Aréna smrti

Aréna smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6534 887

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

TerkaM
03.02.2014 5 z 5

Moc příjemné čtení, které mě neuvěřitelně bavilo a já jsem ráda, že jsem v knihovně našla zbylé dva díly :)

akneellll
02.02.2014 5 z 5

Úžasná knížka, která se čte sama. :)

Adele02
02.02.2014 5 z 5

Vím, že se tohle hodnocení pořád opakuje, ale ono nejde být výjimkou. Prostě bomba.

Lira
02.02.2014 5 z 5

Čtu komplet, ale chci to okomentovat zvlášť. Viděla jsem i film, a tak tu mám takové menší porovnání. Kniha byla úžasná, mohla jsem se toho pobavit, skoro plakat a napínavě očekávat, co se bude dít dál. Zaujalo mě, když jsem četla o těch vznášedlech, co odnášeli mrtvá těla - to se ve filmu neukázalo. Potom mě pobavilo, když se dohadovali o té polévce, kde byl uspávací prášek, nebo co to vlastně bylo. Celkový dojem je skvělý a do dalšího dílu jsem se vrhla téměř okamžitě.

ala.mihalikova
01.02.2014 5 z 5

Příběh byl úžasný, plný napětí a překvapení,. a trochu i romantiky. Četlo se to samo, příběh svižně utíká a není tam pasáž, kde bych se nudila. Nejvíc se mi líbil vztah mezi hlavními hrdiny. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

katerinad
28.01.2014 4 z 5

opět jsem viděla nejdříve film to trochu kazí dojem z knihy, ale uvidím u druhého dílu, který jsem dosud neviděla a nejdříve si ho tedy přečtu

maGggg
27.01.2014 5 z 5

Jednoznačně nejlepší z celé trilogie!!:)

tynka65
26.01.2014 5 z 5

Prostě a jasně báječná! Ačkoli jsem si nemyslela že to bude můj šálek kávy je více než to. Přečetla jsem jí jedním dechem a nemohla ji ani odložit ;)

DarkFireflies
25.01.2014 4 z 5

Pro mě je tohle kniha, která nejde srovnávat s filmem. Ten jsem bohužel viděla jako první a pak mi trvalo dost dlouho, než jsem se dokopala ke knize, každopádně, rozhodně toho nelituji. Kniha se mi jako vždy líbila o dost víc, zaujal mě jak nápad, tak i zpracování, a především charaktery postav.
Sice je hlavní hrdinkou knihy teenagerka, což je celkem pochopitelné, protože autorka knihu zamýšlela nejspíše právě pro tuto věkovou skupinu, každopádně není to žádná ukňouraná cácorka, která by si po celou dobu knihy jen stěžovala na nespravedlnost světa, ale bere svou situaci bojácně a takovou jaká je, za což dávám rozhodně jedno velké plus.
Kniha se mi prostě a jednoduše líbila. :)

Listicka3253
23.01.2014 5 z 5

Myslela jsem si, ze zadna jina kniha nez unikaty od Nesbø me nemuze tak pohltit a vtahnout do deje, ze nebudu schopna prestat cist, ale tahle kniha to dokazala... Skvele, ctive, napinave, zadne nudne rozvlekle popisne pasaze, presne podle meho gusta. Hned se vrham na druhy dil:)

manau
22.01.2014 5 z 5

Miluju tuhle knížku, četla jsem jí jedním dechem. Stejně jako Renka142 uznávám, že tenhle díl se mi líbil asi z celé trilogie nejvíce, ale co se týče toho filmu... Viděla jsem ho ještě předtím než jsem si přečetla knihu a moc se mi líbil, ale jakmile jsem začala číst, tak jsem se nesčetněkrát musela zarazit, protože třičtvrtě knihy bylo ve filmu vynecháno, dokonce mi přišlom, že film neobsahoval ani některé důležité části... Ale knížka byla moc hezká :)

