Vicious: Divoká láska

Vicious: Divoká láska https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413461/bmid_vicious-divoka-laska-VhQ-413461.png 4 1016 166

Hříšníci série

Emilia Říká se, že láska a nenávist jsou stejné pocity, jen zrozené za jiných okolností. Je to pravda. Muž, který ke mně přichází v mých snech, mě taky pronásleduje v mých nočních můrách. Je to vynikající právník. Prohnaný zločinec. Neodolatelný lhář. Před deseti lety mě donutil utéct z malého města, kde jsme žili. Teď si pro mě přišel do New Yorku a neodejde, dokud nepůjdu s ním. Vicious Je to hladovějící umělkyně. Krásná a pomíjivá jako třešňový květ. Před deseti lety vtrhla do mého života a všechno obrátila vzhůru nohama. Emilia LeBlancová je totálně mimo můj dosah. Je to totiž bývalá přítelkyně mého nejlepšího kamaráda. Žena, která zná moje nejtemnější tajemství. To by mělo stačit, abych se za ní přestal honit. Ale nestačí. Jenže ona mě nenávidí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Vicious , 2016

adela2230
26.12.2019 4 z 5

Ze začátku mi v knize asi neseděla hlavní hrdinka a musela jsem si zvyknout na styl psaní. Ale bylo to velmi zajímavé sledovat vývoj postav. Celkově se kniha četla dobře.

jinbr
18.12.2019 5 z 5

tuto knihu jsem začínala číst s pocitem, že to bude takové nijaké... No, z mého pohledu to bylo super. Vic byl ano - hajzlík, sobec, porouchaný, ale nafoukaný dle mého ne. Za všechny ty negativní projevy schovával strach kluka ukázat dřeň. Kluci velmi často zlehčují svoje city, zvláště když mají pocit, že nejsou nebo nebudou opětovány. To, že byl bohatý a mohl toho hodně dovolit, to vše jen umocňuje. Léčení takové duše je velmi komplikované a upřímně řečeno - pokud si nikdo ze čtenářů ničím tak brutálním neprošel, nepochopí. Co se týče Em - tady jsou její pocity a emoce, způs uvažování podmíněno nebo limitováno její uměleckou duší. Už jsem několikrát udělala zkušenost s tímto druhem lidí, a u všech se to více či méně projevuje. Bez toho by totiž nebyli schopni vytvořit tolik krásných uměleckých děl ze všech oborů. Mě se kniha moc líbila, právě pro ten náhled do psychiky obou protagonistů. Vím, že autorka v tomhle čerpá ze skutečných příběhů a osudů. Kniha pro mě byla jdnoznače velmi milým překvapením v tomto žánru.

oresvo
17.12.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla a líbila, asi miluji zle kluky ????. Příběh byl poutavý, lehce humorný.

georginaa
05.12.2019 3 z 5

Vicious se za každou cenu snaží chovat jako hajlz, všechny od sebe poštvat, jen aby nikdo nepronikl k jeho srdci. I když Em se to povedlo, aniž by to věděla. Po letech konečně přizná co se mu dělo v dětství a přiblíží se k srdci Em nejvíc jak mohl. Příběh byl velice emotivní jak z jedné strany tak i z druhé. Každé dětství je v rodině jiné a záleží, jak rodiče se dětem věnují a pokud je nemají, je to o hodně těžší.

