Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/mid_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 5 5306 548

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

Sapy
31.10.2013 4 z 5

Musím uznat, že pro mě hodně velké překvapení. Hlavní zápletka mě nenadchla, čekala jsem víc fantazie, jenže to jsem nevěděla co mě čeká. Posledních asi 50 stran přečtete jedním dechem! Skvělé vyvrcholení, originální a konečně mě to fakt překvapilo :) Bravo, i když jsem tomu nevěřila, je to lepší než jednička.

vaili
09.10.2013 5 z 5

Naprosto skvělé, napínavé a neotřelé.

Rose18
28.09.2013 4 z 5

Tento druhý díl slavné série Hunger games mě mírně zklamal. Bohužel. Čekala jsem něco jiného. Ale i tak musím říct, že se mi kniha moc líbila. :)

Amelie.
23.09.2013 5 z 5

No musím říct, že konec jsem přečetla se zatajeným dechem! Jen škoda toho Peety, ale o to víc důvodů, proč číst další knihu.

makulka22
23.09.2013 5 z 5

Druhý díl se četl stejně dobře jako první, ale už mi tam chybělo objevování dosud nepoznaného světa. Kniha celkově byla fajn, ale tu ohromující myšlenku prvního dílu se zde už nepodařilo oživit. Přesto v sobě měla Vražedná pomsta spoustu skvělých postřehů a námět byl z úplně jiného hlediska než předchozí. Ale to s Peetou Collinsové neodpustím! :)

Joges
08.09.2013 5 z 5

Problém druhých částí; nezačínají nový příběh, nýbrž v rozehraném příběhu pokračují. Rozjezd "Vražedné pomsty" byl pomalý, nikoliv však nezájímavý. Od poloviny jsem se už od knihy nemohl odtrhnout. S.Collinsová píše dobře, a pak řádění Katniss v nezvyklé aréně mně velmi bavilo.

Nikolka001
02.09.2013 5 z 5

Musím říct, že takový konec jsem vůbec nečekala. Doslova mě rozsekal.Knížka byla ze začátku slabší než první díl, ale po 100 straně jsem tajila dech. Každou stránku jsem četla s očekáváním. Jsem opravdu překvapena. Kdo knihu nečetl, tak ať to co nejdříve napraví. Nevíte a co přicházíte. :)

kowalenska.m
02.09.2013 3 z 5

Tuhle knihu prostě nemůžu dopuručit. První díl je skvělej, ale autorka by se v tomto díle měla naučit proškrtávat. Čtenář by si měl také něco domyslet a použít fantazii. Naopak se mi líbilo, jak tam byli bývalí splátci, co vyhráli. Bylo to zajímavé a dobře popsané. Aréna dobře vymyšlená, ale zas na druhou stranu moc nadčasové. Dobré zakončení. A miluju Peetu! znám i realnou osobu, je to fakt skvělej kluk a jsem ráda, že spisovatelka to vystihla, i když toho mého Peetu nezná :)

Ruxandra
28.08.2013 3 z 5

V podstatě mě to začalo bavit, až když se příběh začal odvíjet v aréně, do té doby nic moc. Celý druhý díl mi připadal takový... zrychlený. Jsem opravdu zvědavá jak to dopadne, doufám v nějaký nečekaný a překvapivý konec. Snad ne marně.

Blizna
21.08.2013 5 z 5

"Je těžké ho nenávidět." Peeta je naprosto úžasný. Jedna z mých nejoblíbenějších postav vůbec. Tolik emocí co u mne vyvolali Hunger games se dlouho žádné knížce nepovedlo. Na rozdíl od předchozích komentářů jsem začálek zbožňovala. Jdu ihned na 3. díl

Lerny
18.08.2013 5 z 5

Zase mě to opravdu chytlo. Tentokrát se objevil úplně jiný pohled na věc. Katniss je psychicky na dně a přesto musí být kvůli ostatním silná, a to ji táhne ke dnu ještě víc. Ostatní si myslí, že není šťastnějšíh člověka, a to je pro ni mnohem horší. Taky musí pořád přemýšlet o tom, že ji někdo sleduje atd. Taky bylo super, že se tentokrát nechovala tak, jako hloupá laňka, ale spíš, jako divočák, který brání své mláďa a to byl Peeta. Ohromné, doporučuju.

