Turnaj na Gorlanu

Turnaj na Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284763/bmid_hranicaruv-ucen-prvni-leta-turnaj-v-SRJ-284763.jpg 5 458 70

Prolog k mezinárodně úspěšné sérii Hraničářův učeň Dlouho předtím, než se z nich stanou hrdinové, jsou Crowley mladým hraničářem a Halt uprchlíkem ze země za mořem… Zrádný baron Morgarath shromažďuje pod svým praporcem další šlechtice hladové po moci. Král Osvald chřadne a princ Duncan – dá-li se věřit zvěstem – pustoší sever země. Halt a Crowley se vydávají prince hledat, aby ho požádali o pomoc a pak mohli obnovit oslabený hraničářský sbor. Kdysi loajální hraničáři jsou roztroušeni po celém království. Podaří se je opět spojit k boji za svou zemi? Dva mladí muži musejí připravit své plány dříve, než začne každoroční turnaj na hradě Gorlanu, protože tentokrát bude v sázce mnohem víc než jen to, kdo se stane vítězem. Pokud si Morgarath prosadí svou, dojde na souboj o život – a o počátek nové vlády.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Tournament at Gorlan , 2015

Skawin
10.09.2020 5 z 5

Stejně milé a příjemné čtení jako u všech ostatních dílů. Pokud si chcete oddechnout, tak ač je Hraničář zařazen do dětské literatury - doporučuji :-)

TeoK7
27.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četl už dvakrát a ani podruhé mě nenudila.
Poté co jsem četl všech čtrnáct dílů, je tato kniha skvělým a napínavým dovysvětlení minulosti.

KaMal
08.08.2019 5 z 5

Po přečtení celé Hraničářské série jsem měla spoustu otázek týkajících se Haltova mladí a na mnoho z nich zde najdeme odpovědi. Halt a Crowley byli zamlada prostě frajeři !! :-D

Black54
19.07.2019 3 z 5

Moje první audio kniha. Hraničaři jsou super námět jen mě občas mátla zbytečná omáčka kolem všeho, autor prostě rad dopodrobna vysvětluje i ty nejzákladnější věci. V jeho popisech míst jsem se taky pěkně ztrácel, zato popis postav byl super z toho by si většina autorů měla vzít příklad. Hlavní hrdinové jsou klasikou hraničářů kde mě trochu zaraželo jejich až dětinské popichování. Příběh místy pokulhává, hodně zde chybý autentičnost doby, vlastně v tolika šarvátkách kde se ocitli a nikoho nezabili. Proto jsou postavy v knize hodně černobílé je jasně definováno kdo je padouch a kdo hrdina. Celkově se mi kniha líbila, ale je spíše koncipovaná pro mladší čtenáře.

rencovav
14.06.2019 4 z 5

Halt a Crowley jsou dobrá dvojka. A Morgarath je fajn zloduch. Trochu mě štve, že se tu jako náhodou potkáváme se všemi postavami, které ve svých funkcích pak vydrží dalších dvacet let :D

PhoebePollard
21.05.2019 5 z 5

Ach, jak mi chyběl Halt a jeho suchý humor. On, Crowley a jejich vzájemné špičkování... Spojení nových informací a skvělého humoru zajišťuje perfektní zážitek.

heliiinka
04.05.2019 5 z 5

Původní sérii jsem četla před lety, a tak bylo skvělé vrátit se v čase do svého i hraničářského mládí.
A Halt? Co věta, to perla ♥ Jeho ironie nemá hranic.
Děj byl malinko předvídatelný, ale přece jen jsme u dětských knih, tak se to dá čekat.

Ailee
20.03.2019 4 z 5

Kdo má rád Hraničářova učně, nesmí tohle vynechat. Asi to není lepší než sám HU, ale je to dobré. A možná bych dokonce doporučovala to číst až PO učni, protože pak sice člověk přijde o pár překvapení, zato se ale víc nasměje. Závěr slabší, jak samotný střed knihy, ale vzhledem k tomu, že musí sedět na následující události, to ujde.

Sarka14
12.03.2019 4 z 5

Po všech těch ostatních skvělých knihách jsem měla trošku problém se začíst, ale celkově se mi knížka moc líbila. Místy jsem se musela opravdu smát, některé scény byly výborné. Určitě si přečtu další díl.

