Turnaj na Gorlanu

Turnaj na Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319218/bmid_hranicaruv-ucen-prvni-roky-turnaj-n-VBQ-319218.jpg 5 459 70

Prolog k mezinárodně úspěšné sérii Hraničářův učeň Dlouho předtím, než se z nich stanou hrdinové, jsou Crowley mladým hraničářem a Halt uprchlíkem ze země za mořem… Zrádný baron Morgarath shromažďuje pod svým praporcem další šlechtice hladové po moci. Král Osvald chřadne a princ Duncan – dá-li se věřit zvěstem – pustoší sever země. Halt a Crowley se vydávají prince hledat, aby ho požádali o pomoc a pak mohli obnovit oslabený hraničářský sbor. Kdysi loajální hraničáři jsou roztroušeni po celém království. Podaří se je opět spojit k boji za svou zemi? Dva mladí muži musejí připravit své plány dříve, než začne každoroční turnaj na hradě Gorlanu, protože tentokrát bude v sázce mnohem víc než jen to, kdo se stane vítězem. Pokud si Morgarath prosadí svou, dojde na souboj o život – a o počátek nové vlády.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Tournament at Gorlan , 2015

smoulinka22
04.07.2016

Velice se mi kniha líbila...setkání Halta s jistou diplomatkou bylo geniální :) Opět svižně a čtivě napsané,humor nechyběl...autor mě jako vždy nezklamal :)

Natyna3
12.06.2016 5 z 5

Excelentní jako vždy.
Nejvíc zbožňuji Halta a jeho sarkasmus :D

ElisR1
06.06.2016 5 z 5

Opět se ukázalo, že J. Flanagan prostě psát umí. Turnaj na Gorlanu je skvělá kniha, která je velmi čtivá, vtipná a plná akce. Doporučuji.

Jane007
29.05.2016 5 z 5

Na tuto knížku jsem se těšila asi jako dítě na Vánoce. Mám z ní rozporuplné pocity. Asi mi chybí Will a jeho geniální plány. Z hraničářského světa tu nic nového není, jen tlupa dospělých hraničářů, co už vše umí. Plný počet hvězdiček dostává hlavně Halt za mokrou košili (sexy).

Viky007
22.05.2016 5 z 5

Když jsem se dozvěděla, že vyšla kniha o mé nejoblíbenější postavě z Hraničářova učně, doslova jsem skákala radostí. John opět nezklamal. Kniha se čte prakticky sama, setkáváme se s novými postavami a nechybí ani autorův specifický smysl pro humor. A hlavně - je tam Halt! Toho ubručeného Hiberňana si prostě nelze neoblíbit :-).

Lory
21.05.2016 5 z 5

A John Flanagan opět prokázal, že je mistrem svého řemesla.
Celý můj názor zde:

Ivetaa
28.04.2016 5 z 5

Dlouho očekávaná kniha a opět nezklamala. Už se těším na pokračování.

Hlavi
25.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji

Jůšo
24.04.2016 5 z 5

Když mi knížka konečně přišla museli jsme se se strejdou dohadovat, kdo bude číst jako první. :D Dopadlo to tak, že jakmile jeden odešel, druhý si hned knížku vzal. :))) Ale teď už k samotnému příběhu. John Flanagan má výborný styl psaní. Těžké chvíle dokáže odlehčit dobře mířeným vtipem a stránky vám pod rukama jen mizí. Celé to skončilo dost otevřeně, a i když už z Hraničářova učně trochu tuším co bude následovat, moc se těším na pokračování.

Nallim
15.04.2016 5 z 5

Kniha se, jak je zvykem u Johna, četla sama, zhltl jsem ji během pár dní, což se mi už dlouho nestalo. S dějem jsem byl naprosto spokojený a nemůžu se dočkat další knihy od Johna. :-)