Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/bmid_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 5 2164 357

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

swayno
07.08.2016 4 z 5

první dvě knihy byly dobré, dobře se to četlo, mělo to děj. Poslední byla taková slabší.

Zrzka2
05.08.2016 3 z 5

Nemůžu říct, že jsou všechny knihy špatné, nápad je opravdu dobrý a dalo by se říct, že originální. První díl byl perfektní, realistický a jasný. Bohužel s dalšími díly to šlo celkem z kopce. Druhý díl se dal zvládnout, ale třetí....děs a hrůza! (Oukej, možná ne tak špatný, ale v porovnání s prvním dílem, nic moc). Hlavní postava je nesnesitelná, Prim taky a řekněme, že 3. díl je plný zbytečných smrtí a konec je, mile řečeno, zvláštní. Autorka se do toho zamotala a bohužel to opět skončilo rozhodováním mezi klukem A a B...

adelexcxx
03.08.2016 5 z 5

Co dodat?
Podle mě 5 hvězd. Skvěle napsané. Kniha čtenáře zaujme už od prvního odstavce, super, že se bylo k dispozici i toto vydání. Film taky skvělý. Je zajímavé, že takovou knihu napsala starší autorka. :)

povermaster
20.07.2016 5 z 5

Kniha super, film natočen skoro přesně dle knihy, jasných 5 hvězd.

amaenium
15.07.2016 5 z 5

První část jsem měla přečtenou nejrychleji, první aréna byla podle mě nejzajímavější. V té další mě trošku odrazovalo myšlení hlavní hrdinky, neustále nerozhodná a zmatená, ale na druhou stranu, s odstupem času, to i velmi cením, že je hlavní hrdinka tak originální, živá. Řekla bych, že se nepodobá žádné jiné.
Doufala jsem, že si vybere hrdinka svého (mého) oblíbence a konec mi přinesl ohromnou úlevu a velkou radost.
U knihy jsem byla stále napnutá a čekala jak se děj bude dále vyvíjet. Nejedná se o nic předpovídatelného. Kniha byla skvělá, Nebudu se dívat na filmy, protože věřím, že by zabily moji představivost.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Dcera jí četla jedním dechem a líbil se jí i film je to pro mladé, já sama té knize moc nerozuměla.

Terka24
27.06.2016 5 z 5

Nechápu co proti této knížce lidí mají.
Myslím si,že tato knížka je úžasná nejen vzhledově,ale i obsahem.
Určitě bych v té době žít nechtěla a krásně to všem ukazuje,jak je válka (zabíjení lidí) krutá a špatná.
Kéž by se i v naší době všechno kladně vyřešilo.

HermionaKnihom
21.06.2016 5 z 5

Pro mě je to stejná srdcovka jako Harry. Nedám na Hunger Games dopustit. Je to prostě úžasná série, kterou naprosto miluju.

#loveHungerGames
#Peeta+Katniss

Sorrow
18.06.2016 5 z 5

Přestože už nejsem tak úplně cílovka, knihy mě dokázaly neuvěřitelně pohltit. Collins přišla s něčím novým a hrozně mě mrzí, že to rozpoutalo takovou vlnu YA románů, které v 90% případů končí fiaskem. Collins se celkem úspěšně vyhnula většině klišoidních prvků - Katniss je opravdová, chybující, nepříjemná, ale i milující. Je skvělé, že to není úplná superžena. Rovněž milostný trojúhelník je docela zajímavé sledovat, protože ten taky není zas až tak klasický. Přiznávám, že jsem byla docela zvědavá, jak to nakonec dopadne a dopadlo to k mému nesmírnému potěšení :)
Samozřejmě, že se nejedná o to nejvrcholovější čtení, ale má to nápad, spád a věřím, že tyto knihy dokáží mnoho lidí přivést ke čtení. I příběh sám má své mouchy, ale já mu je ráda odpustím, protože v rámci žánru je tohle úplně někde jinde!
Povedené filmy všechno jenom podtrhly, připadá mi zajímavé, že z knih se mi nejvíc líbila jednička a druhá polovina trojky, kdežto u filmů to bylo přesně naopak - tady za nejpovedenější považuji dvojku a první část trojky.
Na závěr už jen dodám, že jsem Hunger games poslouchala jako audio a byla to skvělá volba, protože Tereza Bebarová knihy výtečně namluvila. Doporučuji :)

Nonosbawsut
14.06.2016 odpad!