Etule
26.12.2018 5 z 5

Tohle bylo jako vrátit se domů. Tak krásně hřejivý pocit, že se opět setkávám se svými milovanými hraničáři. Vzhledem k tomu, že je v hlavní roli tentokrát můj největší oblíbenec Halt, bylo jasné, že od téhle knihy mě nikdo nedokáže odtrhnout. Oblíbila jsem si tady Crowleyho, ačkoliv ho mám ráda i v sérii o Willovi, tady má více prostoru a není možné si ho neoblíbit.
Ostatní hraničáři, se kterými se postupně setkali se mi moc zamlouvali. :) Hlavně Berrigan byl super. V knize je opět znát Flanaganův úžasný suchý smysl pro humor, kvůli kterému ho tak moc miluji. Jeho hraničáři jsou prostě srdcovka.

Souky02
22.09.2018 4 z 5

Až moc jsem měla ráda Willa na to, bylo těžké se do téhle knihy začíst. Pak to ale šlo jak po másle, protože mi to vynahradil mladý Halt, který se vlastně vůbec nezměnil. Bylo fajn se zase vrátit do Araluenu.

Doporučuji všem fanouškům předchozích dílů Hraničářova učně.

DVD2006
13.09.2018 5 z 5

Kniha se odehrává v prostředí lesů, hor a občas města. Hlavní postavy jsou Halt, sir David, královna Alžběta a dítě královny, jejíž jméno nebylo sděleno. Je to o tom že království je v nebezpečí a Morgarath se připravoval na válku. (Morgarath je jejich nepřítel) je připravený a má armádu hnusných nestvůr. A Halt dostal nemožný úkol zjistit, co Morgarath chce udělat. Nejvíce mě zaujalo, jak Halt vylez na horu na horu a musel skočit zpátky, což je to takový divný. ZA MĚ DÁVÁM 5 HVĚZDIČEK.

T53
16.08.2018

Když jsem knihu uviděl v obchodě, zaujala mě. Když jsem přečetl prvních 10 kapitol nemohl jsem od ní odtrhnou oči.
Skvělé
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mabie
06.08.2018 5 z 5

Miluji Flanagana a jeho knihy a jako vždy mě nezklamal. Děj je jako vždy předvídatelný, ale mám ráda tu jistotu, že ti dobří vítězí nad hajzlíky :-)

Terie
24.02.2018 5 z 5

John Flanagan jako vždy nezklamal. Skvělá knížka, přečteno jedním dechem. Je zajímavé dozvědět se něco o tom, co se událo před dějem Hraničářova učně. :)

andrejci
18.02.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle a byla jsem nadšená. Na tento díl jsem se hodně těšila. Hodně mě bavili hádky Halta a Crowleyho:). Už se těším na další díl.

Jass
25.01.2018 4 z 5

Překvapivě... mě to zase bavilo. Přijde mi vážně smutné, jak je to pořád to samé dokola a stejně mě to baví. Naprosto mě okouzlily dvě scény. Hádka o rýmy v písni, to bylo vážně k popukání, ale mám tak trochu dojem, že to mohlo být lépe přeložené, ale originál jsem nečetla, tak nechci soudit... A pak setkání Halta s Paulinou, už jen kvůli tomu nutně potřebuju další díl :D.

teakristof
05.01.2018 4 z 5

Přijde mi, že pan Flanagan trochu vykrádá sám sebe, což se sice dalo čekat, když je to tolikátý díl, ale přesto jsem doufala v opak. Každopádně mně osobně se kniha líbila, není sice tak poutavá, jako předešlé díly, ale myslím, že pro milovníky Hraničáře stojí za přečtení. A to, že víte konec, vám v průběhu děje ani nedojde.

-LaraRead-
23.12.2017 5 z 5

John Flanagan opět nezklamal. Ačkoli celou dobu víš, jaký bude přibližný konec, stejně si to užíváš. Celá kniha je hodně podpořená vtipnými poznámkami a hlavně postavami Halta a Crowleyho. A zrovna teď mě nenapadá nic, co bych mohla vytknout, takže dávám s čistým svědomím 5 hvězdiček.

Tylluan
22.11.2017 3 z 5

Nevím jestli je to aktuálním rozpoložením, věkem nebo špatným překladem, ale nějak mi to oproti předchozím dílům přišlo příliš laciné a místy až trochu trapné. Nicméně nemůžu popřít, že jsem si příběhy se známými hrdiny z oblíbeného světa užíval a jako vždy jsem knihu přečetl jedním dechem.