Rozzlobený bůh

Rozzlobený bůh https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485927/bmid_rozzlobeny-buh-0Os-485927.jpg 4 382 62

Vaughn Spencer. Říkají mu rozzlobený bůh. Pro mě není ničím jiným než bezcitným princem. Jeho rodiče ovládají naše město, policii, každého občana i butik na hlavní třídě. Jediné, co mám já je nesmiřitelná zášť vůči němu, protože mě málem zničil. Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě bude pronásledovat až za oceán. A teď je tady, žije se mnou v temném, tajuplném sídle na okraji Londýna. Říká se, že tady straší. Je to pravda. Zámek Carlisle ukrývá naše nejtemnější tajemství. Vaughn si myslí, že dokáže zničit přízraky své minulosti. Netuší ale, že je to moje srdce, které zabíjí.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Angry God

Kristy.Seb
13.09.2022 4 z 5

Žádný oheň není tak silný a ničivý jako ten, který se zrodí z ponížení.

Čím méně toho člověk řekne, tím víc se vás lidi bojí.

Dvě věci, které si člověk nemůže vybrat, ho definují: rodina a výška.

V temnotě je tolik krásy. Jen se hůř hledá.

Čím výš jste byli, tím byl vzduch řidší. Čím úspěšnější jste byli, tím větší očekávání na vás dopadala jako dusivá deka.

To, co chceme, nemusí být nutně to, co potřebujeme.

Každé bolestné rozloučení má překrásný začátek.

Aby člověk měl chuť žít, tak nejdřív musí být naživu.

Strach nás omezuje.

Nenávist je nejdokonalejší ze všech pudů, které příroda vytvořila. Je nekonečně obnovitelná, znovu použitelná a spoustu lidí pohání víc než láska.

No, příběh mě chvilku až děsil. Příběh plný hněvu a pomsty.

LenRan
08.09.2022 4 z 5

Tato série je pro mě zklamání, je to tak mimo realitu, že by to snad mělo být v žánru fantasy. Hříšníky miluju proto, že autorka postavila příběhy přesně na hranu mezi lásku a nenávist k hlavním postavám. Tato série je ale pro mě osobně mimo tuto hranu a jakýkoliv balanc. Autorka se snaží šokovat za každou cenu, pro mě chvílemi už nechutné.

anndrra
07.09.2022 4 z 5

Tak tahle knížka už byla skoro na hraně fantasy. Jsou tam prostě věci, co se reálně nedějí... A pak bohužel velmi smutné věci, které se reálně dějí. Za mě by si autorka mohla občas odpustit potřebu šokovat za každou cenu. Výsledný obrázek by byl pak mnohem uvěřitelnější. Co bych ráda vyzdvihla je, že už podruhé nepřišel kýčovitý happy end s potleskem - díky za ty dary.

Njangu
04.09.2022 5 z 5

Na tenhle poslední díl jsem se moc těšila, přestože s odstupem času mně 1. díl z předchozí série připadal nejslabší, tak postavu Viciouse jsem si asi oblíbila nejvíc. Byl to fakt ten správný badboy. Proto jsem se těšila na pokračování dějové linky. Ale i Vaughna mám rozporuplné pocity.
Nevím \(°o°)/ co mně na tomhle díle nesedělo. Asi už to bylo dost překombinované.
Za mě byl nejlepší okamžik, když vstoupil na scénu opět Vicious.
Celkově ten díl nebyl vůbec špatný, ale ve srovnání s ostatními mě asi zaujal nejmíň. Nicméně špatné to nebylo, to Shen neumí, její knihy jsou jedny z nejlepších. A oceňuji, že nikde se neopakovalo téma problému.
Děkuji za obě tyto série, za necelých 14 dní bez spánku a těším se na další autorčiny knížky.

pipa36
04.09.2022 4 z 5

Líbilo se mi to, ale... Vaughn jako alfa štěně a rádoby kopie svého otce Viciouse mi připadal až příliš zakomplexovaný a jeho chování příliš nesmyslné. Nicméně na závěr léta to bylo dobré a bavilo mě to.

kacenka6144
01.09.2022 5 z 5

Pro mě má tahle série stoupající tendenci. Příběh Darii mě příliš nenadchl, ale pustila jsem se do další dílů. A k mému překvapení jsem se bavila a smutnila čím dál víc. Dialogy mezi Lenorou a Vaughnem měly jiskru a švih. Jsou tam sice věci, které by určitě neprošly ani miliardáři, ale berme to jako fikci. Jako příběh s dobrým koncem. :-)

keiko33
30.08.2022 5 z 5

Mám rada zlých psychopatických chlapcov ako Vaughtn. Za každým stojí temný príbeh z minulosti. Aj keď ten verejný orál, bol už aj na mňa dosť. Obidvaja boli psycho umelci. Dokonale sa k sebe hodili.

