Právo první noci

Právo první noci https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410512/bmid_pravo-prvni-noci-EYj-410512.jpg 4 348 89

Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije s rodiči na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího snoubence. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti.... celý text

rlupinek
03.10.2019 5 z 5

Já prostě tyhle historické detektivky miluju! Pro mě opět výborné čtení, zamotaný příběh, spravedlivý trest na konci, syrová atmosféra středověku a hlavně tři hlavní sympaťáci...

ZaS
30.09.2019 3 z 5

Tento příběh už je silně překombinovaný. Nicméně čte se to pořád lehce, takže ten, kdo má rád příběhy Oldřicha z Chlumu nebude nijak zklamán.

mariva
26.09.2019 5 z 5

Pro mě je to první kniha z této série, kterou jsem od autora četla. Mám ráda knihy, které se odehrávají v prostředí které znám a v tomto případě nešlo odolat knize, která se odehrává téměř "za humny". Byl to úžasný zážitek, když jsem při čtení před očima viděla prostředí, ve kterém se děj odehrával. Povzbudilo to můj zájem o historii a asi se víc seznámím s dějinami města a okolí. Nevím, nakolik autor vycházel ze skutečných historických událostí a postav, ale v jednom případě u mě možná náhodnou zmínkou povzbudil i zájem o rodokmen naší rodiny (i když pochybuji, že bych se dokázala dostat až do 13. století). Pravděpodobně si přečtu i některé další knihy série, i když historické detektivky nejsou můj oblíbený žánr.

hanzmb
18.09.2019 5 z 5

Po slabším Znojmu to vypadá, že by série mohla chytit druhý dech. Bohužel se zatím nepodařilo trochu oživit vyšetřovací trojici. To, že Ota tentokrát není hlavní svůdce, až zase tak progresivní není. To v Jičínském poli to autor zvládl mnohem lépe. Navíc ti hlavní zlosynové jsou jasní prakticky od jejich vstupu do děje. Ale pro nějakou složitou zápletku Vondrušku nečteme.

Pavelpi
13.09.2019 5 z 5

Začátek se rozjížděl pomalu,jako by ho autor ani nepsal.V okamžiku přesunu vyšetřování do Krakovce se to rozjelo na plný plyn.Hrozně moc záhadných vražd a také zabíhání do minulosti a nakonec finále,kdy tentokrát případ vyřešil Ota.

Česneksmedem
12.09.2019 5 z 5

Kniha je to sice nová, ale jednu známou pravdu už víme dávno. A sice, že: Aranka umí "hula hop"!
Jinak Oldřich, Ota, Diviš a samozřejmě pan Vondruška jsou opět ve skvělé formě. Přece jenom ale najdete minimálně dvě výrazné odlišnosti.
SPOILER!
Jako "sexuální predátor" zde nevystupuje Ota, ale hádejte kdo? A ten konec je také takový méně obvyklý. Knihu vřele doporučuji!

Kerberos
10.09.2019 5 z 5

Po posledních trochu slabších dílech zase velký návrat. Napínavé,plné zvratů,vyšetřování se účastní všichni Oldřich,Ota i Diviš jde o postavení,peníze a hlavně pomstu.

Carmen13
07.09.2019 5 z 5

Příběh o tom, kolik životů může zničit zlo jen v jednom člověku.

Pepasch1
06.09.2019 5 z 5

Opět starý známý a hlaně vynikajicí Vondruška!!!