Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/mid_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 5 5306 548

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

dadako
13.01.2014 5 z 5

Tato série mě baví jako málokterá dosud. Druhá knížka se mi líbila ještě více než první (několikanásobně více to pak platí o filmu, kdy první byl trgickej, ale druhej výbornej). V jednu chvíli jsem dospěl do stádia, kdy jsem hlavní hrdinku nesnášel a myslel si, že je to hysterická puberťačka, která neví co chce. Když už si nakonec myslím, že jí začínám chápat, tak zas provede nějakou naprostou pitomost. No uvidíme co si o ní budu myslet po třetí knize.

Market = )
05.01.2014 3 z 5

No, kniha je opět fajn ale podle mě je už děj překombinovaný, div ne lehce za vlasy přitažený :-D. Ano, přečetla jsem knihu jedním dechem, ne, nezabrání mi to ve čtení třetího dílu, ale knížka mě bavila pro svou čtivost a spád, spíš než že bych byla pohlcená příběhem...

Styblice
04.01.2014 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší než ten první. Možná proto, že jsem četla dříve knížku než film. Nezklamala, hezky se čte a nechybí napětí!

Leslie739
03.01.2014 5 z 5

Snow, stejně jako mi byl sympatický ve filmu, tak i v knize mi je sympatický asi jako exkrement na talíři. Jeho dosti ohavné chování a podrazy, už se těším, až mu Katniss ve třetím dílu nakope pr*el. Doufám, že to udělá.
Samozřejmě děj je opět chytlavý, klidně bych ráda strávila déle v aréně a zjistila vše o těch "hodinách". Ale i tak jsem to četla vcelku dlouho, stránky jsou silné, ale písmo malé a husté.
Rozhodně nelituji ani přečtení, ani koupě.

katallinka
27.12.2013 5 z 5

Většinou je pravidlem, že první díl je lepší. U těchto knížek tento pocit nemám. Dvojka se mi líbila mnohem víc, protože docházelo k větším zvratům a když vypukly třetí čtvrtohory s vítězi předchozích kol byla jsem docela šokovaná.

Darkry
25.12.2013 3 z 5

Collinsová jen trochu pozměnila pravidla, ale jinak se už trochu opakuje první díl. Přesto je to pořád vynikající knížka!

matas888
23.12.2013 5 z 5

I přestože jsem viděla film, ani druhý díl knihy nezklamal. Pravda, napětí by bylo určitě větší, kdybych příběh už neznala, ale i tak jsem musela hltat stranu za stranou a těšit se z detailů, které ve filmu utekly. O to víc se teď těším na ten poslední díl, kvůli kterému jsem se do trilogie pustila :-)

anishta
19.12.2013 5 z 5

Druhy dil se mi asi libil jeste vice nez dil prvni, ale myslim, ze to bylo tim, ze jsem nevedela oproti jednicce co se bude dit. Po stech stranach jsem musela hned videt film, jak me to navnadilo. Tesim se na dalsi dil. ;) Plati to o knize i filmu.

Owain
19.12.2013 4 z 5

Je to sakra napínavé, též se mi to líbilo víc jak jednička =)

hrubik
16.12.2013 5 z 5

Druhý díl byl napínavý neméně než první. Dočítala jsem to napnutá jak struna a těším se na závěr této perfektní série.

Nevimm
15.12.2013 3 z 5

Babský čtení a málo akce.

kleria
13.12.2013 5 z 5

No co ten konec??? Ještě teď na to koukám.. a nevěřím tomu pomalu :D. Dneska rozhodně musím ještě rozečíst třetí díl :), jinak se asi zblázním :DD. Jinak to byla úplně úžasná knížka, díky konci se mi knížka líbila snad ještě víc než první díl :). Dokonalá knížka :). Přečtěte si to!

Janishka
11.12.2013 5 z 5

Plná nečekaných zvratů! Pěkná kniha!

Aneneta
06.12.2013 4 z 5

Hunger games má skvělý námět a to se musí nechat. V druhém díle byl pomalý rozjezd. Byla jsem napjatá, jak to dopadne. Konec úžasný! Myslím, že to nikdo nečekal. Zároveň ale dost otvírá další část trilogie, takže jsem hned chtěla číst třetí díl.

Layss
04.12.2013 4 z 5

Nejprve jsem viděla film a teprve poté jsem se pustila do čtení. Naštěstí pro mě se kniha od filmu moc neliší. Docela se mi líbí, že se autorka moc nezdržuje popisem krajiny, a ostatních. Knížka se čte rychle, přečteno během jednoho dne.

zhulva97
03.12.2013 5 z 5

Dvojka je lepší jak jednička ,ale i ta byla boží.

ElisR1
27.11.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila a musím uznat, že takový konec jsem nečekala. Takže se okamžitě pouštím do dalšího dílu.

Silencia
24.11.2013 5 z 5

Trochu slabší než jednička, ale stále výborný!

xNelly
19.11.2013 5 z 5

bomba....ač jsem si ze začátku lámala hlavou nad tím,jaká bude zápletka,autorka mě dokonale překvapila... takže jsem četla se zatajeným dechem, občas zapomněla vystoupit z MHD a teď se jen nemůžu dočkat,jak to celé dopadne...

sachista
17.11.2013 3 z 5

Celou dobu jsem si říkal, že Hunger games měly zůstat jako samostatný román. Až do posledních deseti stran, to jsem si uvědomil, že to dává smysl a látka se na tu trilogii hodí. Nicméně musím konstatovat, že prvních sto stran druhého dílu se neděje nic, nanejvýš Katniss řeší své milostné rozpoložení, dalších sto stran se něco chystá a mírně stoupá napětí, a pak když už se čtenář natěší na pořádnou akci, ta skončí dřív, než by se jeden nadál. Mám z toho rozpačitý pocit a nevím, zda se podaří zaujmout i diváka filmového. Ukázky působily slibně, tak se nechám překvapit.