Rozzlobený bůh

Rozzlobený bůh https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485927/bmid_rozzlobeny-buh-0Os-485927.jpg 4 382 62

Vaughn Spencer. Říkají mu rozzlobený bůh. Pro mě není ničím jiným než bezcitným princem. Jeho rodiče ovládají naše město, policii, každého občana i butik na hlavní třídě. Jediné, co mám já je nesmiřitelná zášť vůči němu, protože mě málem zničil. Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě bude pronásledovat až za oceán. A teď je tady, žije se mnou v temném, tajuplném sídle na okraji Londýna. Říká se, že tady straší. Je to pravda. Zámek Carlisle ukrývá naše nejtemnější tajemství. Vaughn si myslí, že dokáže zničit přízraky své minulosti. Netuší ale, že je to moje srdce, které zabíjí.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Angry God

Pedruska01
15.07.2022 5 z 5

Na Rozzlobeného boha jsem se neuvěřitelně těšila, a to z mnoha důvodů. Chtěla jsem se dostat zpět mezi tu smetánku v Todos Santos, k těm postavám, které byste měli nenávidět, přesto je milujete a taky jsem byla zvědavá na syna Viciouse, který je stále můj nejlepší a nejoblíbenější favorit (na prvního hříšníka se prostě nezapomíná), co se týče předešlé generace. Kniha se četla neuvěřitelně skvěle, autorka si udržela svou vysokou laťku, ať už na čtivosti nebo stylu. Nedala se jen tak odložit, příběh mě úplně pohltil. Jen těžko říct, který pohled na věc z těch dvou postav byl lepší. Bylo to výborné i přesto, že mě to dokázalo zničit a následně zase scelit. Neuvěřitelná série.
Hlavní ženská postava byla Lenora, se kterou jsem se už letmo potkala v předchozím díle. Tu holku jsem si fakt oblíbila. Vyčnívala svou povahou, vzhledem, ale přitom byla ona ta nejnormálnější v celém tom zatraceném městě. Líbila se mi, že ačkoliv se stranila a nechtěla se pouštět do těch šíleností, tak když už se do toho středu dostala, dokázala vzdorovat, bojovat a byla hrdá. Lenny se nenechala zlomit a jela si tu svou. Byla mi blízká a musela jsem jí fandit, protože to samozřejmě neměla úplně růžové. Byla to umělkyně s velkým srdcem, která si nenechala nic moc líbit a hlavně to měla v hlavě srovnané. Musela jsem jí držet palce, ať už u svých vrstevníků anebo i s rodinou - její táta mě trošek mrzel. Měla jsem jí ráda a nenašla jsem na ni nic, co by mi mělo vadit. Byla silná.
Druhý hlavní hrdina - Vaughn Spencer, syn Viciouse, na kterého jsem byla tak moc neskutečně zvědavá a svým způsobem přitahovaná. Protože jsem věřila, že ze svého šíleně-úžasného otce má toho víc než dost. Měl v první řadě děsné jméno, to ať se na mě nikdo nezlobí. Však, to stranou. Ten kluk byl sice svému otci podobný, ale přitom byl úplně jiný. Byl nebezpečný, chladný, šílený, uměl ranit, aniž by mrkl, ale přitom měl v sobě toho tolika dobrého, že si absolutně neuvědomoval, že své dobré srdce má pohřbené v té temnotě, respektive, že existuje. Dokázal mě překvapovat - nemile, že jsem myslela, že to nemůže nikdo myslet vážně, ale i mile, že jsem přece jen věděla, že je úžasný. Byl tak