Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6568 6568

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

Hesiona
12.02.2016 4 z 5

Ještě jednou a už naposledy: pokud někdo máte zájem vyplnit dotazník, týkající se dystopické literatury, budu moc ráda. Prosila bych především čtenáře mladší 12 let, pokud tady takoví jsou. Ale budu vděčná za každý názor :)

Předem děkuji

bagel
10.02.2016 5 z 5

Řekla jsem si, že bych si ji měla přečíst, když je tak populární a nečekala jsem, že mě tak chytne. Určitě si přečtu i další díly.

mora.nocna
09.02.2016

Mne sa to velmi pacilo je to ten typ knihy, ktory zoberiete do ruky a neodlozite kym nedocitate. Mozno az na zaciatok, ten bol troska zdlhavy. Mne sa pacil ten svet ako tam bol vykresleny. Ale iritovala ma natvrdlost hlavnej postavy a ten zaver mi ju znechutil totalne. Dufam, ze sa v dalsich dieloch spamata :D

aniphamova
08.02.2016 4 z 5

Je to velmi dobrá kniha, já sama ji přečetla za 2 dny, ale jakožto velmi mírumilovný člověk, který se zamiluje do kladných postav s dobrým charakterem a chováním, nesnáším, když umírají mé oblíbené postavy. :( Ale to pociťuje úplně každý. Spíš jde o to, že mám mnohem radši příběhy, které jsou růžovější (kladnější), méně se tam umírá a vraždí (hlavně mé oblíbené postavy!) a celkově jsem nejspíš moc slabý člověk, abych se pořádně do Hunger Games dostala :) Ale i tak mám v plánu dočíst celou triologii, protože mě to velmi zajímá. :)

rencovav
07.02.2016 4 z 5

První díl byl z celé série nejlepší a kdyby se autorka rozhodla zůstat jen u tohohle prvního dílu a nenapsala zbytek trilogie, taky by to stálo za to. Mám chuť přečíst si Hunger games v originále. :)

HančaŠ
30.01.2016 5 z 5

Moc povedená kniha.
Abych pravdu řekla, nejdřív jsem viděla film a ten se mi líbil tak, že jsem si chtěla přečíst i knihu. Ta byla samozřejmě mnohem lepší a jsem ráda, že mám doma celou trilogii a můžu se hned pustit do dalšího dílu. :)

barny99
28.01.2016

Je to nejhezčí díl serie, kniha je mnohonásobně lepší než film, není tolik morbidní.

anisek189
25.01.2016

Nejvíce se mi na této knize líbí, že je vhodná jak pro chlapce tak pro dívky. Kluci se najdou v napínavějších bojových scénách, kde jde o život a dívky zase v romantických částích mezi Katniss a Peetou .. Tento díl se mi nejvíce líbil jako film ze všech tří částí.. doporucuji k precteni

Kropacova.terez
21.01.2016 5 z 5

Kniha je určitě lepší než filmy, myslím, že ten kdo nečetl knihu těžko pochopí celý film. Kniha je ale výborná, dobře napsaná, hezky se čte, je napínavá a pořád Vás to nutí číst dál. Z celé trilogie je tento díl nejlepší.

veronika0378
16.01.2016 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, poté četla knížku a můžu říct, že kniha se mi líbila víc - už kvůli tomu, že z filmu jsem některé věci nepochopila, a také kvůli tomu, že jsem víc věděla, co si Katniss myslí, jak se cítí.. I když jsem kvůli filmu věděla, jak to dopadne, bylo to napínavé. Skvělá knížka, doufám, že další díly budou podobně dobré.

Neo1tex
15.01.2016 4 z 5

Je to sice velmi jednoduchá kniha, jak příběhem tak stylem výpravy a postavami, ale má to spád a baví. Takže jako odpočinkové čtení... proč ne.

ElisR1
10.01.2016 5 z 5

Po letech čtu tuhle knihu znovu a je pořád stejně skvělá, jak si ji pamatuji. Takže opět mohu jedině doporučit :)

Aggie.
09.01.2016 5 z 5

Nejlepší díl z celé série, naprosto jsem ho hltala a musela o něm hodně přemýšlet, dokonce mě doprovázel i ve snech. Další díly byly také skvělé, ale na jedničku nemají.

Leusee
08.01.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha mě naprosto pohltila. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a až se také podívám na filmy.

Mruskulka
06.01.2016 5 z 5

Báječná kniha. Film jsem viděla cca 3x, do knihy se mi moc nechtělo a lituji, že mi tak dlouho trvalo přemluvit se. Knize se film prostě nevyrovná :-)

PandaGirl
01.01.2016 5 z 5

Knihou jsem byla moc mile překvapená. Ze začátku jsem se lekla stylu psaní "já teď". Nemám ho ráda, ale v tomhle... V tomhle mi naprosto nevadil. Spíš možná mnohem víc uchvátil do celého příběhu. Neskutečně jsem to prožívala, ba dokonce jsem si i pobrečela (a to je co říct, protože já NIKDY nebrečím!). Možná sice kvůli špatné věci, ale i tak jsem slzu uronila. Dokonce se v jednu chvíli u mě dostavil pocit na zvracení a to dost silně. Naštěstí krize byla překonána a já to mohla dočíst.
Asi nikdy nebudu litovat, že jsem po knize sáhla a přečetla si jí. Vážně stojí za to. Charaktery postav jsou propracované a na rozdíl od filmu jsem se i docela dost nasmála. Úplně jsem změnila pohled na Peetu! Fakt ta kniha za to stála!

Xena011
30.12.2015 5 z 5

Krásná kniha plná napětí, akce, vzpomínek a psychologického uvažování hlavní postavy. Nejdříve jsemviděla film, ale kniha mi dala odpovědi na spoustu otázek a ještě více dobarvila děj.

Viky007
28.12.2015 5 z 5

Hunger games budou vždycky moje srdcovka. Styl psaní je sice jednoduchý a předvídatelný, přesto má kniha jisté kouzlo, které vás nutí číst pořád dál a dál. Líbí se mi psychologické úvahy hlavní hrdinky a její vzpomínky na rodinu. Když jsem četla knihu v šestnácti, Peeta mi neskutečně lezl na nervy. Teď už jsem si ho celkem oblíbila - to asi ta jeho dobráckost :-).

Natyyy4444
24.12.2015

Škoda,že jsem první viděla film.Vůbec nemám svojí představivost o postavách.Je to vážně zajímavý příběh.Nevím,jak bych se rozhodla,jestli pro Hurikána nebo pro Peetu. Ale asi více mě láká Hurikán.

i.love.books@
24.12.2015 5 z 5

PANE BOŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tuto knihu jsem četla asi předrokem a zamilovala jsem se :-* . Myslela jsem si, že objevím lepší sérii, ale nedokázala jsem to!!!! Nenašla jsem ani nic co by se tomu ani zamálo rovnalo. Musela jsem se podívat na film. Ten mě lehce zklamal tím, že zezačátku udělali z Peety blbce. (Herec dobrý, ale ten výraz tváře.....). Jinak film super.

PS: Kdo se mnou souhlasí at´ my napíše