Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5077 599

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Dycko
12.01.2020 3 z 5

Třetí díl mi připadá odfláknutý, ze začátku nudný děj ve třináctém kraji, zdlouhavý a pak je najednou konec. Očekávala bych více nakouknout do hlavy Haymitchovi, prezidentu Snowovi a hlavně prezidentce Coinové.

Bakana
03.01.2020 2 z 5

Nejhorší z celé trilogie. Katniss se nechtěně, dokonce by se dalo říct proti své vůli, stala ikonou revoluce, která otřásá základem celého politického systému, všichni ji využívají, ona neví, komu má věřit, tápe úplně naslepo... achich ach. A k tomu ještě ten milostný trojúhelník jak z dívčího románku.. no ten by se snad dal omluvit, protože kniha je určena pro náctileté.
Ale protože ani tomuto dílu nechybí trocha akce a sem tam v ději překvapí, jsou to 2 hvězdičky.

bekule
02.01.2020 2 z 5

Třetí díl pro mě celou sérii zabil. Nudný, musela jsem se hodně nutit dočíst. První díl, i druhý mě bavil hodně, napínavý ,čtivý ,hodně zajímavý námět ale kam to trojkou směřovalo - jako by autorce došel dech, příběh skončil tak nějak bez přičinění hlavních postav. Několik sympatických a aspoň trochu akčních postav v tomto nemastném neslaném závěru z příběhu bez sebemenšího vysvětlení zmizeli ,vyšuměli nebo ještě hůř byly zabity, a jejich smrt byla odbyta maximálně jednou větou.Škoda hodně dobrého námětu, vracet se k HG už nikdy nebudu a s pokorou se vracím ke skvělému Silu!

Mirin1349
18.12.2019 3 z 5

Kdybych měla hodnotit jen tuto knihu, na plný počet by to nebylo. Na druhou stranu nelze číst a tím pádem hodnotit tento příběh bez znalosti předchozích dvou dílů, které byly vynikající. Z celé série mi poslední díl přišel jako nejslabší, nicméně bylo to logické ukončení celého příběhu a tak to asi nešlo jinak. Přeci jen nemohou být hladové hry do nekonečna.

Maruspulpanu
11.12.2019 5 z 5

Tento poslední díl se mi líbil nejvíce

domihruzkova
12.11.2019 5 z 5

Jedna z opravdu povedených knižních sérií, kde určitě neplatí, že s každým přibývajícím dílem klesá kvalita a čtenářský zážitek.

Jediné, k čemu mám výhrady, je zakončení. Jako by se autorce už nad tím nechtělo moc přemýšlet, škoda.

Kacennnka
10.11.2019 5 z 5

Tahle strhující série by žádnému čtenáři neměla uniknout, protože je to úžasné čtení. Lidem se slabší povahou, nebo některým rodičům, by to ale mohlo občas působit potíže. Jestli mezi takové lidi nepatříte, určitě neváhejte a běžte do nejbližšího knihkupectví nebo knihovny a pusťte se do čtení.

Lucka1355
31.10.2019 3 z 5

Poslední a zároveň i za mě nejslabší díl trilogie Hunger games od autorky Suzanne Collins. jelikož se tento díl převážné odehrával v jiném prostředí než byla Arena jak v prvním, tak v druhým dile, tak mě první polovina knihy moc nebavila. Viděla jsem i film a musím uznat že byl trošičku lepší.
Jediné co se mi tu líbilo byl konec který byl hodně emotivní, a ztráta několik hlavních postav mě hodně dostala.

nikiss76
16.10.2019 4 z 5

Poslední díl série byl opět plný napětí a zvratů. Tím, že jsem neviděla filmové zpracování závěrečné ságy, tak jsem opravdu nevěděla, jak celý příběh dopadne. Co bych tomuto dílů vytkla byla neustálá změna citů Katniss k Peetovi, každých 50 stran to bylo z extrému do extrému a už mi to přišlo trochu moc. Pak mi přišlo, že mě konci knihy se autorka snaží hlavní hrdinku co nejvíce zmrzačit, aby se zvýšil dojem, že opravdu prošla dlouhou bitvou, která ji zničila fyzicky i psychicky. Závěrečný epilog bych úplně vypustila, ale jinak skvělá série, mohu doporučit.

