Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/bmid_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 5 2162 356

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Moc pěkné čtivo. Všechny díly jsem zdolala za týden. Zajímavý námět, napětí, láska. Doporučuji.

katka94
26.06.2017 5 z 5

Chytlavé, skvěle vymyšlený, nový svět. Všechny tři knihy jsem zvládla za 2 dny :D

surynas
17.06.2017 4 z 5

Chystám se celou sérii číst podruhé. Suzanne Collins přišla s něčím novým a úžasným, dnes je těžké napsat dobrou sérii knih aby každý díl čtenáře bavil. A musím říct že každý díl, každá kapitola, každá stránka BOŽE! Prostě jednoduše bez keců: Skvělý, skvělý úžasný.

MartinaP1984
16.06.2017 5 z 5

Upozornění: nezačínejte číst, pokud nemáte dost času. Budete to číst jako já po nocích a celý den v práci se budete těšit na to, až dorazíte domů, abyste se zase začetli. Nejde to totiž odložit, dokud nedočtete. Ještě jednu kapitolu, dobře, tak ještě jednu, tak už opravdu poslední... za čtyři hodiny vstáváte do práce, ale stále čtete a čtete. To se mi naposledy stalo u Harryho Pottera. Ještěže mají Hunger Games jen tři díly :-)

Ladyok
08.06.2017 3 z 5

Nejlepší trilogie knih na světě

kikinie
05.06.2017 5 z 5

Pro mě je celá série Hunger Games srdcovka. Od knížky jsem se nemohla odlepit a rozhodně to byla moje nejrychleji přečtená knížka. Hunger Games doporučuji, protože podle mě za přečtení rozhodně stojí.

denisa7400
30.05.2017 4 z 5

Celá trilogie mě pohltila.

ZlýJabko
27.05.2017 3 z 5

Jednohubka s docela nesympatickou psychopatkou v hlavní roli, která dává větší prostor popisu svých šatiček a lavírování mezi dvěma klukama, než analýze situace. Okay.
Dá se to číst, dystopický scifiny mám rád, ale veledílo to není. O příběhu se nedá moc mluvit, když se jede z pohledu protagonistky, jejíž optika je buď zatraceně zamlžená nebo si prostě nevidí na špičku nosu.
Mimochodem, kterýho génia zase napadlo dávat na obálky stupidní český podtituly? Věšet!
P.S.: Až se současní pětihvězdaři za pár let (a doufejme i pár set knížek)
později kouknou na svoje hodnocení, budou se divit.

Knihožroutová
05.05.2017 4 z 5

Ale jo, dávám čtyři hvězdy. Po prvním díle jsem měla doma spoustu připomínek, jak je to laciné, postavy ploché, psychologie postav žádná, ale vzhledem k tomu, že jsem to zhltla rychlostí blesku, neměla bych si stěžovat. Prostě a jednoduše čtivé. Velice.

Dacky94
05.05.2017 5 z 5

Výborné čtení, knížku jsem měl přečtenou během dvou dní.

Ketesh
19.04.2017 5 z 5

Když jsem se k sérii dostala, strhla jsem ji asi během čtyřech dní.

katushah
24.03.2017

Úžasně propracovaná triologie. Každý díl přináší plno zvratů a informací, které do sebe zapadají jako puzzle. Milostný trojuhelník je sice trochu kýč, ale v tomto provedení mi vůbec nevadí, spíš naopak. (Fandila jsem samozřejmě Peetovi) Celá ta koncepce moderního zuboženého světa mi přirostla k srdci, protože je to dost reálná vize budoucnosti. Přečetla jsem celou triologii už několikrát a stejně se k ní pořád ráda vracím. Nikdy mně neomrzí.

Kánaká
18.03.2017

Dystopie a ještě navíc s mladými hlavními hrdinkami mám moc ráda. V Hunger games je výborně vymyšlený děj, zápletky, občas se povedl i nějaký ten vtip. Co se ale nepovedlo je to, co převyšuje knihu nad filmem a to je vykreslení vnitřního světa hrdinů včetně emocí, myšlenek, motivů atd. Filmové zpracování je povedenější.

vterinka
16.03.2017 5 z 5

Série je chytlavě napsaná. Co se týče prvního dílu, ten mě nijak nepřekvapil, protože jsem čekala, jak asi bude probíhat a jak skončí. Druhý díl byl o něco překvapivější, ale nejpřekvapivější byl třetí díl. Tam rozhodně nebyla nouze o pořádné drama a napětí. Série pro mě skončila nad očekávání dobře. Dlouho jsem se sérii vyhýbala, ale nakonec jsem si řekla, že by stála za přečtení a rozhodně toho nelituji! :-)

Fandomas
09.03.2017 3 z 5

Námět s obrovským potenciálem pohřbený pod nánosy sentimentu.

MerryA
07.02.2017 5 z 5

(SPOILERY)
Myslím, že je to jedna z nejlepších knižních sérií, co jsem kdy četla. Není snad nikdo, koho by se popis drsných podmínek, ve kterých Katniss vyrůstala, nedotkl. Samotné Hry, Čtvrtohry a boje v Síle vzdoru... přejížděl mi mráz po zádech a při mnoha pasážích mi tekly slzy hodně dlouho. Originální příběh, dobře vykreslené postavy, do kterých se snadno vcítíte, drsná realita toho, co by v budoucnu mohlo přijít, pokud bude náš systém pokračovat dál ve stejném duchu, a v neposlední řadě hořkosladký závěr, to všechno promícháno nečekanými zvraty událostí... nemám slov. Některé postavy celou dobu jednoznačně milujete (Peeta), některé nejdřív nenávidíte, později milujete (Effie, Finnick), k některým chováte rozporuplné city (Gale, Haymitch). Doposud jsem se nerozhodla, do které kategorie řadím komplikovanou hlavní hrdinku. Nicméně Suzanne Collins si jednoznačně zasloužila stát se pro budoucí generace klasickou četbou.

alwa
30.01.2017 5 z 5

Výborná série. Poslouchala jsem jako audioknihu a moc se mi líbila. Nápad s hrami mi přišel zajímavý.

whiolet
28.01.2017 5 z 5

Celý komplet hodnotím velmi kladně

Terka24
27.01.2017 5 z 5

Kniha Hunger games je jedna z mých nejoblíbenějších sérii. Ať už ve vydání knižním či filmovém. Je to dokonale smyšlený příběh odehrávající se v budoucnosti, který nám popisuje obrovskou touhu po moci. V knize se dozvíme vše, co jsme ve filmu nepostřehli a objasní nám celkem důležité detaily. Ve filmu zase uvidíme kromě vynikajících hereckých výkonů i emoce strachu a bolesti, které v knížce těžko najdeme. Tím myslím, že se emoce nedají vyjádřit na papír. A aby toho nebylo málo, autorka skvěle popíše pocity hlavní hrdinky a tím zaručí parádní fantasy román, který stojí za to prečíst. Za mě velký palec nahoru.

MonikaV
22.01.2017 5 z 5

Vynikající. Kdybych nemusela dělat jiné věci, četla bych v jednom kuse. Vždy jsem chvátala domů z práce, ať už můžu pokračovat ve čtení. Má to spád, dobrodružství, napětí. Nejsem cílový čtenář, ale chytlo mě to. Doporučuji.

láska boj o přežití zfilmováno americká literatura reality show pro dospívající mládež (young adult) postapokalyptické romány

Suzanne Collins
americká, 1962