rozpolcený, pevný a bez ohledu jakým směrem smýšlel, tak i zásadový, vycvičený. Nemůžu si pomoc, ale líbilo se mi, když vypěnil, pekelně žárlil, byl majetnický a dle toho nerozumně vyváděl. Jako když z ledovce vyšlehnou plameny. Název sedí, rozzlobený bůh, kterého jsem si zamilovala. Každou další kapitolou jsem se k němu dostávala blíž a blíž a to, co jsem odhalovala, mě zraňovalo za něj - tohle jsem vážně nečekala. Zasloužil si něco lepšího, proto jsem mu musela držet palce a není divu, že si mě zcela získal.
Příběh se napůl odehrává ve slunné Kalifornii, ve městě Hříšníků a pak ve chladnější Anglii, na hradě. Je plný bolesti a lásky, ačkoliv její forma je různá. Autorka se prostě nebojí zapojit závažné téma. To, co se tam dělo byl zatracený hnus a to, co se stalo Harrymu... nejsem si jistá, zda to pro něj nebylo málo. Na jednu stranu jsem ráda, že se toho činu chopil nakonec Baron a na druhou, že si vlastně ani on na jeho poměry nepošpinil až tak ruce. Hlavní zbraní byla slova. A ty jsou mocná. V celém příběhu. Všude. Ta kniha mě dostala, neskutečně mě bavila, vážně jsem si tu přestřelku, nenávist, škodolibost a vlastně to, že bez sebe tak nějak nemohou být mezi hlavními postavami užívala. Neustále mě jejich chování překvapovalo. Některé události (ačkoliv na to já prostě nemám čuch nikdy) jsem dokázala odhalit, ale nevadilo mi to. Příběh těch dvou mě chytl za srdce, donutil krvácet, ale taky vyvolat úsměv a jo, na konci vyloudit i slzu.
Samotný konec, jakože fakt jen pár posledních stran, nemůžu si pomoci, se mi zdál trošek urychlený, což mě lehce zamrzelo. Samotný epilog, jasně, dalo se čekat, že bude natřen na růžovo, když celá kniha je jedna velký hluboká čerň. Bylo to milé, hezké, sladké a romantické. Jo, láska dokáže změnit, ale u malého Spencera se mi to zdálo až moc? Přesto si vyloženě nestěžuju. Zasloužili si to. Když to beru zpětně, prožila jsem příběhy jejich rodičů a bylo mi líto, že to skončilo. Měla jsem však příležitost si užít ještě životy jich jako dětí a byla jsem šťastná. Jenže teď už jsem vážně došla na samotný konec a láme mi srdce, že to všechno už opravdu skončilo. Celek byl víc než excelentní.
Bylo to skvělé. Líbilo se mi to, postavy jsem si zamilovala, držela jim palce a prožívala to s nimi. Bylo to šílené, možná i místy přitažené za vlasy, ale bylo to přesně to, co jsem chtěla, potřebovala a náramně si to užila. Byla jsem zase sražená na kolena, oloupená o srdce, které mi nejdříve bolestivě zlomili, ale stálo to za to. Jednoznačně doporučuju, tady není nad čím přemýšlet. S hodnocením... přiznám se, měla jsem velká očekávání, díky mnoha faktorům. Nejsem zklamaná, naopak, jsem nadšená. Jen možná ten malý kazík, který mě osobně potkal na samotném konci, možná jsem i Vaughna čekala brutálnějšího a nejspíše i vůči ostatním dílům musím lehounce seškrábnout. Přesto 4,5* je stále nádherné. Autorce se klaním, patří mezi mé oblíbence, že něco takového vytvořila a je nad slunce jasné, že se s ní ještě mnohokrát ráda setkám. :)

