Souboj na Araluenu

Souboj na Araluenu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406130/bmid_souboj-na-araluenu-x2N-406130.jpg 4 445 56

Král Duncan a princezna Kasandra jsou uvězněni v jižní věži hradu Araluenu a musejí se bránit neustálým útokům klanu Rudé lišky. Horác a hraničář Gilan jsou zatím obleženi ve staré pevnosti na severu země. Jediná, kdo je může všechny zachránit, je Willova hraničářská učeňka Maddie. S pomocí Hala, Thorna a ostatních členů skandijského bratrstva Volavek musí Maddie nejprve osvobodit Horáce a jeho vojáky z pevnosti. Dorazí však na hrad Araluen včas, aby pomohli Duncanovi a Kasandře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Duel at Araluen , 2018

Calla2002
04.10.2019 5 z 5

Ty poslední dva díly byly oddechovka no, chyběl mi tam Will, Halt a spol, ale jinak to bylo fajn počteníčko. Flanagan ví co dělá, a hlavně co píše, protože to co z toho vychází je neuvěřitelné. Stojí za to, přečíst si všechny jeho knihy, a já se vrhám na Bratrstvo, protože přesně to mám v plánu já ;)

domihruzkova
26.09.2019 4 z 5

Na mně tentokrát moc zdlouhavý děj.

KaMal
17.09.2019 4 z 5

Třináctý a čtrnáctý díl byly fajn, děj příjemně plynul, ale přece jen mi tam něco chybělo...asi se mi prostě jen víc líbily díly, kde byli hlavní hrdinové mladší. Maddie je šikovná holka, ale sama to táhne trochu těžkopádně.

VitoP
16.08.2019 3 z 5

Po dočtení zůstala v ústech divná pachuť. Byl to sice Hraničářův učeň ale něco prostě chybělo. Netuším jestli to je tím, že mám přečteny všechny knihy a tak už znám šablonu, ale dost mě mrzelo když jsem v zásadě od 50 strany knihy rudé lišky věděl jak to přesně skončí. Abychom s rozuměli úplně přesně. (Nevěděl jsem místnost, ale to jak bude souboj probíhat atd.). Prostě mi chyběli ty emoce. Flanagan umí ve mě probudit empatii k postavám a já se s nimi raduji, smutním nebo se o ně bojím, ale bohužel tady mi to chybělo. Přesto je to příjemné čtení, které se hodí k vodě nebo za deštivého dne na chatu.

luboskniha
10.08.2019 4 z 5

Pokračování Klanu rudé lišky jsem zhltl téměř za jediný den. Je to klasická kniha od Flanagana a bohužel mě ničím nepřekvapila. Děj předvídatelný, nic nového se neděje a Maddie si prostě nemůžu oblíbit. Jak psali níže mnozí čtenáři, chyběl mi tam Halt a Will. Je škoda, že by neměla v této sérii vyjít další kniha - i když ono je to asi dobře (pro mě tato série skončila 11. dílem). I tak jsem rád, že jsem si mohl přečíst dal Flanaganovku a rád jí zařadím do knihovny, kde vždycky bude mít tato série své místo.

Mečounka
05.08.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Jen mě mrzí, že už nebude žádné pokračování, pokud vím... Oceňuji Flanagana za tak úžasnou sérii.

LilianaFalcon
20.07.2019 3 z 5

Pro mě docela zklamání. Nebyl tam Will ani Halt, takže vtípků tam bylo opravdu pomálu.
Všechno šlo Maddie jak po másle. Krizových situací se řešilo strašně málo. Vlastně napínavé to bylo jen na straně Kasandry.
A autor se v tomhle dílu rozhodl čtenáře zahltit rozsáhlými popisy snad úplně všeho. Soubojů, přístrojů,... Pro mě je to díl podobně slabý jako Čaroděj na severu.

Slůník
13.07.2019 3 z 5

Obvyklá didaktičnost (utkvěl mi popis klaustrofobie a jak se správně chovat k lidem s těmito potížemi, navíc jí v textu trpí jinak velký drsňák) mi v knížce pro děti nevadí - ale neumím si představit dítě, které vydrží číst zdlouhavý popis každé akce hrdinů...

paqlic
21.06.2019 5 z 5

Jsem rád, že mohu dát plný počet hvězd. Minule jsem psal, že mě dostal překlad ale teď je to v pořádku a zase krásné čtení. Přečteno za den a velká spokojenost. Chyběl mě tam Will, přál bych mu do budoucna také štěstí co má Halt a Gilan . A poděkování autorovi, za rychlé dodání tohoto dílu.

dpxcz
07.06.2019 3 z 5

Hraničářská série je super letní čtivo, kde se každá knížka dá přelouskat za jeden večer. Bohužel ale už jsem tím přesycený.

Natyna3
06.06.2019 5 z 5

Ano, tento díl se vrátil ke kvalitám Hranicarova učně. Předchozí díl byl trošku slabší, ale tento byl zase to pravé. Přinesl mi pobavení i napětí. To, že už se zde nesetkavame s Haltem mě sice mrzí ale co se dá dělat. Doufám, že toto nebyl poslední díl, trošku mě totiž děsí podezřele uzavřený konec..

Paj-Inka
05.06.2019 3 z 5

Překlad je oproti minulému dílu správný! *tleská* Ale knížka se mi neskutečně vlekla a celá mi přišla taková suchá (kromě některých hlášek Volavek, ale to celou knihu nezachrání). Flanagan už prostě nemá čím překvapit.

rencovav
04.06.2019 4 z 5

Úplně mi vypadl třináctý díl, ale nečetla jsem ho tak dávno a hned mi to všechno zase naskočilo. Maddie je fajn hrdinka, už jsem si na ni zvykla. Kasandra mě, jako vždycky, trochu štvala. Moc mi tu chyběli Halt a Will, ale musím si zvyknout, že už se teď nebudou objevovat v každé knížce. Trochu mi vadila ta černobílost, ale občas se to autor snaží vyvážit, takže ve výsledku je to prostě příjemné pokračování Hraničářova učně. :)

pampelišinka
01.06.2019 4 z 5

Za mě asi nejlepší díl s Maddie. Zatímco první (dvanáctý) mě stihl zdrtit i zahřát u srdíčka zároveň, druhý byl vlastně jen docela vleklá předehra k Souboji na Araulenu.
A je to teda něco. Díl potěší hlavně ty, kteří si oblíbili Obléhání Macindawu nebo Císaře Nihon-Džinu - tentokrát se však hraje o Araulen, královna je s hrstkou věrných čím dál víc v úzkých, Horác s Gilanem daleko a Maddie přestává působit jako taková husa.
To, že Will je opět Dohoda a plášť pláštěnkou je jen sladká tečka.
Plný počet dát nemohu, ten už patří pouze dílům s hlavním hrdinou Willem. Ale přesto jde o moc příjemné překvapení.))

SumýšIrena
01.06.2019 4 z 5

Už se vrátila pláštěnka a Will Dohoda, hurá!!!

pejty
09.05.2019 5 z 5

Bohužel po pár hodinách nebylo co číst. Tato kniha se prostě nedala odložit.