Keplerovi, velmi kladně hodnocenému autoru severských detektivek. A mám rozporuplné pocity. Severské detektivky jsou velmi specifické. Z těch, které jsem četla, mi některé sedly, ale některé vůbec ne, například všude chválený Nesbø nebyl vůbec můj šálek čaje. A taktéž to mám s Keplerem. Nevím, jestli je to tím, že knihu píší dva lidé, ale některá slovní spojení, věty či rozhovory nedávaly vůbec smysl nebo byly podivně přerušeny/ukončeny. K Joonu Linnovi jsem si nedokázala vytvořit vůbec žádný vztah, kdyby zemřel, bylo by mi to upřímně úplně jedno. Jediné zajímavé bylo téma hypnózy, bohužel mi to nestačí pro to, abych sáhla po další knize ze série.

mila2411
27.10.2023 5 z 5

První, zcela náhodné (kolega mi půjčil CD s audioknihou) setkání jak s Larsem tak s Joonou a hned láska na první pohled! Místy drsné až brutální, ale jinak 1oo% severská krimi tak jak má být!

Sova15
26.10.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Napínavé do posledních stránek.

haWranka
19.10.2023 3 z 5

Mělo to skvělé momenty, mělo to nudné momenty, mělo to několik velice napínavých pasáží i několik opravdu zbytečných a nudných. Musím říct, že je příběh promyšlený dobře, zajímalo mě to. Ale kdyby se mě někdo zeptal, jestli se mi to líbilo, musela bych říct ne. Všechno bylo hrozně chladné, až hnusné. A to nejenom případ, ale vlastně i všechny postavy včetně hlavních (snad s výjimkou inspektora Linny). Další díl mě neláká.

petym
11.10.2023 4 z 5

První kniha od autora a nebylo to špatné. Ze začátku jedná akce ,pak dlouhé vyšetřování,ale ke konci se to pěkně rozjelo. Už se těším na další díl.

Zemlja
25.09.2023 4 z 5

Dostala jsem ji. Už jsem byla trochu opatrná a předpojatá - to jako i já začnu číst jako většina národa "severskou detektivku"? Přežila jsem to. Bylo to v zimě, u kamen, nic jiněho se moc nedalo dělat. Pozornost udržela. Je to dobře napsané. Nepokračovala jsem ale, s výjimkou jedné od toho nejznámějšího...

Veronika13
16.08.2023 3 z 5

Za mě to teda takový odvaz nebyl. Jen proto, že je to "severská detektivka" ji ještě nemusíme všichni stavět na piedestal. Dost věcí tam bylo nepodstatných a zbytečně popsaných. Od knih očekávám, že bude dost pracovat moje fantazie, což zde moc neprobíhalo, neboť mi každý detail byl popsán, někdy snad i vícekrát než jednou, nebo mi to aspoň tak přišlo. Samozřejmě, že mě zajímalo, jak tovdopadne, ale prvotní krvavý masakr byl naprosto zbytečný a kdyby se nestal, kniha by mohla pokračovat úplně stejne a byla by aspoň o něco kratší. Ale to je zřejmé úděl toho, že ji napsali dva lidé a každý chtěl to své ego dostatečně uspokojit :-) Přiznám se, že do dalšího dílu se mi nechce.

vklaskova
14.08.2023 4 z 5

Moc mě to bavilo, napínavé. Těšila jsem se, až budu moct knížku zase otevřít. Přečteno za tři odpoledne :-)

Terkishead
06.08.2023 3 z 5

Na dovolenou dobrý, ale jinak žádný velký zázrak.

Holubka
04.08.2023 1 z 5

Asi jsem divná, ale já se vůbec nezačetla. Vůbec mě příběh nebavil a knížku jsem odložila. Simon s Erikem mě strašně vytáčeli.
Hrozně mě to mrzí těšila jsem se že začnu celou sérii, manžel si ji nemůže vynachválit. Přitom jsem před x lety četla Lovce králíků a ten mě hrozně bavil. Teď asi na Keplera nemám náladu. Třeba se ke knížce jednou vrátím.

simca9342
28.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety na střední.