Andrejka91
28.08.2022 3 z 5

Tuto knihu jsem sice přečetla jedním dechem, protože styl psaní autorky k tomu přímo vybízí, ale že bych byla nějak nadšená to teda nejsem. Kniha mě začala bavit asi až v poslední třetině, do té doby mi to celé připadalo jako hon na kočku a myš. Připadá mi, že se u autorky až moc často opakuje to dělání naschválů a hnusné chování hlavních postav. V této knize mi vyloženě přišlo odporné chování Vaughna a tím pádem jsem si ho moc neoblíbila. Zachránil to až konec a epilog.
Ale na druhou stranu chápu, že osud neměli ani jeden z nich lehký a vypořádává se s tím každý po svém.
Za mě celá série Hříšníci: nová generace tady ani nemusela být, na původní sérii to nemá, tu si ráda přečtu znova, ale tyto kromě druhého dílu mě až tolik nezaujaly.

ivetapl
17.08.2022 5 z 5

Kdo L.J.Shen už zná, tak ví, že vám dokáže zlomit srdce.
Já musím říct, že u mě se jí to opět povedlo. Ale taky ho zase zalepila.
,, Šikanoval jsem ji, protože jsem ji miloval.
Miloval jsem ji, protože to byla jediná holka, která když se na mě podívala, tak neviděla prachy, postavení, krutost ani bezcitného prince.
Viděla jen mě."

Tento díl pojednává o Vaughnovi, synovi Viciouse -Barona.
A Lenoře, dceři známého sochaře Edgara Astalise.

Jak jsem psala výše, tento příběh vám opět zlomí srdce. Vaughn je sice bezcitný princ, ale budete ho milovat. Jeho tajemství jsem odhadla cca v půlce knihy. A dost mě dostalo. Tohle je totiž hrozné... Hrozné v knize, ale ještě horší v reálném životě. ,
Lenny byla silná. Podle mě tedy. Nechápu, jak rok na škole Všech svatých přežila. Nechápu, že to zvládla... Já bych se složila.

Příběh těhle dvou vás dostane. Opět se nám ukáže, že mezi láskou a nenávistí je jen tenká hranice.
A i když jsou tyhle knihy chvilkami šílené, že nechápete, jak se někdo může zamilovat do někoho, kdo ho vlastně šikanuje...tak tady to pochopíte. Vaughna mi bylo strašně líto. Ale i Lenny, protože to všechno trpěla.
Její táta taky za moc nestál... Ale asi se to u něj dá pochopit. Naopak Vicious mě dostal. Co pro syna udělal .. v reálu se to asi nestane, tady za mě má potlesk.

Knihu opět doporučuji, asi i s kapesníčky. Jako u většiny knih od L.J.Shen...

Mistylady
16.08.2022 2 z 5

(SPOILER) O co víc jsem se těšila zrovna na knihu o Vaughnovi, o to víc rozčarovaná jsem byla. Ono se říká, moc se netěš, ať pak nejsi zklamaná.

Ačkoliv autorku mám moc ráda, tak pro mě osobně mohla skončit serií o otcích a tuhle o dětech už nepsat. První díl mě zklamal, druhý o Knightovi a Luně byl trochu lepší a tohle to byl teda porod.

Vůbec jsem nechápala ani jednoho z nich. Beru, Vaughn byl naštvaný na celý svět, dobrý, ale chování Lenory? Kde ta holka nechala svou hrdost? To jí nevadilo jak o ní mluví, jak se k ní chová, jak jí ponižuje? Po tom všem na něho s radostí hupsne, když jí on na chvili chce? Chápu, že v 18ti ještě některé holky jsou telátka, ale tohle byla přímo kráva. Kdyby to udělala jednou, beru, ale opakovaně dokola? Holka, seber svou důstojnost ze špíny pod svýma nohama a jednu si liskni.

