Aréna smrti

Aréna smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6535 887

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

Adel703
30.08.2014 5 z 5

Zbožňuji, zbožňuji, zbožňuji Hunger Games!
Sice jsem první díl viděla nejprve jako film a až pak jsem četla knihu, ale wau! Bylo to úžasné, nemohla jsem se odtrhnout, pořád jsem četla. Je to dokonale promyšlené, a i když jsem děj věděla z filmu, stejně jsem se na konci rozbrečela.
Postavy jsou skvělé. Mají svůj vlastní charakter a osobnost. Suzanne dokázala vykouzlit příběh, který má spád a nenudí.

Adam Bartoš
30.08.2014 5 z 5

Wau!!! Škoda, že jsem viděl první film, protože jsem věděl co se stane na další straně. Jinak je to úžasná kniha, která prostě nejde odložit. Takže doporučuji, první přečíst knihu a kdyžtak se pak mrknout na film.

Rodaw
29.08.2014 5 z 5

2 slova: Zbožňuju to.
Ale opravdu ... pro mě nejlepší dystopie, kterou jsem kdy četla. K této knize a k celé této sérii se budu neskutečně ráda těšit, protože se mi dostala hluboko do srdce. Pokud váháte, neváhejte a běžte do toho. Hunger games za to stojí.

Pedruska01
20.08.2014 5 z 5

Jasně, Hunger Games - mánie. Přišla vlna a spláchla mě také. Je to skvělý příběh s úžasnými postavami. Rozhodně bylo co číst. Taková "divočina" nebo "jatka"?, se jen tak nevidí. Krásně popsány vlastnosti lidí, jak už v jednotlivých krajích (chudoba, skromnost, bolest, různé způsoby, aby přežili) oproti nafrněným, požitkářským, sobeckým, marnivým a rozmazleným obyvatelům Kapitolu. Rozhodně můj favorit z pomyslného milostného trojúhelníků byl Peeta. Neměla jsem nic proti "Hurikánovi", ale jednoduše... Peeta je Peeta. :) Někdy jsem se pozastavovala nad tím, jak Katniss je tvrdá - např. v jistých situacích k Peetovi nebo možná i vůči jiným, krom Routy samozřejmě. V tu chvíli to byl pytlíček nervů a emocí, tam se dokázala otevřít a projevit. Ano, přála jsem si ty dva vidět bok po boku, ruku v ruce těžce zamilováni, ale Katniss prakticky vyrůstala bez otce, plnila jeho roli v rodině, starala se o obživu, riskovala. "Domov" měla, ale nic pěkného jí v něm nečekalo. Proto se musela obrnit imuním a neprůstřelným pancířem, který ji vždy zanechal chladnou. Už v legendární scéně, kdy oba hlavní hrdinové mají plné hrsti jedovatých bobulí, jsem měla fakt strach, že jeden natáhne bačkory. Ale k čemu by pak byly další dva díly, že? :D Jinak musím souhlasit s SoniaShadow ohledně filmové podoby. Byla jsem na tom stejně. Nejdříve jsem se podívala na film a pak se mi do rukou dostala kniha. CHYBA. Kristova noho, nikdy to nedělejte! Akorát jsem s každou napsanou kapitolou, scénou, okamžikem viděla před sebou filmové zpracování. Neříkám, že film byl nějak špatný, právě naopak - byl vynikající!!! Ale ruší to ten zážitek ze čtení. Však musím připsat plusové body, protože díky filmu jsem si mohla v knize představit možná nepředstavitelné. Hlavně hlavní postavy - Katniss i Peetu - ne, všechno a všechny, prostě! :D Jednoznačně doporučuji - silný příběh, který vás nepustí a dokonce ve vás něco zanechá. :)

Cáťa
09.08.2014 5 z 5

Tahle knížka mě naučila mít ráda čtení a mám ji strašně ráda stejně tak další díly. :D

fiona007
07.08.2014 5 z 5

Skvělé skvělé skvělé. Líbí se mi vymyšlený svět i ty postavy. Celá zápletka je dokonalá.

jovey
04.08.2014 4 z 5

Dlouho jsem se k tomu nemohla dokopat, ale teď jsem šťastná, že jsem tak učinila. Je to naprosto úžasně napsaná kniha, autorka mne vtáhla do příběhu od prvních stránek, opravdu jsem byla mile překvapení. Katniss mi přirostla k srdci a díky knize se podívám i na film, abych mohla porovnat.