AliceTief
01.12.2019 5 z 5

Byla jsem zvědavá už od prvního dílu, jak bude jejich příběh vypadat. Vůbec mě to nezklamalo, naopak...není to žádné nahánění jako v prvním dílu, jsem zvědavá na příběhy ostatních =)

Maruš.D
01.12.2019 4 z 5

Jak je tu zmiňováno, Vicious je pěknej zmetek. Chová se strašně, až se mi to v hlavě tlouklo při představě romantické knihy a jeho. Chápu jeho počínání, ale občas se mi chtělo skočit do knihy a napravit ho. Ačkoliv je konec sladký, tak rozhodně nečekejte romanťárnu od začátku do konce. To však dělá knihu tolik jedinečnou. Rozhodně doporučuji přečíst a občas se k příběhu i vrátit, abychom si připomněli, že ne vždy je všechno růžové a že i temná strana může najít svou světlou polovičku.

genikuxik
29.11.2019 5 z 5

Řekla bych, že to byla naprostá pecka. Tohle by měl passionflix zfilmovat a ne gabrielovo inferno. Hlavní hrdina je krutý bastard, ale i tak si najde svou cestu.

prcek19
27.11.2019 4 z 5

Ze začátku sem se nemohla vůbec začíst, což mě dost překvapilo po skvělé povídce Defy, protože sem se nemohla dočkat pokračování..Vicious byl opravdu hajzl, ale divme se po tom všem, čím si musel projít..byla sem ráda, že se Emilia jen tak nedala, i když ke konci už sem si říkala, ať Vica netrápí a odpustí mu..ale i tak se moc těším na další díly

Damonka12
22.11.2019 3 z 5

Čekala jsem skvělý romanticko-erotický příběh, ale ten jsem nedostala. Příběh nebyl špatný, ale jsou i mnohem lepší.

LilianaFalcon
21.11.2019 5 z 5

Autorky knížky miluji. Líbi se mi, jak umí napsat opravdové záporáky a přitom z nich udělat hrdiny, aniž by změnila jejich podstatu. A její hrdinky jsou taky super.
Tenhle příběh je jeden z mých neoblíbenějších. On totální hajzl a Emilia umělkyně, co se snaží starat o nemocnou ségru. Prostě krása.

astra3
18.11.2019 4 z 5

Škoda, že všichni ti krásní bohatí muži měli tak těžké dětství. Zlí muži, kteří mávnutím kouzelným proutkem, se stávají milujícími. Taková pohádka 21. století.

peitho.1
14.11.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Konečně pořádný badboy z kterého se na konci naprosto nereálně nestane totální klaďas a navíc má hlavu a patu i fakt, proč je jaký je. Já jsem si četbu užila a Vica s láskou nenáviděla ;) Pro mě oživení tohoto žánru a budu se těšit na další díly.

