Dračí náhrdelník

Dračí náhrdelník https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363235/mid_draci-nahrdelnik-YAP-363235.jpg 4 384 78

V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Mezi hosty to vyvolá posměch, protože nemá pověst ctnostné manželky, jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena Elška neutekla, ale někdo ji unesl. Záhy poté je nalezen zavražděný trubadúr, který se jí předešlého večera dvořil. Společnost obviňuje z jeho smrti Drslava. Vše by vypadalo jako banální příběh msty podváděného manžela, pokud by mezi věcmi onoho trubadúra nenašel Oldřich z Chlumu důkaz, že jde o záležitost nanejvýše tajemnou.... celý text

Standa24
01.03.2019 3 z 5

Souhlasím, že tento příběh je až moc překombinovaný a plný náhod. Ale jinak jako vždy - příjemné oddychové čtení.

hapac
12.02.2019 4 z 5

Jak tu někteří píší, trochu překombinované, ale jinak zkrátka pan Vondruška, takže za mě ano.

čef
07.02.2019 5 z 5

Netuším, kolik je v této knize historické pravdy a kolik autorské licence, ale u pana autora je mi to vcelku jedno, protože mu dost věřím. Kulisy staré Prahy a Šternberka jsou už sami o sobě dost podnětné, abych se chytil. Příběh je dostatečně temný a možná až trochu moc komplikovaný, samá vražda a moře jmen s přídomky, takže se dá hodně hloubat a stimulovat šedé buňky. Nakonec je vše rozluštěno, ale také čtenář dostatečně navnaděn, aby se dozvěděl další podrobnosti z této doby třeba ve Wikipédii. A tak jsem dopadl i já.

Carmen13
31.01.2019 5 z 5

Mě příběh zase tak moc překombinovaný nepřišel. Vždyť se přece jednalo o plán na zavraždění nejmocnější ženy království:-) Plán byl vymyšlený dobře, všechno to okolo bylo potřeba popsat, aby mohl čtenář správně pochopit danou situaci a pozadí, proč byl plán vymyšlen tak, jak byl. Jen jeho autor nemohl počítat s náhodou....Akorát jsem z celé knihy měla pocit, že je urozený pan Oldřich byl celou dobu mírně řečeno poněkud nazlobený:-) Normálně takhle nejedná. Ale nedivím je. Místo toho, aby měl po dlouhé době volno, tak zase práce a k tomu takováhle. A aby toho nebylo málo, musel tančit, taková hrůza:-)

piliticek
31.01.2019 2 z 5

Teda tohle bylo vážně překombinované.

kneznaliba
19.01.2019 3 z 5

Mám p. Vondrušku rádu a a většinu jeho knih hodnotím plným počtem, ale toto opravdu nemohu. Tohle je snad jeho první detektivka, kterou jsem nečetla pomalu na jeden zátah. Měla jsem od začátku s ní problém s postavami, příběhem a nakonec se i v tom galimatyáši vyznat. Opravdu až moc překombinované, i když jako vždy moc pěkně napsané. Škoda.

vercajir
17.01.2019 4 z 5

Opět krásně napsané, ale tentokrát jsem měla problém vyznat se v osobách. Až to budu číst příště, musím si udělat pomocný rodokmen :)))

raty
14.01.2019 4 z 5

Prostě pan Vondruška....

Ladinek
01.01.2019 4 z 5

Dřív měl pan Vondruška pěkný zvyk uvádět na začátku knih seznam postav. Dnes bych to uvítal, neb jsem měl v těch svatebčanech trochu zmatek :)

wooloong
18.12.2018 3 z 5

Dost překombinované. Už jsem trochu unavená ze ctnostného Oldřicha z Chlumu, inteligentní, ale žárlivé Ludmily, krasavce a proutníka Oty a jeho zástupu sklepnic, šenkýřek a kejklířek se suknicemi vykasanými až do pasu, i z Diviše, zjizveného drsňáka se zlatým srdcem. Hlavní postavy románu by se mohly alespoň trochu vyvíjet, aby to nebylo tak jednotvárné.

Juri81
17.12.2018 2 z 5

anotace jako vyšitá z červený knihovny ...

Karborund
24.11.2018 3 z 5

Vondruška je moje srdcovka, ale cítím, že v této sérii už je trochu vyčpělý.Snad mi to odpustí, ale tento díl patřil k těm horším.

ivoiro
20.11.2018 5 z 5

Dávám opět plný počet bodů. V myšlenkách jsem se znovu dostal do davné minulosti.

Danuše7
14.11.2018 4 z 5

Teda, bylo to v obou líniích napínavé. Četlo se to samo. Intriky, pomsta a boj o moc asi nikdy nevyhynou.

Opatov
11.11.2018 5 z 5

A Oldrich z Chlumu opet patra, i tentokrat za vydatneho prispeni Oty, Divise a manzelky Ludmily. Na kazdy dalsi dil se vzdy tesim, asi to bude tim, ze v pripade tohoto autora preferuji fantastickym zpusobem namluvene audioknihy.

Dae
23.09.2018 3 z 5

Začínám se obávat, že čtu Vondrušku trochu ze setrvačnosti a hlavně díky oblibě postav. Už několikátý nově vydaný díl mi připadá spíše horší a horší a jedním dechem (jako dříve) se mi to opravdu nečte. Klidně knížku odložím 20 stran před koncem a dočtu o týden později, což byla dříve věc nevídaná. A tento díl tuto sérii jen natáhl. Možná i tím, že mě kniha nechytla a čtení jsem kouskoval jsem se v postavách docela ztrácel (hlavně teda v trubadůrech :o) ).

gimli35
01.09.2018 4 z 5

A mně se to vlastně líbilo, asi už jsem si, coby pravidelný čtenář, na vondruškovskou překombinovanost zvykl.

J.šťastná
14.08.2018 4 z 5

Opět dobré, akorát já potřebuji méně postav.

bara0452
13.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila jako každá z této série, ale snad poprvé jsem se v tom zamotala, a jak se říká, nevěděla která bije :D Každopádně příběh poutavý s humornými okamžiky.

Anna69
05.08.2018 5 z 5