proni
15.07.2022 3 z 5

Pěkný příběh, ale dost mi to připomínal příběh jeho otce. Z mladých hříšníků byla pro mě top Rozmazlená princezna..

anna7852
14.07.2022 5 z 5

Opět nádhera, brutální/krásné.
Další skvost v knihovně

Zuzana215
11.07.2022 5 z 5

Byla to opět emoční smršť... čtete pořád a pořád dál..pomalu a jistě už přichází rozlousknutí celého příběhu, toho šíleného tajemství, které bylo ukryto. Najednou STOP, ajaj...slzy..v tak dospělém věku...už nechcete číst dál, protože víte, že bude konec. Je to poslední knížka..všechny hříšníky jste už přečetli, z dětí už je jen tahle...Slzy pálí a manžel se vám směje (..emoční nevyrovnanost...ty vypadáš)..
U téhle série je to jako s Harrym Potterem ...taky si nechcete pustit ten poslední díl, protože věříte, že bez něj není konec...:)

Jita160
11.07.2022 5 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu.
Vaughn je opravdu syn svého otce.
A co se týče příběhu...no páni!!!
Čtivé,vzrušující a tak násilné a chvílemi i brutální.Tolik zla a démonů z dětství že i na jednoho muže je to až sakra moc.
Jak se s tím vším vypořadal je knižní zážitek a samozřejmě k tomu přispěla i dobrá duše v podobě ženy,kterou si nejde nezamilovat.
Len byla pro Vaghause to světlo na konci tunelu,kterým si musel projít i se všemi těmi krutostmi ,které je v jejich vztahu pronásledovali.
Toto sérii si určitě přečtěte....

jani.ruzicko
11.07.2022 5 z 5

Za mě nejlepší díl série. Vaughn si toho táhl s sebou dost. Jasný, choval se jako blbec a já mu za tu dobu čtení snad milionkrát vynadala, ale nakonec to dopadlo, jak nejlépe mohlo =)

Je zajimavé, že v něm částečně byl vidět příběh jeho otce, na druhou stranu, ale Baron dle mého docela vyměknul =D což neznamená, že je to špatně =)

nina3905
09.07.2022 5 z 5

Parádne zavŕšenie série!
Veľká spokojnosť - autorka ponúkla svojim čitateľom opäť nezabudnuteľný príbeh.

Hatshepsut
09.07.2022 4 z 5

První polovina knihy byla skoro děsivá, jak už to tato autorka umí. Neuvěřitelná obludnost, nenávist a povrchnost bohatých studentů, s kterými se musela Len potýkat a dále minulost Vaughna, která je sice odhalena až na konci, ale vy už ji tušíte a nechcete tomu vůbec uvěřit. L.J.Shen ztvárňuje ve svých příbězích postavy nesnesitelné až kruté a poté odhalí jejich nitra tak, že vy s nimi soucítíte a nakonec jim i odpustíte. Romantický závěr jejích knih je taková odměna, že jste to zvládli dočíst dokonce!

Ketfl
08.07.2022 4 z 5

No to byla síla! Jak už to u této autorky mívám, tak pro mě to byla kniha plná odporných lidí. Jako vážně, u spousty scén jsem si říkala, že to snad ani není možný, aby se ty postavy takhle otřesně chovaly. Ale jinak celkově můžu říct, že se mi to mega líbilo. Od začátku je tak nějak patrné, co se Vaughnovi asi stalo, i když jsem sama sobě namlouvala, že to snad bude něco jiného. Bohužel nebylo a byl to fakt hnus. Není se tedy čemu divit, že to člověka takhle poznamená. I když mi z těch postav bylo kolikrát úplně zle, jak se k sobě strašně chovaly, tak v závěru mě tento díl ale bavil nejvíc. Ta jiskra mezi Vaughnem a Lenny byla skvělá. A ten epilog? Opravdu moc moc pěkné.

Petra-1
04.07.2022 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Ale přišla mi hodně podobná s příběhem Viciouse.

hana1039
03.07.2022 5 z 5

Nádherné zakončení série potomků z Hříšníků... Nemám, co bych víc dodala, prostě skvělé :-))

Ralemo
01.07.2022 5 z 5

Všechny díly byly skvělé, ale musím říct, že tento byl nejlepší co jsem četla!
Klobouk dolů, neskutečná zápletka, složitý děj, láska až za hrob a potlačování citů. Zajímavý a peprný vztah mezi Vaughnem a Lenorou, propletený uměním, nenávistí, láskou a spoustou tajemství. Neskutečná přitažlivost mezi hlavními hrdiny, skvěle popsané sexuální scény. Těžko se četla situace co vše se v mládí Vaughnovi stalo, to jsem měla husí kůži, čím vsím si chlapec musel projít. Každopádně i jeho příběh přes všechny překážky má šťastný konec se vším všudy. :)

Mišutamyš
29.06.2022 4 z 5

Knížku jsem si opravdu užila, měla spád, líbil se mi příběh.
Autorka umí skvěle popsat erotické dusno mezi postavami a to mě neskutečně baví, takže mi ani nijak nevadí, že jsou její knížky v podstatě podle jedné šablony.

terikus
28.06.2022 5 z 5

Nejlepší knížka ze série, Vaughn byl skvělá postava. Člověk tak nějak tuší, co se mu asi stalo, že je takový jaký je, ale stejně se to pak těžce čte. Celá série byla super a já si fakt přeju, aby u nás vyšla série s Hunterem :-)

happy19
27.06.2022 5 z 5

„Temnota nemůže vyhnat temnotu, to dokáže jen světlo. Nenávist nemůže vyhnat nenávist, to dokáže jen láska.“

...jak moc nenávidí...tak moc milují...

