Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/mid_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 5 5311 549

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

kroftik
04.05.2014 3 z 5

Bylo to dobré. Dobré v tomto případě znamená, že se rozhodně nebudu bránit poslednímu dílu, ale zároveň vím, že se trilogie nezařadí mezi moje nej. Po dvou knížkách máte hlavní hrdiny rádi natolik, že prostě musíte vědět, jak to celé dopadne... :-)

bibi.r
23.04.2014 4 z 5

Musím se přiznat, že jako první jsem viděla filmy (první i druhý díl), takže při čtení prvních dvou knih mě vlastně nic moc nepřekvapilo, protože co se hlavní linie příběhu týče, tak film dost dobře kopíruje knihu. V některých pasážích dokonce úplně doslovně, jindy zas něco nakousne a pochopíte to až když čtete knihu.

U druhé knihy mě štvalo totéž, co u první. Bylo tam tolik zajímavých postav, ale nebyly úplně dokresleny (Zrnka, Diod, Dratkie, Kašmíra, Zlatoň a ostatní plátci). To přece byly velmi důležité postavy příběhu.
To že si Katniss pořád nemohla vybrat mezi Peetou a Hurikánem mi nějak nevadilo. No co, normální zmatek každé ženské. A je úplně jedno kolik jí je let. Já jsem starší a stejně furt nevím co nebo koho chci. Aspoň nebyla tak ufňáganá jako Bella ze Stmívání.

PS: Co mi teda ještě u všech knih chybělo, byla nakreslená mapa Panemu. Myslím, že autorka si ji pro své spisovatelské účely určitě taky nakreslila, takže je škoda, že nebyla v knize.

mikaella
09.04.2014 5 z 5

kniha se mi moc libila...

rm
08.04.2014 5 z 5

Perfektní. Podobně jako jednička mě to dostalo. Hrůzostrašná dystopie a dojímavá romantika. Druhý díl jsem dříve přečetl než viděl a je to lepší (ne tak úplně pro film, ale mám z toho víc). Jdu na trojku :-)

Teraslík
06.04.2014 5 z 5

Další skvěle propracovaná kniha,většinou s dalším dílem klesá kvalita,tato kniha je vyjímkou. Úžasná kniha,velice doporučuji.

KikiEli
01.04.2014 5 z 5

Jsem asi blázen, ale já se od těch knih prostě nemůžu odtrhnout. Je to strhující, napínavé a super. Začínají se rozplétat jednotlivá tajemství a já jsem čím dál více přesvědčena, že tato kniha nebude jen tak někdy v mých očích překonána. :) děj krásně plyne, kniha se skvěle čte, je nabytá emocemi a postavy se tak zajímavě záhadně vykreslují. :)

veronika3645
31.03.2014 4 z 5

Opět (stejně jako u dílu předchozího) jsem viděla nejprve film, který byl už mnohem zdařilejší, než splácaná jednička. Kniha možná lehce pokulhává (opět ve srovnání s prvním dílem), převážně milostný trojúhelník Katniss-Peeta-Sexy chlap se mnoho nevyvíjí, ačkoliv je pro tento díl dosti stěžejní. A kam se poděly souboje a masakry mezi splátci? To, že někoho zabije elektrika mi nepřijde tak cool, jako když někdo vrazí soupeři do zad sekeru... Pro za mě tentokrát je 4 hvězdy.

Edona
28.03.2014 5 z 5

Vražedná pomsta má poutavý a napínavý děj. Nejsem vyloženě rýpal, a proto když čtu knížku a líbí se mi, tak tam nehledám žádné mouchy. Možná i proto jsem nikdy nepřemýšlela, zda-li je návrat do arény hloupý nápad. Tak nějak to do toho zvráceného světa patří. Stejně tak je dle mého názoru zbytečné polemizovat nad psychologií postav. Z hlavních hrdinů mě v tomto díle opět nejvíce oslovil Peeta.

MonisPop
25.03.2014 5 z 5

Druhý díl je velmi podobný dílu prvnímu, i přesto ale dokáže zaujmout a překvapit. Nejdůležitější asi pro mě bylo, jak dopadne Peeta. Tahle postava mi neuvěřitelně přirostla k srdci. Celá trilogie je prostě skvělá, ale nejvíce se mi stejně líbil díl první a až poté díl druhý.

Skawin
24.03.2014 5 z 5

Jako většina čtenářů této knihy jsem četla jedním dechem a ač plně zaměstnaná matka tří dětí jsem ji přečetla za jeden den. Není to jen skvěle napsaná kniha, ale můžeme příběh vzít jako varování, jak by s námi mohli mocní světa zatočit, kdybychom se nechali a nebyli svobodní..