KatChiss
17.08.2013 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila. Musím říct, že překonala má očekávání! To, co následovalo ve Čtvrtohrách, jsem vůbec nečekala. Že se Katniss s Peetou znovu vrátí do her? Koho by to napadlo? Katniss je však "těhotná" s Peetou. Nemohu se rozhodnout, jestli mám raději jeho, nebo Hurikána. Vážně nemůžu. Možná to bude tím, že se nemůže rozhodnout ani hlavní hrdinka. Ještě stále se nevyzná ve svých citech.
Hodně mě překvapil konec. Vůbec mě nenapadlo, že jeden z tvůrců her budou chtít Kapitol sesadit. Ale jsem ráda! Ale bojím se... bojím se o Peetu.Prostě se mi knížka moc líbila a hotovo! :D

dalimoni
14.08.2013 5 z 5

A mám za sebou druhý díl trilogie. Naštěstí v jednom zátahu, takže jsem nemusel rok čekat na pokračování (spoustu věcí bych zapomněl :-D). Opět velmi čtivé, autorka nezaostala za prvním dílem, i když musím přiznat, že některé dějové linky se částečně opakovaly. Použití lehkého, jednoduchého a čtivého jazyka byl dobrý tah, který tyto knihy dostal na vrchol čtenosti v mnoha zemích. Samozřejmě to samo o sobě nestačí. Zajímavý příběh, "milostný trojúhelník" (beru v potaz i 1 díl) a boj proti totalitě nemůže nechat chladným žádného čtenáře, který se do díla pustí. Doufám, že se brzo dostanu k závěrečnému dílu, abych ukojil svou zvědavost a dozvěděl se, jak to všechno dopadne :-D. Svůj tip mám, ale nechám se překvapit.

pink_ivy
13.08.2013 5 z 5

Komentář může obsahovat spoilery.

"He offered me sugar and wanted to know all my secrets." První knížka se mi líbila, ale byl to až tenhle díl, který mě přímo donutil se do té série zamilovat. Nevěděla jsem co bude dál, takže jsem to četla jedním dechem. Napínavější, strhující, dechberoucí.
Hlavně pro mě byl tenhle díl důležitý, protože jsem si tam našla postavu, která je moje nejvíc nejoblíbenější ze všech fiktivních postav a jen ztěží si dokážu představit, že bych někoho milovala víc. Ano, mluvím samozřejmě o Finnickovi. Když se objevil v knížce, tak jsem byla naprosto ztracená.
Aréna, objevující se v těhle hrách, se mi líbí neskonale víc než první. Je originální, nápaditější a hlavně člověk nevěděl jak to teda vlastně dopadne, takže byl napjatý až do poslední chvíle.
No a ten cliffhanger na konci, to snad ani nemá smysl komentovat. Pro tuhle knížku je pět hvězdiček málo, kdybych měla dvacet hvězdiček, tak bych je dala zrovna téhle knížce.
Naprosto se nemůžu dočkat filmu.

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Druhý díl je snad ještě dynamičtější než díl první, a to jsem si myslela, že to víc ani nejde:-D
Tahle knížka mě prostě celou připoutala průběhem, svižným vyprávěním, rušností děje, stylem, živoucností postav, ale co je důležité i myšlenkou... Každopádně si myslím, že zařazení mezi takzvanou dětskou a mládežnickou fantasy (vedle Harryho Pottera a Eragona), jak to máme u nás v knihkupectví, není tak úplně přesné, protože tohle JE čtení pro dospělé!
V závěru knihy nezbývá, než se rychle vrhnout na poslední díl a doufat, že to všecko dobře dopadne:))

MartinaF
10.08.2013 5 z 5

Přečteno a jde mi z toho hlava kolem. Tento díl je lepší, než jednička a já děj hltala jedním dechem. Nemůžu se dočkat trojky a doufám, že bude stejně dobrý jako tyto dva díly.

I přesto, že knihu někteří hodnotí velmi špatně, za sebe můžu říct, že to byla jedna z těch knížek, na které se nezapomíná - tolik emocí a citů, tolik děje a zvratů.

A Peetu miluju, říkejte si, co chcete. :-)

IlMagnifico
27.07.2013 4 z 5

Příběh je sice oproti prvnímu dílu bohatší, autorka ho ovšem nedokáže ukočírovat tak dobře, aby kniha místy v prvních dvou třetinách nenudila. Jakmile ovšem splátci znovu vstupují do arény, je zpátky ve svém živlu a konečně v knize poznáte pokračování Arény smrti. Sice horší pokračování, ale jako předehra k Síle vzdoru funguje dokonale.

Irika
23.07.2013 5 z 5

Perfektní, poutavé, strhující... Jsem se na tom zasekávala dlouho do noci a z práce už letěla zpátky ke knížce. Mazec jedním slovem. Teď čekám na třetí díl a jsem jak na trní. Asi i tím, že první díl jsem znala z filmového zpracování, mi ten druhý přišel nový, jiný a lepší. Nečekané zvraty, zvláštní vyústění, i když místy jsem čekala něco jiného, tak tahle knížka nemá chybu! Chci ještě!!!

Šárka_D
19.07.2013 4 z 5

Trochu mi vadilo, jak druhý díl vykrádal námět prvního (další aréna, další hry), ale i tak super zážitek.

Dera
14.07.2013 3 z 5

Dvě třetiny knihy plácání a úvahy o přípravných týmech a kostýmech, hypotézy o vzpouře a náladě v krajích a mnoho dalších zbytečností. Poslední třetina knihy konečně nabírá tempo, začínají hry a něco se děje. Stejně se ale nemohu zbavit pocitu omílání stejného námětu. Kniha na mě působila uměle protahovaná a "žije" ze slávy prvního dílu.