Smrt šumavského poustevníka

Smrt šumavského poustevníka https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528625/bmid_smrt-sumavskeho-poustevnika-65829fd47dd01.jpg 4 60 24

Na Oldřicha z Chlumu se obrátí o pomoc purkrabí pražského hradu Johánek z Poděhús. Před časem založil se svým zetěm Jarošem nedaleko Domažlic hrad Pušperk, který má přispět k ochraně zemské hranice. S Bavorskem jsou teď vztahy napjaté a nejspíše se chystá válka. Proto může být každá neobvyklá událost varováním. Jeho zeť našel poblíž hradu mrtvého poustevníka Baltazara, který žil v lesní chatrči u posvátné studánky. Kdo by však zabíjel muže se svatou pověstí, který nic nevlastnil a nikomu nevadil?... celý text

tittanie
16.03.2024

Posledních asi 6-7 dílů se mi nelíbilo a byla jsem docela naštvaná a už jsem si říkala, že končím s touhle sérií. Nakonec jsem ji ještě dala šanci a musím říct, že kniha byla výrazně lepší než předchozí knihy. Neřekla bych, že je tak dobrá jako byly první díly, ale čtení mě bavilo.

Hoblinka
15.03.2024 5 z 5

Zajímavé a pochopitelné rozuzlení. Ne vždy se totiž ve Vondruškových koncích orientuji na první dobrou.
Odpouštím slovní spojení "budou přenocovat", i když mi to nevýslovně rve uši.

Misabi
14.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Mne se to líbilo. Jen jsem se malinko neorientovala v postavách na začátku, potom si to sedlo. Zajímavý "vražedný" nástroj.

RogiS
13.03.2024 3 z 5

Jedna hvězdička navíc pro novou dvojici pátračů a jedna dolů za sesazení Viléma z místa pražského purkrabího