Moje Nemesis..jablka nepadají daleko od stromu...tak tady to poznáte na sto procent,-)
Miluji tuto sérii!
#All Saints High

narisa
27.06.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem se opravdu moc těšila. A byla to fakt paráda. Škoda, že nebyla delší. Vaughn je opravdu synem svého otce, ale zároveň je uvnitř opravdu citlivý po Em. Je to takový kontrast. Je dost vidět jeho láska k umění. Líbí se mi, jak vnímá svět. A co tak ovlivnilo jeho chování? Proč má problém s tělesným kontaktem... Přesně něco takového jsem čekala. Protože co jiného by u něj udělalo takový blok. Vztah Vaughna a Lenory byl úžasný a moc se mi líbila i jeho historie. Mnohem lepší než Knight a Luna. Moc se mi líbilo, jak Vaghn Len od začátku miloval a zároveň si ji dost vymlouval. Ano, je tu hodně podobností s příběhem Vica. Ale to mi vůbec nevadí. Právě naopak. Opravdu to je jejich syn a obzvláště je to vidět i na tom konci. A hlavně mu to netrvalo tak dlouho, jako Viciousovi.
Přijde mi vtipné, že ti největší hříšníci z první série mají děti, které se v dospělosti vlastně dost drží zpátky (hlavně sexuálně). To je celkem ironie.
Krásně uzavřená série, ikdyž bych klidně četla dál. Knihy od Shen vážně miluju.
Rozhodně knihu vřele doporučuji.

milst
26.06.2022 5 z 5

Byla to nádhera.

Katie88
26.06.2022 5 z 5

S LJ to mám takové rozpolcené, buď je schopná dle mého názoru napsat naprosto geniální knížku nebo to stojí za velký kulový.... A většina spadá u mě do slabšího průměru. V poslední době jsme četla jen o hlavních hrdinech, co se chovali k hrdinkám doslova hnusně (hrdinky jako správné rohožky si to nechají líbit) a v posledních kapitolách otočili o 180 s tím jak vlastně hrdinku milují od prvního setkání...
Rozzlobený Bůh je naštěstí na druhé straně spektra a pro mě asi nejlepší knížkou od Shen. Četla jsem ji v originále, když vyšla a od té doby ji ještě přečetla minimálně 3x. Líbí se mi, že Vaughn se za každou cenu snaží být drsňák, ale z každého jeho počinu jde vidět, jak je citlivý, co se Lenory týče. Myslím, že jako potomek Viciouse a Emilia je popsán dokonale. Na první pohled celej táta, ale uvnitř citlivej kluk s talentem po mámě. Len nebyla nějak extra úžasná hrdinka, ale líbilo se mi, že po sobě nenechala šlapat. Pokud jste knihu četli, asi víte která scéna mě dopálila, ale Lenořina odpověď za to stála :)

lenka8922
25.06.2022 5 z 5

Nejlepší kniha této série

Shanib
24.06.2022 4 z 5

Moc se mi líbilo, že jsme měli příležitost číst opět trochu o Viciousovi a Emilii. Užívala jsem si pasáží, kde jsme mohli vidět dynamiku jejich vztahu s Vaughnem. V knize jsem viděla i určité podobnosti mezi oběma příběhy a nebyla jsem si jistá, zda se mi líbí ta ironie - jaký otec takový syn nebo zda to byla náhoda a spisovatelce se to tak zrovna sešlo, čímž by pak ale trochu vykrádala samu sebe. Vaughna jsem si jinak oblíbila, ale u Lenory mi asi něco chybělo.