Husitská epopej. II, 1416-1425 - za časů hejtmana Jana Žižky

Husitská epopej. II, 1416-1425 - za časů hejtmana Jana Žižky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231003/bmid_husitska-epopej-husitska-epopej-ii--LD7-231003.jpg 4 623 94

Husitská epopej série

Druhý díl se odehrává v letech 1416 až 1425. Rodina Prokopů se rozrůstá a každý její příslušník hledá štěstí jinde; nacházíme je v Táboře, mezi umírněnými pražany, na straně Rožmberků i v řadách pronásledovaných řeholníků. Kniha popisuje růst revolučních nálad v zemi, budování Tábora, první křižácká tažení do země, zápas o čtyři artikuly pražské a smrt Jana Žižky.... celý text

Dandulka
22.08.2015 5 z 5

Jan Žižka je pojem sám o sobě. Jsem moc ráda, že tato série vychází a že ji píše právě pan Vondruška. Už aby byl třetí díl.

cérka
08.08.2015 4 z 5

Velmi jsem se těšila na druhý díl této ságy. Knihu jsem si vzala sebou na dovolenou a čekala, že i přes obsáhlost knihy ji zvládnu za dva dny. Nezvládla, četla se mi hůře než první díl, ale i tak mě bavila a trochu snad i poučila. Slyšela jsem, že se snad dočkáme dalších pěti dílů a tak ve skrytu duše doufám , že nebudou mít sestupnou tendenci a těším se na pokračování.

chardon
05.08.2015 5 z 5

Stejně jako první díl naprosto úžasné čtení.

PierRe Vesper
24.07.2015 3 z 5

Ač je kniha napsána dobře pro tu dobu, nějak mi chyběl ten podtitul Za časů hejtmana Jana Žižky. Ten se jako takový objevuje až někdy v polovině knihy. Asi jsem očekávál moc od druhého dílu a na popis bitev apod. si budu muset pořídit jinou knihu o husitství. Holt má rodina Prokopů přednost. Taky chcete mít někoho jako Lešku za "kamarádku"??

Herodes
16.07.2015 5 z 5

Troufám si tvrdit, že to je žánrově populárně-naučná literatura spojená s historickým románem. Pro mě úžasná kniha.

carbici
26.06.2015 5 z 5

Výborně napsaná kniha. Konečně mám pořádek v osobách a událostech z danéh období. Těším se na další díl. Doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o našich dějinách.

ondrula
31.05.2015 3 z 5

Oproti prvnímu dílu, ze kterého jsem byl nadšený, mě díl druhý bohužel dost zklamal. Měl jsem dojem, jako by pan Vondruška psal příliš překotně a neměl čas jednotlivé zlomové události dostatečně dramatizovat či vypiplat (například historické bitvy nebo smrt některých ústředních postav). Děj proto plyne spíš nudně a nezáživně na pozadí známých dobových událostí a banálních historických reálií. Osudy ústředních postav mě postupně přestávaly zajímat. Poslední dva roky (1424-1425) autor odbyl jen jakýmsi stručným zápisem. Přitom jen v roce 1424 nastaly dvě velmi důležité události - bitva u Malešova a Žižkova smrt. Také jsem si nemohl nevšimnout, že autor je zřejmě posedlý motivem středověké kopulace, protože na každé druhé straně někdo někoho "pomiluje"; nakonec je toho milování v knize tolik, že je to až otravné.

klokan.1905
28.05.2015 5 z 5

Tak, přečteno... ;-) Další výborný kousek od pana Vondrušky... Čte se opět výborně, jsem rád, že bude následovat ještě dalších pět dílů... Už teď se nemůžu dočkat dalšího... :-) Za mě jasných pět hvězdiček a knížku můžu opět jen a jen doporučit ;-)

Macek58
18.05.2015 5 z 5

Výborný čtení, už aby tu byl III.díl.

vitavita
02.05.2015 5 z 5

Výborné počtení. Pan Vondruška nám zraje jako víno ...

Zdenda20
29.04.2015 5 z 5

Nikdy jsem nevěřil, že období mnohokrát popisované mi takto uváže ke čtení. Je to jako píše většina čtenářů moc pěkné, ale podle mého názoru z tohoto dílu už čiší nostalgie doby. Příběhy většiny hlavních postav zde končí smutně. Ale asi to byla taková doba. I vložené diskuze jako by autorů jsou k zamyšlení. Určitě doporučuji všem, co mají rádi historii.

nero 13
19.04.2015 5 z 5

Výborné pokračování už tak dobrého prvního dílu.

astroweb
18.04.2015 5 z 5

Přečetl jsem za necelý týden s nadšením. Skvělé, už aby vyšly další díly.

cecilka2
13.04.2015 5 z 5