Renka142
18.01.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla ani né za dva dny. Hezky se čte. Režiséři stejnojmenného filmu až překvapivě dodržovali události, které se v knize staly. Arénu smrti považuji za nejlepší díl z celé trilogie. :)

nechapacka84
16.01.2014 2 z 5

(SPOILER) POZOR KOMENTÁR OBSAHUJE SPOJLERY !!!!
Vidím trailer na film Hunger game, vravím si, knížky bývajú lepšie, a táto spôsobila ošiaľ, naviac ma pri tisícovke hodnoteniach 93 percent a je 14-tá najobľúbenejšia kniha. Vravím si, toto nemože byť náhoda a idem do toho.
Otváram knihu, 10. strana a dej stále ubieha z pohľadu jednej osoby, troška mi to vadí, ale nebudem "škarohlíd", príbeh mi to určite vynahradí.
Strana 50 prvykrát ma napadá, že to je hovadina, príbeh má toľko logických chýb, až pôsobí skôr detsky, než veľmi dobre hodnotená antiutopistická kniha pre dospelých.... (alebo?)
Nevzdávam sa a pokračujem ďalej, síce som asi 10 strán čítal nevediac o čom, na strane 60 zisťujem, že to vôbec nevadí. Musím ale uznať, že ma zaujíma koniec, a tak pokračujem, mám pocit, že horšie to byť nemože.
Môže! superhrdinka je neskutočne blbá a superhrdina neskutočne dutý (hlavne nech neplodia deti, pretože už i pre tak sužovaný svet, to bude určite posledná kvapka).
Dostávame sa konečne k nejakej akcii, vravím si, ale pozooor, ono to snáď nakoniec nebude tak zlé, najlepšia kámoška mŕtva, cítim snád i čosi ako pohnutie citov....a ejhle, bum prásk a začíname sa muchlovať v akejsi jaskyni. Hmmm tak to predsalen môže byť i horšie.
Začínam bojovať s pocitom, že knihu jednoducho nedokončím. Ale keď ja tak nerád nedokončené knihy... Pokračujem ďalej. Kniha má slušné tempo, nikde sa moc nevlečie a číta sa pekne. A horšie to už predsa ozaj nemože byť. Dostáváme sa do veľkého superfinále a čaká nás posledný súboj na život a na smrť, a na scénu vybiehajú .... ......pozor chvíľka napätia...........
...mutované klony vlkov a mŕtvých bojovníkov.... ................. WTF??
Priaelia takto: Že sa nejaké americké tupelo odchované na fast foodoch, všetkých možných i nemožných verziach x-factoru, zoombie snímkov, a iných cipovín v tejto zvrátenej disco disneyovke vzhliadne, ba je to v takejto kultúre považované za EPICKÝ príbeh.... Nu budiž. O Američanoch veľkú mienku nemám. O nás (Česi, Slováci) som mal ale ďaleko väčšiu.

Radzha
16.01.2014 5 z 5

Jsem rád, že jsem si knihu přečetl až po velkém bláznění, které na začátku bylo. Ale musím říct, že přehnaně pozitivní ohlasy jsou zcela na místě. Knížku jsem nemohl z ruky odložit na delší dobu. Čte se doslova sama a nejde se odtrhnout.
Příběh je luxusně zpracovaný a rozhodně nápaditý a knížce, ději, stylu psaní nemůžu vůbec nic vytknout. Prostě boží čtení.
Jediné, co mi vždycky vadí je, že to končí tak, že bych nejradši vzal další díl hned do ruky a četl dál.

