Dračí náhrdelník

Dračí náhrdelník https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363235/mid_draci-nahrdelnik-YAP-363235.jpg 4 384 78

V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Mezi hosty to vyvolá posměch, protože nemá pověst ctnostné manželky, jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena Elška neutekla, ale někdo ji unesl. Záhy poté je nalezen zavražděný trubadúr, který se jí předešlého večera dvořil. Společnost obviňuje z jeho smrti Drslava. Vše by vypadalo jako banální příběh msty podváděného manžela, pokud by mezi věcmi onoho trubadúra nenašel Oldřich z Chlumu důkaz, že jde o záležitost nanejvýše tajemnou.... celý text

martin9929
02.04.2018 5 z 5

Super počtení. Jako ostatně vždy.

lassse
31.03.2018 3 z 5

Bohužel z prvního setkání s panem Vondruškou jsou ve mě jen rozpaky. Čekal jsem víc, snad se to s dalšími knihami zlepší.

Ajrad1981
30.03.2018 4 z 5

Další čtivý případ pana Oldřicha z Chlumu. Stále mi dělá potíž orientovat se ve vztazích jednotlivých šlechticů, kdo si koho vzal, kdo koho miluje, nenávidí, kolikátá je to manželka a tak, ale ty hlavní jsem zvládala a i v ostatních postavách se dalo celkem dobře orientovat. Vysvětlení jasné, logické, a že bylo až na konci? Tak to u detektivek většinou bývá :-)

diamanttka
30.03.2018 4 z 5

Detektivky s Oldřichem,Otou a Divišem mám nejradši. Byla to taková klasika.

bgott
30.03.2018 4 z 5

Pěkný příběh od oblíbeného autora. Četl se mi dobře i přes větší množství postav a v podstatě dvě dějové linie. Navíc se jedna z postav jmenuje jako já, takže šup s knihou do Čtenářské výzvy.

Kerberos
30.03.2018 4 z 5

Příběh byl tentokrát složitější,vyšetřování dvou týmů,hodně jmen,všechno je nakonec vyřešeno a vysvětleno.Oldřich z Chlumu a panoš Ota jsou mí oblíbenci a doufám,že jejich osudy budou pokračovat.

Hotovson
18.03.2018 5 z 5

Je pravda, že je všechno vysvětleno až na konci, ale srozumitelně, takže mi to nevadilo. Rozhodně si nemyslim, že by to bylo překombinovaný. Já se v tom vyznal, i když samozřejmě v průběhu čtení nemůže člověk nic tušit, nakonec do sebe všechno zapadne.

Boby17
15.03.2018 4 z 5

Řekl bych, že kniha drží dobrý standard pana Vondrušky a moje tři a půl, po zaokrouhlení čtyři, hvězdy si zaslouží. Pátrání odděleně na dvou místech bylo zajímavé a kupodivu Ota v průběhu vyšetřování ani nepotřeboval své skvělé noční metody :-)

Zdenda20
12.03.2018 4 z 5

Kniha je pěkná jako všechny s Oldřichem z Chlumu. Jen pointa mi trochu překvapila.
Mohu jen doporučit. Věřím , že většina čtenářů nebude zklamaná.

Alex.rrr
12.03.2018 5 z 5

Bála jsem se, že další pokračování budou slabší a slabší, ale tento díl se mi moc líbil. Na orientaci je zde sice mnoho postav a konec je takový moc překombinovaný, ale celkově se mi to i tak líbilo. Hlavně mi přišlo, že na každé stránce se něco dělo, tím si mě kniha získala. Za mě plný počet.

Modrina
06.03.2018 5 z 5

Já jsem opět byla velmi spokojená. Ano, i mně přišlo, že těch Raimundů je nějak moc, ale co už. :) Sledování dvou nití příběhu mě bavilo. Já rozhodně doporučuji.

raidmnoid
06.03.2018 4 z 5

Knihu jsem si musel koupit již z toho titulu, že mám všechny díly o Oldřichovi z Chlumu. Již někteří jiní to tady zmiňovali - příběh je trošku překombinovaný, ale děj jsem si užíval. U některých dílů jsem měl pocit, že se spíše jedná o "milostné eskapády obšourníka Oty", ale tento příběh byl z mého pohledu vyváženější. I tak doporučuji přečíst příznivcům Oldřicha.

Ramiel
05.03.2018 1 z 5

Podle mě se tahle kniha vůbec nepovedla a snad poprvé u knihy pana Vondrušky lituji, že jsem ji četl. Po zápletce vystavěné na 300 stranách připadnou na odhalení vraha a vysvětlení motivů a pohnutek 2 až 3 poslední stránky. To zakončení mi přijde najednou hrozně useknuté a nedokončené. A hlavně děj je strašně překombinovaný, intrika až příliš neuvěřitelně složitá, že prostě nevěřím, že by se do ní někdy někdo pouštěl, když cíle se dalo dosáhnout mnohem jednodušeji... Dobrou detektivku si prostě představuji jinak. A že je pan Vondruška umí, dokázal předchozími díly, ale bohužel tato kniha k nim nepatří.
POZOR MOŽNÝ SPOILER!
v masce jsou dva Raimundové, ne vlastně tři, a ten jeden je Kouba a druhému pro zjednodušení říkejme Hut. A nebyl to vlastně Raimund, teda Hut, ale rytíř Tomáš, který se jmenuje Jindřich. Dračí náhrdelníky jsou tři jako byli tři mušketýři a nejsou na nich zobrazeni draci, ale Leviatani a umírající (znovu jako ve spoustě předešlých knih před něčím varuje, ale zemře dřív, než to stačí sdělit) neříkal žádné Büschel, ale Müschel, tedy mušle a mušle je Conque a to má ve znaku Leviatana... A jsme doma, vrah je jasný a případ uzavřen. Přijde mi to prostě nesmyslné a k vyřešení vedlo až příliš mnoho "náhod", které vyšetřovatelům pomohly.

Keddie
27.02.2018 5 z 5

Tentokrát se do vyšetřování vložila i Ludmila. Takže se děj rozdělil do dvou linií a to je vždy trochu komplikované. Navíc orientovat se ve vztazích jednotlivých šlechticů také není jednoduché. Kniha se ale četla velmi dobře a všem ji doporučuji.

TeaPeter
27.02.2018 4 z 5

Po několika nevýrazných dílech je to konečně zase plnokrevná kniha s Oldřichem z Chlumu. Sice komplikovanost děje už trochu připomíná Jefferyho Deavera, ale to nevadí - občas člověk k potěšení potřebuje i spletitou knihu.

jurass1976
27.02.2018 4 z 5

Jako vždy se výborně čte, jen už je příběh možná trochu překombinován.

Srbo
12.02.2018 5 z 5

Super. Vondruškova klasika.

RogiS
10.02.2018

Opět se vyšetřuje na dvou místech, opět Oldřich sám - jeho "konkurencí" je tentokrát Ludmila a jeho pomocníci. Mrtví přibývají a živí nejsou tím, za koho se vydávají. Oproti předchozím knihám tentokrát Ludmila obdivuje komedianty a dokonce se výborně baví. A umírající zase varují...