Pokud nechcete své dítě urazit tím, že mu podsouváte tupou patetickou americkou slátaninu a tím mu naznačovat, že je sice tupé jak troky, ale pořád ho máte rádi, obloukem se tomuhle vyhněte a hoďte to do stejného koše jako Harryho Pottera a podobně. Očividně to není psáno pro chlapce (o mladících ba mužích nemluvě) - je mi líto, ale mozek mužského čtenáře potřebuje větší zápřah, než pouhé násilí. A že je to tedy psáno pro něžné pohlaví a neměl bych kecat do věcí, kterým nerozumím? Nemyslím si. Ač možná naivně (vzhledem k tomu, jaké to má hodnocení a kdo tak vesměs hodnotí), věřím, že ženské mají (v každém věku) na víc, než nechat se oblbovat brnkáním na strunu estrogenu. Zábava může být inteligentní a neměla by vyžadovat přivírání kritického oka.

Briv
12.06.2016 5 z 5

A co teď - po dočtení knihy - mám dělat s takovou spoustou času? :)
Čteno podruhé, určitě ne naposledy. Autorka umí čtenáře zaujmout, vtáhnout do děje.
Všechny tři díly Vás naprosto pohltí a téměř nebude činnost u které byste nechtěli číst. Bylo moc fajn tohle všechno absolvovat s hlavní hrdinkou, její rodinou, přáteli i odpůrci. Měla jsem radost, že Katniss není ani zdaleka dokonalá, ať už jako dcera, žena nebo bojovnice. Je vykreslená i se spoustou chyb a nedokonalostí a tím pádem mi byla mnohem bližší. Suzanne mě dokázala zasáhnout a já jsem ji za to hodně vděčná. Knížka je moc dobrá. Doporučuji.

Lokina
05.06.2016 5 z 5

Velice chytlavé čtení :-) Knihy jsem si užila, bezva postavy i děj. Jen ten Hurikán mě ke konci docela štval :-D Katniss jsem fandila, potom všem co si zažila a Peeta jí byl oporou :-)

KateChatt
04.06.2016

Tři úžasné knížky v jedné? Co více si přát? Plus má opravdu krásný obal takže jsem ji celý den místo čtení jen studovala.

boxas
29.05.2016 5 z 5

Nejdřív jsem si řekla, že si zkusím přečíst jen pár stránek z prvního dílu, ale pak mě to chytlo a tak jako děj pokračoval, tak jsem se od knihy nedokázala odtrhnout.

niki-chan
28.05.2016 4 z 5

Nejdřív mě trochu vyděsil počet stránek, ale nakonec mi jich nepřišlo dost. S posledním dílem jsem občas nerozuměla stavům hlavní hrdinky. Ale jinak zajímavý YA příběh

verden
18.05.2016 4 z 5

Jediná vec, ktorá mi naozaj prekážala, bolo rozprávanie v prítomnom čase, cez to som sa nevedela preniesť :D Ale inak príjemná (miestami menej príjemná) young adult postapokalyptická scifi, ktorá z hlavnej hrdinky nerobí dokonalú superženu. Naopak, ukazuje nám dievča s chybami, ktoré má rovnako krehkú psychiku ako my ostatní :) Napínavý a zaujímavý dej, čítalo sa to takmer samo. A po celý čas som bola strašne zvedavá ako to nakoniec dopadne s tým "milostným" trojuholníkom :D

Liliana2006
16.05.2016

to jsou super knihy lepší možná nebyli

bara9550
05.05.2016 5 z 5

nemůžu říct jinak, než že tuhle knihu prostě miluju, jsou tam všechny 3 díly hunger games. rozhodně lepší jak filmy!!!! Moc vás určitě taky potěší skvělý přebal knihy.
naprostá paráda!

LuciQQ7
01.05.2016 5 z 5

geniální nápad, nejdrsnější reality show světa je dokonalé téma na knihu, jsem ráda, že jsem trilogii mohla číst, našly se i slabší části, ale dokonale to převálcovaly ty napínavější

Adamson
29.04.2016 4 z 5

Dobrá trilogie, ale totožná s filmem (samozřejmě i tak lepší než film). Poslední díl už byl trochu slabší, ale konec to výborně zachránil.