Pedruska01
12.11.2019 5 z 5

Ehm...hmm.
Jo. Prostě nemám slov. Prostě pane bože. :D Kniha se četla neskutečně dobře a hrozně rychle. Až moc. (Ačkoliv, tohle nikdy zvlášť neřeším, protože se to stát může, tak mě zklamalo a zároveň nemile překvapilo to obrovské množství překlepů, které mi tentokrát rvaly neskutečně oči. Ale no tak!) Kniha je dělená na dva pohledy hlavních hrdinů, což oceňuji, protože čtenář může vidět jednu situaci několika páry očí a vždycky se toho dozví víc. Oba pohledy mě bavily - neskutečně. Dokonce tam bylo i pár vsuvek, které byly zasazeny do minulosti a upřímně jsem občas zalitovala, že celá kniha není z toho období. Nehorázně se mi to líbilo a hrozně bavilo. Dlouho jsem se nesetkala s knihou v tomto žánru, která by mě tahle pohltila. Dokonale mi sedla.
Hlavní hrdinka Emilia byla hrozně fajn holka, u které jsem neměla výhrady. Až možná na její výstřední a hrůzný styl oblékaní. Jinak jsem jí měla ráda a fandila jí. Obdivovala jsem, jak byla silná a když naopak odhalila slabost, odpustila jsem jí to z mnoha důvodů. Obdivovala jsem ty vnitřní boje, ty činy a kroky.
Druhý hlavní hrdina mi hned a zcela nekompromisně ukradl srdce. Jmenuje se Baron (příšerný jméno), lepší je Vic a hned od prvních stránek, kdy se objevil na scéně jsem mu dokonale propadla. Byl to prohnanej, zákeřněj bastard, kterej se nebál absolutně ničeho a já jsem se do něj úplně zamilovala. Totálně. Vážně to byl zločinec, který si na vše vytvořil neprůstřelnou smlouvu jako ďábelský právník. Přesto měl můj obdiv, co všechno zažil, co musel. Chápala jsem jeho rozhodnutí, chladnokrevnost, agresivitu. Nestydatě jsem si ho/to užívala. Ty jeho výbuchy, bitky a konfrontace s Deanem - žárlivost, posedlost. :)
Ty dva dohromady byly jako dva elementy, kteří nemůžou být v jedný místnosti, ale přesto musí, protože na tom závisí jejich život. Byli pro sebe stvořeni, jen se museli k tomu dopracovat přes to bahno. V této knize šlo o ty dva, o city, přiznání. Samozřejmě to spestřoval i děj kolem, který byl zajímavým a místy i dost napínavým rozptýlením.
Musím se přiznat, že tahle dobře napsanou knihu o tak silných emocích a osobnostech jsem dlouho nečetla. Bylo to pro mě dokonalé. Mnohokrát mě to převálcovalo a rozsekalo. Paradoxně to nebylo laciné v rámci žánru. Bylo to skvostné. Tohle bylo moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední, na to si můžete vsadit. :D Hodně se těším na další díl, protože Deana jsem si nehorázně oblíbila a když jsem zjistila, kdo mu bude dělat "parťáka", šla jsem do kolen. To jako vážně?! A to mám čekat až do března?! Kriste pane.
Za mě to bylo naprosto výborné psané dílo. Užila jsem si to, pobavila jsem se - debilní úsměv jsem měla na tváři po celou dobu čtení, hlavně v kapitolách, které vyprávěl ten zmetek Vicious. Byla bych radši, kdyby ta kniha byla delší, jak skvělé to bylo. Oceňovala jsem hrozně to, že Vic byl opravdu bastard téměř až do konce. Většinou tomu tak není, ti "zlí" vyměknou někde v chabé půlce knihy a pak to je samý cukrkandl. Ne. Tady to bylo luxusní, přesně pro mě. :)
Závěr byl naopak hrozně milý a vůbec ne nějaké přeslazené klišé, což bylo další velké plus. Bravo - příběhu. Bravo - autorce. Hrozně se to povedlo, jsem nadšená, takže rozhodně doporučuju, všema deseti a velká škoda, že to může dostat jen pět hvězd. :)

Anežka524
08.11.2019 4 z 5

Čteno v angličtině. Vydařená kniha, celkem se podobá na Nádech od Penelope douglas(i když Nádech je podle mého o něco lepší). Je to už nějaká doba, co jsem to četla, ale nepamatuji si, že by mi na knize něco nějak zvlášť vadilo. Určitě se řadí, do lepších knih tohoto žánru.

Petra-1
08.11.2019 5 z 5

Napínavá a tajemná kniha. Děj je odhalovány postupně a a z knihy sálá tajemství. Dokázala mě vtáhnout do děje a přezdívka VICIOUS opravdu sedí, protože na mě působil zlovestně, tajemně a sexy. Skvělá kniha s originálním příběhem.