První díl skvělé a tajemné série s vysokým blonďákem, který má svůj humor a inteligenci Sherlocka Holmese!
mladý psychiatr se musí vrátit zpátky do své minulosti,aby mohl začít po letech hypnotizovat a zjistit, co se stalo v jednom domě jedné rodině. Doporučuji!

ještěrka38
26.07.2023 5 z 5

Skvělé, napínavé, mělo to spád.. Plus jsou i kratší kapitoly, které nutí číst dál.

martina.culik
24.07.2023 4 z 5

Jedná se o první knihu od autorů, co jsem četla a nejspíš to nebude poslední.
Příběh se četl dobře, i když v některých částech mi přišel trochu rozvláčný. Bavilo mě drobné přeskakování v čase, které vyprávění podalo z různých úhlů.

Ira13
21.07.2023 4 z 5

Nedávno jsem četla Pavouka. Chtěla jsem vědět, jak to vše začalo a sehnala si 1.dil.
Zvláštní styl psaní, na který se dá zvyknout, ale chvílemi je rušivý.
Joona zde moc prostoru nemá, větší část zabírá Erik. Střed knihy - vrácení se do minulosti - ve formě,, ich,, asi nejlepší.
Od Lars Kepler si dám chvíli pauzu.

Stanas513
20.07.2023 5 z 5

Četla jsem jako e-knihu, takže večer před spaním. Přesto ve mě četba zanechala pozitivní dojem. Larse Keplera mi doporučili známí a jelikož jsem ho vůbec neznala, vyhledala jsem si první díl s detektivem Joona Linnem. A asi budu pokračovat v sérii. Román je čtivý, s překvapivým závěrem. Vsuvka s vysvětlením minulosti u hypnotizéra se mi líbila, bylo to nutné k vyšetřování.

Kira747
16.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Pribeh se mi libil ale stejne mi tam toho tolik chybelo. Treba porad nechapu, proc Evelyn kousla tu policajtku? Podle me v tom jela a Josefa vyuzila. Co ja vim. Patrani po Benjaminovi me nebavilo, prisel mi jako rozmazlenej kluk a ta jeho mama byla priserne otravna, chapu, ze ma nervy z toho ze ji nekdo unesl decko, ale proc to resi sexem s cizim chlapem mi nebylo jasny. Libilo se mi vypraveni pred 10 lety. Ale jo, jinak to nebylo zly...

Kaik
10.07.2023 4 z 5

Klasická severská detektivka - zasněžená, ponurá a drsná. Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetl, ale pak se děj rozjel a bylo to výborné. Úplně fajn nebyl přítomný čas většiny vyprávění, nemám ho rád a kazí mi dojem. Ale na prvotinu spisovatelského dua to vůbec nebylo špatné a na další díly se těším.

OFKitsune
04.07.2023 2 z 5

Tohle byla hrozná nuda a blbost. Pardon, ale celý případ postavený na náhodách, deus ex machina a "protože si to postava myslí, tak to tak je" opravdu není hoden popularity jakou získal. A jak se to hrozně vleklo. Každou stránkou jsem byla naštvanější, co že mi to doporučili jako kvalitní krimi/detektivku. Další knihu už fakt ne.

willy9203
03.07.2023 3 z 5

Zápletka poměrně netradiční a pasáže s inspektorem Linnou splňovaly, co od detektivky čekáte. Ale v polovině byla pasáž, která sice souvisela s případem, ale nějak mě nudila. Chvílemi mi také připadalo, že se postavy chovají nějak nesmyslně.

Zahradnice19
03.07.2023 4 z 5

Souhlasím s ostatními, že má autor svůj styl vyprávění, na který je třeba si zvyknout. Ze začátku mne přílišné opisy a detaily rozčilovaly, ale od třetiny knihy jsem je již přestala vnímat... Skvělá kniha, má spád, nedá se od ní odtrhnout, neotřelé téma, minimálně do půlky knihy obtížně předvídatelný vývoj. Velice dobře promyšlené schéma, ano, místy méně uvěřitelné, ale je to román, ne literatura faktu. Už se těším na další knihu ze série.