Aréna smrti

Aréna smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6552 6552

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

Layss
01.12.2013 4 z 5

Knížku jsem začala číst včera kolem půlnoci, a po chvíli spánku jsem se k ní zase vrátila. Dočetla jsem před chvílí. Musím přiznat, že jsem nejprve viděla film a až poté jsem přečetla knihu. K mému překvapení se ale knižní zpracování od toho filmového zase tolik neliší. Dozvěděla jsem se pár zajímavých věcí, které ve filmu nebyly a za ty jsem ráda. Knížka mě opravdu držela a nemůžu se dočkat, až se začtu do pokračování.

kleria
01.12.2013 5 z 5

Tohle byla prostě dokonalá knížka.. nemám slov :). Doporučuju!!!!

hanapaimen
28.11.2013 5 z 5

Jenom bych se opakovala po všech těch kladných odpovědích tady... za hodně dlouhou dobu kniha, která mě opravdu pohltila, je úžasná, a pokud někdo čte mezi řádky, zdá se mu pak ještě úžasnější... :)

black.susi
27.11.2013 4 z 5

Navzdory dobrému nápadu, je příběh dost jednoduchý a hlavně předvídatelný až hrůza, což ale nemění nic na tom, že je knížka fakt čtivá, vtáhne vás a nepustí. Odtrhnout se od ní mě stálo fakt hodně úsilí. (Jo připadám si jak puberťačka, ale nemůžu si pomoc, fakt jsem se do knížky zažrala :D) Každopádně jsem ji zhltla za tři večery a jsem opravdu zvědavá na další díl ( a taky na film).

Silencia
25.11.2013 5 z 5

Kniha i film jsou skoro úplně stejné, až na pár (nepodstatných) detailů. Film na mě ale nijak velký dojem neudělal. Zato kniha byla to nejlepší co jsem za poslední roky četla! Tím spíš, že jsem první viděla film, takže jsem si už nemusela domýšlet žádné neúplné, neurčité kulisy, který by mi další odstavec dovysvětlující scénu kompletně narušil. Přečíst si o pohnutkách, které ve filmu nejsou vidět a nebo si všimnout věcí, které jsem ve filmu přehlídla jsou jen další a další výhody této skvělé knihy!

Romance
24.11.2013 5 z 5

Nádherná to kniha! Nedoporučuji vidět jako první film. Film je o proti té knize o ničem. Chybí tam snad polovina věcí. Knihu určitě doporučuji přečíst :)

chezz
18.11.2013 3 z 5

Velice dobře čtivý a chytlavý román. Přečetla jsem jej jedním dechem.
Co se týče obsahu, jsem na vážkách. Místy se mi zdál velice dobře propracovaný, ale v určitých chvílích mi připomínal spíše knihu pro teenagery.
Sama kniha ve mě zanechala rozporuplné pocity.

xNelly
15.11.2013 5 z 5

super.... moc mě bavila, ač jsem byla skeptická, že má jít o scifi.... nakonec jsme se tak začetla,že nešlo přestat :)

Silencia
04.11.2013 5 z 5

Hodně pomohlo, že jsem viděla první film, a tak jsem měla lepší představu. Jako plus beru skutečnost, že se film striktně drží knihy a nemusel vůbec nic vynechat nebo upravit. Kniha je bohatší o Katnissiny doměnky a myšlenky, které ve filmu podle mě nejsou žádné, jelikož z výrazu není nic poznat. Jinak výborné téma a skvěle vymyšlené prostředí. Líbí se mi, že se sama Katniss poznává a přijímá bez keců to co přichází, i když na začátku mi přijde dospělejší než na konci. Peeta je snad nejlepší postavou vůbec. V mnohém mi ten jejich svět přijde zajímavější než náš.

zoew
28.10.2013

Fanouškové prominou, ale tenhle žánr opravdu není můj šálek čaje, takže jsem nedočetla ani první díl (skončila jsem někde na straně 70). Říkala jsem si, že je to spíš čtení pro mnohem mladší generaci, avšak o to víc mě udivuje, že autorka patří věkově k mé generaci a přesto dokázala zaujmout čtenáře o generaci mladší. Ovšem na druhou stranu: knížky pro děti taky nepíší děti, že?
Hodnotit nebudu, nebylo by to ode mě objektivní.

hradil
06.10.2013 5 z 5

Autorka mě velice mile překvapila svým výkonem. Do této knihy dala vše a vzniklo z toho, dovolím si použít tento výraz, epické dílo!
Hltal jsem každé slovo, každou větu. Naprosto neuvěřitelnými způsoby zakončovala autorka kapitoly! Za 4 hodiny přečtené a už mám půlku druhého dílu za sebou.
Ať přijdete na chuť této knížce stejně jako já a nechť Vás provází štěstěna.

Sarael
24.09.2013 5 z 5

Ze začátku jsem měla strach, protože nemám ráda knihy psané v první osobně a už vůbec ne pokud tou osobou je dospívající dívka. Ale i přes občasnou předvídatelnost se mi kniha velice líbila a jedním dechem jsem přečetla všechny tři díly. Je to nenáročné čtení, které můžu všem vřele doporučit.