TerezaMondeková
06.11.2019 5 z 5

Upřímně jsem nikdy moc nechápala, co lidé myslí tím, že láska a nenávist je jeden a ten samý cit. Po přečtení této knihy jsem to pochopila z vlastních pocitu, které jsem měla během knihy a taky po jejím přečtení. Hlavního hrdinu jsem si zamilovala a zároveň ho nenáviděla.
Líbí se mi, že kniha není ta typická slaďárna, jako jsou ostatní. Myslím si, že hlavním důvodem, proč kniha není taková je ten, že má hlavní hrdina takovou povahu. Taky se mi moc líbí, jak tam autorka dala ty kapitoly z minulosti. Aspoň tak přesně víme, co se přesně stalo a je příběh pak mnohem zajímavější. Taky v knize rozhodně nechybí překvapení. Toho je tam opravdu dost a nemyslím si, že by to bylo nějak přehnané. Myslím si, že je příběh skvěle napsaný, vymyšlený. Kniha je plná originality, překvapení, napětí. Skvěle si u toho odpočinete. Jediné, co bych čekala lepší je epilog. Ale do dalších knih od autorky rozhodně půjdu.
Taky se mi líbí, že kniha poukazuje na tom, že ne být bohatá je vždycky výhra. Hlavní hrdina patřil do jedné z nejbohatších rodin a to co si prožil... Holt není všechno zlato co se třpytí. Taky se mi moc líbí, že autorka poukazuje na to, jak dokážou být lidi na střední zlý. Jenom protože nemáte bohaté rodiče, perfektní postavu, jiné koníčky, že se vám líbí jiné věci, tak zažíváte šikanu. Autorka opravdu napsala příběh, který poukazuje na to, jaká je realita, jak to opravdu na střední vypadá a později i ve skutečném životě. Není to zbytečně zkreslený, ale ukazuje na to, že takové věci se v životě opravdu dějí.
Emilia... ta se mi hned líbila. Líbilo se mi, jak se dokázala se vším vypořádat, srovnat a jak dokázala odpouštět. Emilie byla laskavá, citlivá, milá, chytrá, ale taky si uměla jít za svým a nebyla sobecká. Nemyslela jenom na sebe, ale myslela i na ostatní a to hlavně na svou rodinu.
Vicious...Toho jsem si zamilovala a zároveň nenáviděla. Zamilovala jsem si ho, protože byl tajemný, zlý, nemilosrdný, tajemný, mám ráda v knize takové "hajzlíky". Ale nelíbil se mi, protože šikanoval, ponižoval, vyhrožoval, zesměšňoval a tohle všechno dělal holce, kterou ve skutečnosti nenáviděl a miloval zároveň. Líbilo se mi, že autorka neudělala to, že se ze zlého kluka najednou stane hodný kluk, který se snaží všechno napravit, chovat se ke všem dobře. Ale zase se nedivím, že byl hlavní hrdina takový, protože toho měl za sebou celkem dost. Jeho matka, nevlastní matka, ty jizvy, jeho otec, myslím si, že to autorka vůbec nepřehnala a dodalo to příběhu šmrnc a všechno do sebe skvěle zapadalo.
P.S. Láska a nenávist jsou stejné pocity!

Tesset
03.11.2019 3 z 5

Čtení mě bavilo a strašně rychle to uteklo, ale příběh a postavy už mě tak nenadchnuly. Jasně, vždycky je to o tom, že ten arogantní děvkař nakonec miluje jen tu jednu jedinou, ale tady mi přišlo jeho chování už přehnané.

Katie88
01.11.2019 1 z 5

První polovina knížky mě provázela taková ta naděje a dobrej potenciál dalšího vývoje. Když pak po první polovině člověk zjistí, že hrdina je furt stejnej blbec, jakým býval, tak už ztratí nervy. Jasný, chápu že jako "bad guy" má být hrozně sexy a přitažlivý, ale já asi dávám přednost v zásadě hodným klukům anebo aspoň těm, kteří si za roky prošli nějakým rozvojem... Bohužel ani ve fikci nad tím oči nezavřu.

Wabinka
31.10.2019 5 z 5

Skvělá oddechovka

maya.mm
31.10.2019 5 z 5

Tohle me neskutecne bavilo a ja miluju kdyz me knizka bavi :D Vic byl fakt kreten,no ja kreteny proste muzu :D Kdyby to bylo delsi,hlavne teda ten zacatek jeste ze skoly,vubec bych se nezlobila :)