Nikk
30.07.2014 5 z 5

Aréna smrti byla moje první YA knížka. Důvod koupi byl povinný referát do školy. Prostě jsem si přečetla anotace několika knížek a tahle se mi z těch všech zamlouvala nejvíce. Možná to bylo i tím, že jsem na internetu párkrát zahlédla nějaké doporučení nebo recenze. Myslela jsem, že to z donucení přečtu, napíšu ten pitomý referát a ta knížka skončí někde ve sklepě zasypaná tunou jiných věcí (teď už bych to žádné knížce nikdy neudělala!!!). To jsem ale ještě netušila, jak mě nadchne. Knížka si mě svým způsobem získala už od začátku. Reality show, dobrodružství, revoluce. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí hned po pár větách a děj se pro mě stal zajímavým už od Sklizně. Nemám jen jednu oblíbenou knižní sérii, mám jich několik, ale tahle stoprocentně patří mezi ně.

Ve stručnosti: Kniha úžasná, postavy sympatické, hodnocení 100%.

Mimo mísu: Jennifer Lawrence je perfektní Katniss!!!

kloin
24.07.2014 3 z 5

Patřím mezi ty, kteří nejdřív viděli film a až potom četli knihu. naštěstí jsem měl již časový odstup od filmu, a mohl jsem tak nechat působit fantazii. Na jednu stranu musím říct, že se mi knížka dobře četla. Na druhou stranu mi hlavní myšlenka přijde až moc přitažená za vlasy. Totalitního režimu jsem si taky užil, i si umím ledacos představit, ale moc si neumím představit systematické vraždění dětí pro zábavu a to již 74 let! No uvidím až na konci serie, tam možná najdu vysvětlení.

Majkrofon
24.07.2014 5 z 5

Prekvapivo výborná a pútavá kniha s parádne vykresleným totalitným režimom. Bál som sa, že to bude až moc pre dievčatá, ale našťastie sa to nepotvrdilo.

pobijecmuch
23.07.2014 3 z 5

U této knihy jsem nejprve viděl film a až potom ji četl. A bohužel film se mně líbil více. Kniha je zbytečně zdlouhavá.

PriMula
23.07.2014 5 z 5

Tak jo. Tohle byla ta nejbáječnější kniha, jakou jsem četla a když jsem jí zrovna nečetla, přemýšlela jen nad tím, jak moc bych jí číst chtěla. Film jsem neviděla a ani se na něj podívat nechci, protože se bojím, že mi vezme mojí fantazií vytvořenou arénu, reprodrozdy i samotnou Katniss.

BubuRybova
22.07.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.
Ze celé série se mi tento díl líbil nejvíce a celou sérii už jsem přečetla několikrát, a i přes to, to není naposled.

Doporučuji!

TheB
18.07.2014 5 z 5

Na knihu jsem náhodou narazila před několika lety. Byla jsem (a doteď jsem) jí uplně unešená. Pro mě naprosto nejlepší kniha ze všech :) Jak já si pamatuju jak jsem četla, že chtěj točit film a pořád jsem zjišťovala nějaký novinky. Jaký obsaděj herce, atd. A teď už je jednička i dvojka, za chvíli půjdeme do kina na třetí díl :))

Pro mě nejlepší a neoblíbenější série, kterou si přečtu ještě několikrát :)

Ajaiwik
18.07.2014 4 z 5

Fascinujici.... kniha me uplne pohltila!

YvLeZa
17.07.2014 5 z 5

Přesně jaké jsem čekala. Děj ubíhá rychle, prostě typ knihy, do které se začtete a velmi snadno si můžete představit, co Katniss prožívá v aréně nebo v životě. Výborná kniha, hned jdu na další díl.

TFArchmann
05.07.2014 5 z 5

Jediné, co mi tu nesedlo, byl příliš jednoduchý styl, kterým autorka píše.

kvapsv
04.07.2014 5 z 5

Asi jsem tak trochu knižní barbar, protože jsem tuto knihu četla až někdy začátkem tohoto roku (a to zatím jen první díl, ale na další se chystám brzy!). Kniha mě uchvátila, protože byla opravdu skvěle napsaná - zábavná a čtivá. Byla to jedna z těch, které nemůžete odložit.. Moc jsem si i díky ní dystopické knihy oblíbila.

Už moc se těším na další díly..schválně jsem se ani nepodívala na film..tedy druhý díl. Mám ráda, když čtu knihy o kterých vím opravdu málo.. jen zhruba co to je za knihu. :)

Padawán
03.07.2014 5 z 5

Jakmile jsem knihu začala číst, bylo těžké se od ní jen tak odtrhnout. Kniha je napínavá, chvílemi dojemná a smutná. Sice tu nechybí "románek" Katniss a Peety, ale autorka neudělala z knihy "love story" jak se často stává. Naopak, nebojí se v knize někdy trochu i přitvrdit. Doporučuju! :)

kristýnka007
02.07.2014 5 z 5

tahle knížka je prostě..... miluju ten styl psaní v přítomném čase, miluju snad všechny charaktery a prostě je to strašně super!!:)