LisbethSalander
22.09.2013

Kniha mě nijak nezaujala, děj byl dost předvídatelný. Nepochopila jsem, čím kniha čtenáře tolik zaujala.

Charley
21.09.2013 5 z 5

Hrozně ráda čtu knihy jako je tato. Měla jsem z ní nejprve strach, jelikož jsem viděla jako první film, ale byla jsem i přesto nadšená. Doporučuji.

Ifka je nej
15.09.2013 5 z 5

triologie Hunger games je naprosto úžasná, trochu mě sice mrzí, že jsem jako první viděla film, na který jsem se ze začátku vůbec nechtěla kouknout, až mě k tomu museli ostatní dokopat, ale teď toho nelituji, příběh mě zcela pohltil, musela jsem si hned koupit všechny knížky a teď netrpělivě čekám na 22.10, kdy konečně vyjde zfilmování druhého dílu. Jsem velká čtenářka, přečetla jsem hodně knih, ale opravdu málo z nich mě dokázalo zaujmout tolik jako Hunger games. Vřele bych ji všem doporučila, ale také chápu názory těch, co se jim nelíbí, vždyť každý má přece právo na svůj názor ;).

Nikolka001
28.08.2013 5 z 5

Nemám slov. Čtivý příběh, který nutí člověka číst dál a dál. Ze začátku jsem nevěděla, co mám od knihy čekat. Kniha mi ale dala to nejlepší, co mohla. Jsem opravdu nadšená.Katniss jsem si již od začátku velmi oblíbila. Každý okamžik jsem s ní prožívala. Knihu můžu jedině doporučit.

Ruxandra
28.08.2013 4 z 5

Asi bych to ohodnotila jako... pěkné. Pěkné a čtivé. Rozhodně jsem četla i lepší knihy, ale nápad to má v zásadě dobrý a určitě si přečtu i další díly. Po shlédnutí filmu se mi líbilo, že se drželi docela dost předlohy, ale vadilo mi, jak vykreslili vztah Katniss a Peeta. Protože to o proti knize působí, jako by se do něj Katniss na konci vážně zamilovala, při tom v knize je to celé o dost složitější. I když chápu, že ne všechno lze zahrát a ztvárnit přesně.

baja
28.08.2013 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii a pocity z ní mám rozporuplné. První díl byl absolutně úžasný, knížka mě hrozně bavila a měla jsem to přečtené během chvilinky. Určitě doporučuji!:-)Druhý díl docela šel, už to nebylo ono, ale docela jsem byla zvědavá na konec. A pak přišel díl třetí. No, popravdě, byla jsem docela hotová z Katniss, z úplně úžasné hrdinky, se stala ufňukaná holka, co pořád o něčem pochybuje. Byla jsem z toho tak trošku znechucená a knížku jsem dokonce měla chuť odložit! A to se mi moc často nestává. Dočetla jsem to jen abych věděla, jak to cele dopadne. Knihy jsem četla v angličtině a doporučuju těm, kteří si chtějí potrénovat angličtinu a teprve začínají s knížkami, které nejsou upravené podle úrovní. Jednoduchá angličtina, v přítomném čase a příběh, který Vás donutí knihu přelouskat:-) Takže prvnímu dílu hvězdiček 5, 2.díl 4 a třetí 3:-)

KatChiss
17.08.2013 5 z 5

Udělala jsem jednu zásadní chybu - podívala jsem se nejdřív na film, a až po té jsem sáhla pro knihu. Řeknu Vám, že je to ta největší hloupost, jakou můžete udělat. Když jsem začínala číst, prakticky jsem věděla, co se v knize odehraje, a tak mě tolik nelákala. Ovšem konec byl celkem napínavý. Film skončil vcelku jinak, než kniha. Závěr knihy jsem přelouskala rychle a už se moc těším na další díl, který už na mě čeká na stolečku zařazený za další knihy :)

Alinore
16.08.2013 5 z 5

První jsem viděla film, který mě doslova ohromil. Po půl roce jsem se konečně dostala ke knížce. Abych se vyhnula tak příšernému přítomnému času, sáhla jsem po anglické verzi. Samozřejmě, tam byla slovesa také v přítomném tvaru, ale tam to nevypadá tak šíleně a máte menší nutkání si vytrhat všechny vlasy, jen co přečtete první větu.
Knížku jsem s zdolala velmi rychle a naprosto mě okouzlila. Peeta, kterého jsem ve filmu vůbec nemusela, mi v knížce hodně přirostl k srdci. (Ale stejně... Gale...) Katniss, jejíž myšlenky z filmu prostě nevyčteme, je ten samý a ještě výraznější případ. Sice byla v aréně štěstěna až moc na její straně (na můj vkus), bylo tam i moc zamilovanosti, ale jelikož to bylo pod záminkou přežití, vzala jsem to i s úsměvem. Jistě, uvítala bych více bojovnosti z její strany, ale i to sezení na stromě a čekání, až se ostatní pozabíjí, je popsané tak záživně a napínavě, že člověku ani nevadí, že se neúčastní potyček, a luk, který si tak pracně vydobyla, jí nakonec slouží jen jako ozdoba (a dobře, i zdroj potravy). Za mě 5*.