Herča76
10.10.2019 5 z 5

Autorka pokračuje v překvapivých zápletkách a i přesto, že se jedná o třetí díl, vůbec nepolevuje v napětí a v strhujících scénách. Trilogii hodnotím naprosto skvěle, zároveň i filmové zpracování je velmi povedené.

david9690
30.08.2019 5 z 5

Třetí díl mě malilinko zklamal. 1 a 2 super, ale 3 byla spíše o boji s vnitřními běsy a vyrovnáváním se s minulostí, až závěr knihy zase nabral pořádně grády. Ale celkově hodnotím trilogii jako velmi povedenou a jsem rád že jsem si to přečetl. Rozhodně to bylo zajímavé, akční, napínavé a taky to poskytuje vhodnou látku k přemýšlení.

Plechy1
27.08.2019 4 z 5

Poslední a za mě nejhorší díl trilogie. Katniss je zde spíše v pozadí, což dává smysl. Jenže je problém, že se toho v pozadí moc neděje. Katniss se s lidmi spíše baví, prochází se po základně ale děj nemá žádný spád. K zlomu dojde až na samém konci knihy, protože ten je skvělý a dělá tuto knihu o něco lepší.

certik003
20.08.2019 3 z 5

Poslední díl mě trochu zklamal. Katinss se víceméně chovala jako loutka. Nejlepší pasáž byla o průchodu Kapitolem, to se autorce povedlo, vlastně to byla další aréna a to je to, v čem je tahle trilogie silná. Moc se mi líbilo, co Katniss udělala jako popravčí, jenom škoda, že ty šípy neměla dva.

Mikindada
15.08.2019 5 z 5

Musím říci, že od začátku mě to nesmírně chytlo. Děj nemá slabá místa, krásně plyne a vtrhává do děje. Přistihla jsem se, jak to čtu zcela ponořená do příběhu a nevnímám nic kolem.

katerina9455
04.08.2019 3 z 5

Jako u předešlých dílů jsem nejprve viděla filmové zpracování, první dva filmové díly hodně kopírovaly knihy, tento třetí díl se v mnohem více věcech rozcházel, přece jen filmové zpracování bylo natáhnuto do dvou částí a přineslo hlavně hodně akce, kniha přináší mnohem více vysvětlení a z mého pohledu logiky. Ale přesto poslední knižní díl je nejslabší, předešlé dva byly opravdu strhující, tento poslední je docela fajn zakončením, sem tam překvapí a sem tam vás dojme, ale nějak mi chybí Katniss jako taková a vlastně i krutost her, i když průchod městem připomíná další ročník hladových her. Díl se mi líbil, docela dobře a logicky zakončil celu trilogii, ale něco tomu chybělo, takže 3/5.

Pedias
26.07.2019 5 z 5

Tak celá tahle série byla pecka!
Film jsem viděla jsem první díl, takže jsem vůbec netušila, jaký bude konec.
Posledních 30 stran jsem hltala a konec obrečela.
K sérií se určitě jednou vrátím, nyní je čas kouknout na film :)

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Vynikající zakončení celé série, která se mi navždycky vryla do paměti a do srdce. Přečetla jsem ji celou naráz, a teď si to trochu vyčítám, že jsem si to víc nevychutnala.
V závěrečném díle je spousta šokujících, napínavých a dojemných momentů (ten s Katniss a kocourem mě rozesmutnil asi nejvíc). A hodně se mi líbily pasti, Suzanne to vymyslela skvěle.
Hlavní hrdinka mi sice místy lezla na nervy, ale oproti jiným ženským hrdinkám z podobných sérií je to naprosto v pohodě.

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Ten konec dost na hlavu, ale příběh sám o sobě hezký. Jednoduché předvídatelné pokračování, ale tady to zrovna nevadilo.

ElizabethB
28.05.2019 3 z 5

Zaujímavé pokračovanie.

betule3
11.05.2019 4 z 5

Po dočtení tohoto závěrečného dílu jsem chvíli přemýšlela, co si mám myslet. Začnu kladně. Rozhodně se mi líbil styl psaní, který je už od prvního dílu neskutečně napínavý a nutí vás číst dál. Zaujal mě vývoj nějakých postav, hlavně teda asi Prim. Líčení bitev je místy tak barvité, že si sami přijdete jako uprostřed válečné vřavy. Množství válek je ale možná i důvod, proč mi kniha přišla celkově dost negativní. Katniss měla v jednom kuse depky, nebo byla naštvaná a nakonec, kdy už jsem se těšila na závěrečný happyend se ukázalo, že se až o takový radostný konec nejedná.
Celkově si ale určitě myslím, že se jedná o velmi povedenou sérii, a i když pro mě byl poslední díl nejslabší, rozhodně stojí za to přečíst si i ten.