KerrKnock
19.03.2014 5 z 5

Příběh jsem přečetla jedním dechem... Nemohla jsem se odtrhnout, člověk říká "Dočtu kapitolu a nechám toho!", ale pak přijde něco nového, zajímavého a prostě to musí dočíst. Jen těžko jsem jí pokládala zpět do poličky. Rozhodně lepší díl, než první, více propracovaný, i přesto se kniha četla lehce.

lovehungergames
15.03.2014 5 z 5

Miluju ten díl:))) Asi nejlepší ze všech:) Byla jsem v kině a pak ho viděla asi ještě 3x :D určitě přečíst!!! :)

CHB-SPQR
11.03.2014 5 z 5

mě se tahle knížka moc líbila ať si říká kdo chce co chce!!!

pkr
09.03.2014 3 z 5

To takhle autorka otevřela soubor s Hunger Games 1, celý ho označila, dala ctrl+c, otevřela nový prázdný soubor a dala ctrl+v. Poté změnila jen pár jmen a máme tu téměř stejný příběh jako jednička. SPOILER: Zase aréna a zase z toho záhadně vyklouznou. 3/5

claryssa
28.02.2014 5 z 5

Měla jsem to přečtené za ani ne 24 hodin! Tahal jsem to všude.. Strávila jsem s ní hodinu na záchodě! Prostě se od toho nejde odtrhnout..!:333 Víc jsem si zamilovala Peetu, víc začala nenávidět Katniss (:DDD) a ostatní bylo prostě mega.. Johana! Ta výtahová scéna! Bože, takový výbuch sem dostala!xDDDD A ve filmu to dostalo naprosto geniální podobu! Smekám!:333 :DDDD

Alex.Barunka
25.02.2014 4 z 5

Po přečtení první knihy jsem si nedokázala představit, co bude následovat. Po druhé knize jsem tedy sáhla s jistým očekáváním a nebyla jsem zklamaná. Autorce knihy se povedlo uvedení do pokračování a tím teď myslím vesnici vítězů a vztah mezi Katniss a Peetou. Myšlenka Turné vítězů se taky povedla a myslím, že si Katniss poprvé uvědomila důsledky svého činu v aréně a věci nabrali na obrátkách, což dodalo knize na zajímavosti.

Jistého zklamání z knihy jsem se však dočkala poměrně brzo. Bylo to v okamžiku, kdy jsem zjistila, že lidé ve 13. kraji prý možná žijí pod zemí. Tato myšlenka mi do příběhu absolutně nezapadla a já jsem si tak nějak přála, aby to nebyla pravda.

Dostal mě fakt, že se všichni výherci her budou muset vrátit do arény. Čekala jsem, že se bude opakovat celý děj z prvního příběhu - body splátců, mnohá líčení, připravování na rozhovory. Prostě všechny nudné pasáže, které jsem přetrpěla v prvním příběhu. Nebylo tomu však tak. Vše bylo zkrácené a "okořeněné" ostatními výherci hladových her.

Palec nahoru dávám konci příběhu, který jasně upozorňuje na strhující pokračování.

koki.veru
24.02.2014 5 z 5

Úžasná knížka, ale asi o stupínek slabší než 1.díl. I přesto jsem to přečetla během pár dnů. Čtete, čtete a prostě nemůžete přestat.

Peťulka3
20.02.2014 5 z 5

Zhltla jsem to na jeden zátah...to mluví za vše :)

Radzha
17.02.2014 4 z 5

Dá se říct, že kniha nedává nic navíc oproti prvnímu dílu, ale rozhodně také nic míň. Kniha je čtivá jako málokteré a rozhodně děj plyne závratnou rychlostí. Člověk si neuvědomí a už přečetl 50 stránek ani neví jak.
Ze začátku se mi zdál rozjezd nezvykle pomalý, ale všechno mělo důvod a rozhodně je děj dokonale promyšlený. Po přečtení recenzí souhlasím jen s jednou věcí, a to, že je to úvod pro třetí díl. Ale u jaké série to tak není a málokterá kniha má takhle luxusní úvod.
Rozhodně nelituji, že jsem knihu přečetl. Lituji jen toho, že jsem ji přečetl tak rychle.

akneellll
17.02.2014 5 z 5

Druhý díl opět skvělý :). Dokonce mi přijde o trochu lepší než první část. ;)