Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/mid_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 5 5306 548

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

TheB
18.07.2014 5 z 5

Nemám co vytknout :)

Didia
16.07.2014 5 z 5

Skvělé pokračování 1. dílu. Hrozně se těším na ten třetí a bohužel poslední :)

luciefeix
04.07.2014 4 z 5

prekvapivě dobré :)

kristýnka007
03.07.2014 5 z 5

opravdu, opravdu, OPRAVDU dokonalá série, ani druhý díl není vyjímkou:)

Justi
29.06.2014 5 z 5

Super kniha

Charley
29.06.2014 5 z 5

Tak čtení jsem si velice užívala. Musím přiznat, že podle mého názoru byl druhý díl ještě lepší než ten první. Nevím co jiného napsat. Prostě doporučuji k přečtení :)

Cacolinka
27.06.2014 3 z 5

Vražedná pomsta mě přinutila jít na nákupy do oddělení pro děti....někdy si připadám jako literární Benjamin Button (od Dickense k leporelům).
Druhý díl je, co se týká vývoje příběhu, dobrý. Kdybych předtím neviděla film, tak by mě asi většina zvratů dost překvapila. Jedna věc: Katniss, prosím tě, konečně se pro jednoho rozhodni...nebo si konečně přiznej, že je máš ráda oba, ale takhle to dál nejde.

vikimi
26.06.2014 4 z 5

II.díl jsem si užila téměř stejně jako ten první.
Jednička se mi ale líbila více, i když tady bylo zase více scén s mými oblíbenými postavami a Finnick s Johanou, to byla parádička. :)

fons
25.06.2014 5 z 5

Rozdíl oproti prvnímu dílu není v příběhu, ten je prakticky stejný, ale v budování respektu a vztahu k postavám. V jedničce se upnete na hlavní duo a jednu či dvě vedlejší postavy, jinak se zde setkáváte s pohrdáním a nedůvěrou. Vražedná pomsta je v tomto směru zásadní - většina charakterů si získává vaše sympatie a dokážete opětovat jejich city - to vše proto, aby se čtenářova úzkost z všudypřítomného povstání v kontrastu s prohloubením vztahů co nejvíce znásobila. A to dělá z tohoto dílu Olymp celé série. Očekávání na poslední knihu samozřejmě vzrůstají, jelikož ve většině případů věstí velkolepé finále, ale uprostřed celé trilogie si je dobré uvědomit, že jde o jeden příběh, jeden komplet, rozdělen do více epizod.
Zkrátka a dobře, i druhý díl je neskutečně nadupaná literární bomba, která je tak dobře napsaná, že její čtení máte za sebou snad ještě dřív než jedničku. A vy slintáte po té trojce. A rozhodujete se, jestli číst hned nebo ne. Já si na třetí díl rok počkal, jelikož mi přišlo líto, abych všechny díly pobral během pár dní. A udělal jsem dobře! Celá látka totiž zraje a dokáže s čtenářem manipulovat stejně mocně, jako intriky s hrdiny příběhu. Takže já už podruhé tleskám. Bravo a čauky!

LittleMonste
25.06.2014 5 z 5

Strašně lituji toho, že jsem prvně viděl filmy, protože knihu jsem si pak nemohl plně užít. Obdivuji Collinsovou za to jaký vymyslela příběh, různé zápletky a vše do sebe zapadá. Oblíbil jsem si Johannu a Finnicka a tak mě trochu iritovaly myšlenkové pochody Katniss...každopádně mě to bavilo víc než první díl.
Hodnocení 84%
Přečteno - 1x

Kyta
20.06.2014 5 z 5

Další strhující díl, kterému nemůžu dát míň než 5*.
Musím poznamenat, že tenhle díl byl stejně napínavý a zajímavý jako první. Oproti druhé polovině byla ta první taková na rozjezd, až v té druhé proběhla ta pořádná akce a nechyběl ani další strhující boj o přežití. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a já jsem opět všechno prožívala s Katniss. A ten milostný trojúhelník mezi Katniss, Peetou a Hurikánem... Opravdu mě zajímá, jak to celé vlastně dopadne!! I tentokrát jsem kroutila hlavou nad těmi Kapitolskými pravidly, a proto jsem docela ráda přihlížela těm nepokojům mezi kraji.
Už v prvním díle jsem si oblíbila Peetu, takže jsem ani nesnesla pomyšlení na to, že by se mu opravdu mohlo něco stát. Dalším mým oblíbencem se stal Cinna (ty jeho kostýmy prostě nikdy nezklamou). Nevím proč, ale tyhle dvě postavy jsem si obzvlášť oblíbila. :) Nejednou jsem se málem rozbrečela, protože některé okamžiky byly opravdu dojemné!
Vím, že se budu muset brzy pustit do posledního dílu, protože začínám být hladová po dalším strhujícím čtení!

Autorka mě ani tentokrát nezklamala... Ona prostě ví, jak si získat obdivující čtenáře. :)

Knihoholka:'33
19.06.2014 4 z 5

Tak nějak jsem očekávala, že se stane to, co se stalo... aréna, atd. Ale konec mně hodně překvapil. Knížka je naprosto skvělá, vážně. Bavila mě více než první díl, a to už je co říct.

pobijecmuch
11.06.2014 2 z 5

Tak co je lepší kniha nebo film ?

juliekrocova
09.06.2014 5 z 5

Skvělá trilogie, další strhující díl.

Đominica
04.06.2014 4 z 5

Tento díl mě bavil z trilogie asi nejvíc. Jinak jsem celkově od toho čtení čekala trochu víc ... :)

Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Kvalitne na urovni prvniho dilu, vlastne jsem cetla kratsi dobu...kniha neztratila smrnc, dej se stale posunuje dopredu prijatelenym tempem...mam pripraveny film na skouknuti, ale ze spatne zkusenosti z prvniho se mi do toho moc nechce...

Filatov
04.06.2014 4 z 5

Podruhé v aréně a jak jsem koncepci knihy už znal, už mě to úplně nenadchlo, nicméně si Vražedná pomsta drží pořád dobrou kvalitu! Revoluce je na spadnutí a aréna opět nezklamala, konec se hodně povedl a byl nečekaný!

mdracek
22.05.2014 5 z 5

Opět velmi strhující příběh, začátek mě velmi bavil. Konec knihy mi přišel skoro stejný jako první díl. Celkově je tahle kniha určitě o něco horší než ta předchozí, ale stále stojí za to přečíst si ji ;-)

creckx
19.05.2014 4 z 5

První polovina knihy je výborná a škoda, že ji ve filmu prakticky celou přeskočili. Setkání v lese s uprchlíky, bezhlavé bloudění, depresivně vykreslená atmosféra mezi hrami, na to se opravdu dobře vzpomíná. Druhá půlka knihy už se trochu opakuje s tou první a konec mi přišel ... no ... taková silná žena by přeci jen měla být trochu méně vznětlivá.

kroftik
04.05.2014 3 z 5

Bylo to dobré. Dobré v tomto případě znamená, že se rozhodně nebudu bránit poslednímu dílu, ale zároveň vím, že se trilogie nezařadí mezi moje nej. Po dvou knížkách máte hlavní hrdiny rádi natolik, že prostě musíte vědět, jak to celé dopadne... :-)