Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6573 6573

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

Pauvka
07.04.2016 5 z 5

Co dodat, lepsi nez film jako kazda kniha :)

Black-stars
26.03.2016 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a oproti filmovému zpracování jde více do hloubky především v hrách ale i co se týče vztahů a provázanosti postav. Nápad velmi dobrý co se týče tématu. Kniha se mi líbila 95%

TheMelorry
25.03.2016 5 z 5

Na knihu jsem se chystala už dlouho, ale nemohla jsem ji nikde sehnat. Když jsem ji objevila v knihovně musela jsem si ji prostě přečíst. A nezklamala mě. Už jsem dříve viděla film ale knížka je o mnohem lepší... líbilo se mi vidět do hlavy jednotlivých postav a odůvodnit si jejich chování.
Kniha je velice čtivě napsána a tak než jsem se nadála byla jsem na konci. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu....

Misha11
23.03.2016 5 z 5

Musím zmínit ich formu, kterou je kniha psaná a která je tady opravdu dotažená k dokonalosti. V některých knihách mi to přijde nepatřičné, nedodělané, nevím, jak to pojmenovat, ale tady to bylo opravdu povedené a přispělo to ke čtivosti knihy.
Jako první jsem viděla film, ač to mám raději naopak, ale i filmy se mi líbily a navíc jsem věděla, do čeho jdu.
Knížka mě hodně bavila, nebyla nudná, stále se něco dělo, přečetla jsem ji za den a už to svědčí o tom, že byla opravdu dobrá.

Aoedann
23.03.2016 1 z 5

Když já radši Battle Royale (ať už film, či komiks).

Turante
21.03.2016 5 z 5

Kniha se mi líbí mnohem více než film, ale zejména protože, že v knize vidím Katniss do hlavy, jak přemýšlí, co ji napadá atd. Děj pěkně plyne a nemůžu se dočkat pokračování.

ARosen
18.03.2016 5 z 5

Od téhle knihy jsem měla hodně vysoká očekávání a můžu říct, že mě ani trochu nezklamala. Kniha byla zajímavá už od první stránky a někdy kolem poloviny už jsem jí nepustila z ruky a přečetla takřka jedním dechem.

BojácnéKuře
13.03.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že ke knize jsem se dostala až po zhlédnutí filmu, ale jak už to tak bývá, kniha byla lepší. :) Konec už byl možná trošičku zdlouhavý, ale překousnout se to dalo. :D

Májíczech
12.03.2016 5 z 5

Nejlepší kniha, jakou jsem kdy mohla číst. :3

Monika_cz
09.03.2016 5 z 5

Byla jsem skutečně velice mile překvapena. Jako první jsem viděla film a o knížce mě vůbec nenapadlo přemýšlet. Pak jsem viděla další dva filmy a říkala jsem si, že by možná knížka nemusela bejt špatná. Knížka je super, film je proti ní skoro nic. Na první místě musím pochválit jsou myšlenky hlavní postavy Katniss a forma textu, která je v přítomném čase. Úžasně to vtahuje do děje, provází to čtenáře životem Katniss, její rodiny, přátel a hlavně celými Hunger Games a tím, jak moc hlavní hrdinka nesnáší tvůrce her a jak moc jimi opovrhuje.

martina2735
07.03.2016 5 z 5

Potom co jsem viděla film, jsem se do děje zamilovala. Hned jsem šla a knihy musely být mé! A rovnou celá triologie.
Kniha je poutavá a velmi čtivá. Děj mě plně pohltil a já měla knihu hned přečtenou.
Nápad super, krásně promyšlené scény, všechno dávalo smysl.
Určitě doporučuji!

sl_on1
06.03.2016 5 z 5

Popravdě před pár lety jsem viděla film, ale nijak mě netáhno koukat na další díly nebo si přečíst knihu. Celkem toho lituji, protože kniha je úžasná. Děj je stručný, takže se nemusíte vracet, kdyby vám něco nedávalo smysl, což v dnešní době u fantasy knížek...
Hlavní postavy mi přirostly k srdci, takže jsem hned po dočtení hmátla po další díle.

Rozhodně doporučuji :)

markulka
04.03.2016 5 z 5

Kniha byla jedním slovem skvělá. Byla poutavá a čtivá, nic mi na ní nechybělo. Katniss je ukázkou mé ideální hlavní hrdinky. Myslím, že autorka měla skvělý nápad na příběh a nejeden autor její nápad "okopíroval". :D Musím dodat, že film je také perfektní, ačkoliv na knihu nemá... :-)

katnnis
24.02.2016 5 z 5

Co říct dočetla jsem komplet po šestnácté.

Safrika
19.02.2016 5 z 5

V noci jsem ji docetla! Nedalo se proste jinak :), luxusni knizka, moc se mi libila a patri do meho topu. Doporucuji! Nemohla jsem se odtrhnout a tesim se na dalsi dily.

AnetaM
17.02.2016 5 z 5

Nej knížka. Přečetla jsem ji už před rokem a pořád na ni nic nemá. Urcite si ji vsichni prectete! Úžasná! !!!!!!!!!!!!!!!!

tynapos
15.02.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila jen tak, že mě zaujala obálka a moc jsem od ní neočekávala. Musím uznat, že si mě v momentě získala a už čtu druhý díl!

Daenerys
15.02.2016 4 z 5

Knížku už mám dlouho na seznamu k přečtení (čtenářská výzva mě popostrčila ;o) ), nevím, proč jsem tak dlouho otálela. Nakonec to bylo velmi příjemné překvapení. Napínavé, akční.

Tumbik
13.02.2016 5 z 5

Neskutečně originální nápad a provedení! Tato kniha je přesně jedna z těch, která mi jednoduše nenechá spát a když ji čtu, tak ztrácím pojem o čase... :)

šipulka
12.02.2016 5 z 5

Doufám, že se dostanu i k dalším dílům.