Rozvaliny Gorlanu

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12949/rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 4.61597

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-252-0990-5

Kniha Rozvaliny Gorlanu

kacaabba

Musíte počítat s tím, že je to pro dorosťáky. Pak OK.

keselylenka

Po knížce jsem sáhla v době, kdy jsem se nemohla do ničeho začíst a tak jsem si řekla, že zkusím něco pro mladší. A nelituji, protože i když nejsem cílovka, tak jsem četla bez přestání. Doporučuji

3David3

Kniha Hraničářův Učeň Rozvaliny Gorlanu se odehrává ve středověku. Je velice zajímavá a napínavá. Proto většina čtenářů se od této knížky nemůže odtrhnout. Kapitoly vždy končí tak napínavě, že prostě musíte začít číst novou. Tak to pokračuje, až dokud si čtenář neuvědomí, že ztrávil několik hodin čtením. Líbí se mi jak se kniha postupně rozvíjí, a že mi nikdy nepřišla nudná.

Halt je moje nejoblíbenější postava. Pochází z Hibernie a je prvorozený syn krále. O trůn však nestojí a radši vykonává roli hraničáře v království Araulenu. Je inteligentní, chytrý, klídný a rozvážný. Tyto dovednosti prokázal, když několikrát zachránil království. Moje nejoblíbenější dovednost, kterou vlastní, je však mazáctví. Přesně proto je skvělý hraničář. Chová se jako introvert. Což dokazuje jeho suchý humor. Tak se vlasně chovají všichni hraničáři. Na pohled ho poznáte podle toho, že je nízký a vousy a vlasy si zkracuje pomocí nože. Podle toho taky tak vypadá. Přesně kvůli těmto vlastnostem je Halt moje nejoblíbenější postava.

Tuto knihu bych doporučil každému, kdo vyhledává fantasy napínavý příběh. Velice dobře se mi četla, protože není vůbec náročná. Díky této knize jsem si pořádně obohatil slovní zásobu a klidně bych jí přečetl ještě třikrát a pokaždé by mě bavila. Tato knížka měla vše co bych od knížky čekal.

Mateo67

Ačkoliv rozhodně nepatřím k cílové skupině, knihu jsem si velmi užila. Povedený nekomplikovaný příběh, který dokáže oslovit čtenáře od 9 do 99 let. A nejspíš i mladší, i starší:-). Další série, která má potenciál přitáhnout ke čtení i zaryté nečtenáře.

Elleonora

Ach ano, hraničář Will a jeho přátelé, kteří mi v mém dětství umožnili "přičichnout" k žánru fantasy, na který od té doby nedám dopustit. Tímto jim velmi děkuji - byla to neuvěřitelná jízda!

Hraničářův učeň je knížka dětství a tak k tomu asi nemám co dodat. Will je dětský hrdina, se kterým jsem se zasmála a odnesla si od něj mnoho ponaučení. (Když se schovávat, tak bez hnutí) :D Každopádně knížku doporučuji!

Dycko

Skvělý příběh. Moc hezky se čte

KájaKoxík

Naprosto super knížka.
Určitě je vhodná pro začínající malé čtenáře, kteří by se rádi dostali k fantasy žánru.
Spousta knih na trhu v tomto žánru cílí až na starší čtenáře, zato tuto knížku doporučím klidně už pro první stupeň ZŠ.

Příběh je velice jednoduchý, nejsou v něm žádné záludnosti. Čte se to opravdu pěkně, jelikož si nemusíte pamatovat velkou spoustu jmen nebo drobností, později důležitých pro příběh. V knížce se klade velký důraz na dodržování toho, co je správné. Stejně tak, že špatnost bude vždy potrestána. Tím, jak mistři vychovávají své učně, tak i knížka tímto způsobem vede děti ke slušnosti, čestnosti a pravdomluvnosti.

Věřím, že tato knížka bude zajímavá i pro starší čtenáře jako oddechové čtení.
Nemám co bych vytkla tedy plný počet hvězd :)