Knížek o rozzlobených násilnických chlapcích nebo mužích jsem přečetla už dost a tak vím, že se to dá napsat uplně jinak. Tady nebylo žádné vzrušení, necítíte mezi nimi žádné pouto, jen nenávist, nenávist...plesk, láska :D Dva sociopati na cestě za pomstou a zářivou budoucností.

Tohle bylo jako by se autorka rozhodla prostě narvat co nejvíc věcí do jedné knihy. Násilí, ochutnávání krve, sexuální pomsta a následná odplata, šikana, ubližování. A nic z toho nemělo náboj, nic nebylo, že bych si řekla typické americké Wooooow.
Chápu, že se snaží vyrovnat jiným autorkám dark romancí, ale tohle fakt ne. Viciouse jsem zbožňovala, i jeho část v této knize, ale jeho syn byl hovado, co si zaslouží zavřít do léčebny.
Celá kniha byla chaotická, občas jsem přemýšlela, kde se tam vzala tahle věta, co to s tím předtím má společného. Nebo dřív řečené věci byly později brány jako novinka.

53% - „Spím s tvým tátou.“
Stála jsem tam jako tvrdé Y a cítila, jak se mi rozšiřuje chřípí. Pohltil mě příval sebelítosti a hlavou mi bleskla ta nejhloupější myšlenka: On s ní chrápe na moje narozeniny?
68% - Nebo snad chodila s mým tátou? Kristepane, ani jsem na to nechtěla pomyslet.
70% - já byla naprosto stupidně zamilovaná do kluka, kterého jsem nenáviděla.
92% - A pak mi to konečně došlo a to uvědomění mě úplně přemohlo.
Byla jsem do něj zamilovaná, že ano?

Tak jako wtf? To za tu chvili zapomněla co psala? Prostě za mě ne a ne a ne. Milionkrát Hra s ohněm, Ukradený polibek, série Hříšníci, ale tomuhle se vyhněte obloukem :D

johana3160
11.08.2022 3 z 5

Tak tohle bylo trochu psycho i na me. V urcite fazi jsem uvazovala proc to vlastne ctu. Vsichni Hrisnici (starsi i mladsi) byli trochu vysinuti, ale Vaughn tomu nasadil korunu. Nicmene autorka pise ctive a ja se prokousala ke zdarnemu konci.. Jestli bude dalsi dil, urcite si ho prectu, tento se ale mezi me oblibene nedostal.

rampapa
09.08.2022 5 z 5

Tak tohle bylo SUPER BOŽÍ... Podle mě určitě nejlepší díl z celé série. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

NikolaSkop
08.08.2022 5 z 5

Ooooo bože !!! Tohle byla paráda !!! Co se stalo Vaughnoj nám všem asi dojde hned na začátku. ALE je na něm prostě poznat že je to syn svého otce, jak se říká jablko nepadá daleko od stromu. Celá tahle série mě nutí vrátit se k původním Hříšníkům a přečíst je celé od začátku !! :) Takže hurá do toho, pokud je tu někdo kdo začal až serii Hříšníci: nová generace a doteď nezačal číst původní Hríšníky, tak neváhejte už ani minutu ! To bylo totiž teprve něco ! :)

sarka9171
01.08.2022 5 z 5

Hodně povedené, určitě nejlepší z této série.. Za mě snad i o něco lepší než Vicious a to už je co říct :-)

Blanka29
31.07.2022 4 z 5

Posledni dil o elitnich detech. Byla jsem zvedava, jaky bude pribeh Vaughna a musim rict, ze nebyl spatny.....

Myška43
31.07.2022 5 z 5

,,V temnotě je tolik krásy. Jen se hůř hledá."

Za mě nejlepší díl série. Každou volnou chvilku jsem měla tablet v ruce a musela číst dál a dál. Teď mám volný víkend, takže jsem mohla v klidu dočíst. A byla to fakt jízda.
Oceňuji rozmanitý děj a samozřejmě jako vždy spoustu emocí. Těším se na další knihy mé oblíbené autorky.

,,Každé bolestné rozloučení má překrásný začátek"

petraLI
29.07.2022 5 z 5

Parádní počtení. Shen opět nezklamala.