pkr
16.01.2014 4 z 5

Jelikož tu nejdou dávat i poloviční hodnocení, přikláním se ke 4/5 bodů, jinak by to bylo za 3,5. Sám nevím, proč jsem to začal číst, ale asi mě prostě zajímalo, co všichni na tomto příběhu vidí. Mám rád dystopii, ale toto mi ani tak dystopické nepřipadalo, jako spíš se to o dystopii jen pokoušelo. O dané společnosti toho mnoho řečeno nebylo a čtenář se dozvěděl jen to, co bylo z pohledu hlavní hrdinky potřeba, což je dobré do filmu, ale v knize by to mělo být přece jen víc rozepsáno. Většina příběhu se ale točí okolo hlavní aktérky a jejích pocitů. Ta furt neví, jestli má milovat či nemilovat toho či onoho a časem to začne být docela otravné. Kdybych byl holka, tak to možná beru jinak, ale nerozhodnost Katniss mě kolikrát nutila přemýšlet, že tu knihu prostě nedočtu. Dost pasáží se v knize nic nedělo, což není podle mě vizitka dobré knihy. Číst si neustále dokola o tom, jak někdo sedí na větvi a spí, zrovna neodpovídá mým představám o dobrém počteníčku :D. Vyvrcholení taky nestálo za moc a ze dvě stránky bylo po všem. A teď ke kladům; líbí se mi ten nápad, ale myslím si, že by mohl být více rozvinutý. Kniha se dobře četla a originální verzi doporučuji všem mírně pokročilým v angličtině. I když je většina nápadů recyklovaných z jiných knih a filmů, tady to do sebe pěkně zapadá a neruší. Jsem zvědav na další díly.

renatamariya
09.01.2014 5 z 5

Tahle kniha se čte úplně sama!

dadako
07.01.2014 5 z 5

Zařekl jsem se, že na film se podívám až po přečtení knihy. Ta se mi opravdu moc libila. Příjde mi trochu jednodušší, ale výborná. Od začátku do konce jsem se nedokázal odtrhnout. Teď hurá na druhý díl...

Kindle82
05.01.2014 4 z 5

Nejdříve jsem viděl film a nyní přečetl knížku. Kdo má rád fantasy podobné Persy Jacksonovi a boje nezletilých o život, tak určitě doporučuji. Hned se vrhnu na druhý díl, abych pak mohl zhlédnout film, protože u prvního dílu se mi zdá, že film až překvapivě drží předlohy.

Styblice
04.01.2014 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a pak teprve četla knížku. Knížka je určitě lepší, jelikož film byl osekán, jako asi každý jiný podle knižní předlohy. Moc hezky se čte :)

Foxface
01.01.2014 4 z 5

Čtyři hvězdy, protože jsem se knihou svým způsobem chtěla hlavně nějak prokousat a vrhnout se na druhý díl. To nebylo tím, že by kniha byla nějak nudná, ale protože jsem (bohužel) nejdříve viděla film a kniha mě už prostě tolik nedokázala chytit, když jsem přesně věděla, co se tam stane. Možná bude obsahovat spoilery. Ale rozhovory Peety a Katniss v jeskyni byly úžasné (to jsem jim ještě fandila), nejlepší bylo asi když si dělali srandu z Haymitche. Moji oblíbenkyni Foxface jsem si akorát díky knize oblíbila ještě více. A to ani nemluvím o Clove/Kordetě (nemůžu se rozhodnout, co se mi líbí víc - Kordeta zní drsněji, ale Clove se zase víc hodí ke Catovi). Ta si mě získala díky dokonalé herečce Fuhrman, čímž nás s kámoškou nalákala, abychom se koukli i na Sirotka s ní v hlavní roli. Ale to trochu odbíhám. Nenávidím, jak do filmu dali, že Glimmer měla něco s Catem. Bych vážně zabíjela... Vážně, koho taková pitomost napadla? A pro mě jeden z nejúžasnějších okamžiků v knize bylo, když Cato leží u umírající Clove a prosí ji, aby s ním zůstala.
Čtyři hvězdy i za to, že tady mi ještě nevadilo chování hlavní hrdinky a Peetu jsem taky ještě zvládla vydýchat. Asi jsem divná, ale to je mi vážně jedno.