Siwan
25.07.2022 5 z 5

Za me lepsi nez druhy dil novych hrisniku, kazdopadne ti prvni Hrisnici preci jen o neco lepsi. Kazdopadne cela serie stoji za precteni a znovu musim zminit podobnost se serii Papirova princezna.

kristy.books
24.07.2022

Tretí diel série Hříšníci: Nová generace so sebou opäť priniesol množstvo emócií, ktoré boli počas celého príbehu vybičované na maximu– hnev, nenávisť, lásku, bolesť... Zároveň tu autorka zapracovala závažné témy ako sexuálne zneužívanie, šikana. Pri čítaní tejto knihy som sa cítila tak, akoby som mala rozdvojenú osobnosť. Niektoré veci ma fakt štvali (najmä bohaté detičky na elitnej škole, ktoré si mysleli, že si môžu robiť čokoľvek a všetko im prejde), no zároveň sa mi príbeh dosť páčil.

Vaughn Spencer nezaprie, že je synom svojho otca. Najmä kvôli jeho povahe som bola veľmi zvedavá na jeho príbeh. S Baronom mali toho spoločného naozaj veľa, najmä masku chladného, bezcitného, arogantného drsňáka, s ktorým nič a nikto nepohne. Postupne sa však ukázalo, že Vaughn niečo predsa len zdedil aj po svojej mame. Už od určitého momentu som mala podozrenie, čo sa mu v detstve stalo a pri konci sa to aj potvrdilo. Vaughn bol zo začiatku na zabitie, také veľké hovädo, ktoré máte chuť niekedy poriadne nakopať do zadku. Láske sa však darilo pomaly búrať hradby, ktoré si okolo seba vystaval a ja som netrpezlivo čakala, kedy sa prejaví aj jeho citlivejšia stránka... a toto čakanie rozhodne stálo za to. Páčil sa mi aj jeho vzťah s rodičmi, ako sa navzájom chránili a boli ochotní pre seba urobiť aj nemožné.

Aj Lenore toho autorka naložila veľa – pred pár rokmi jej zomrela matka a vzťahy s otcom od vtedy dosť ochladli. Miestami mala takú „smolu“, až mi pre ňu pukalo srdce. Mala staršiu sestru Poppy, ktorá sa však tiež nešla nejak pretrhnúť v tom, že by sa o Lenny zaujímala. Niekedy sa mi zdala celkom sebecká, vedela, ako Lenny jej „kamaráti“ šikanujú a aj napriek tomu sa len málokedy ozvala na jej obranu (zatiaľ čo Leny nemala nikdy problém podať sestre pomocnú ruku). Napriek tomu sa však Lenny nevzdala a bránila sa ako lavica. Svojim spolužiakom nič nedarovala, no sama konflikty nikdy nevyvolávala.

Romantická linka bola super – nenávisť zmiešaná s láskou, vzájomné ubližovanie, neustále odháňanie, zatajovanie skutočných citov, žiarlivosť, pomalé zbližovanie...toto sa mi fakt páčilo.

petusska01
21.07.2022 5 z 5

Wow. Toto bola jazda. Výborná, emocionálna, napätá, bláznivá, škandálna, nelegálna, erotická jazda. Celá séria, aj predchodcovia, tvoria moje topky v rámci príbehov a tento nebol výnimkou. V prvom rada by som spomenula tú emocionálnu nálož, do ktorej som sa vďaka štýlu písania mohla dokonale ponoriť, do sklamania a šikanovania Lenory, do prekvapenia v podobe každej odhalenej myšlienky od Vaughna, do jeho boja samého so sebou a pomsty. Do tých silných pocitov, ktoré medzi sebou mali. V pozadí sa taktiež odohrávali takpovediac temné príbehy, ktoré úžasné dotvárali ponurú atmosféru tohto príbehu, o to viac žiarili tie pozitívne pocity, nádej a láska. V určitých chvíľach som mala dojem, že vidím aj črty Amo Jones či mojich obľúbených Royalovcov. Musím povedať, že rada si sériu prečítam neskôr opäť od začiatku. Aby nebola recenzia len o ospevovaní, napriek tomu že som dosť nadšená, tak verím, že čitateľ si zvolí vhodnejší spôsob riešenia takýchto tráum a sporov ako pomstu :)