Obléhání Macindawu

Obléhání Macindawu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29768/bmid_hranicaruv-ucen-oble-29768.jpg 5 1456 118

Kde najde Will v rozvráceném severním lénu bojovníky, které potřebuje, aby dobyl zpět hrad ovládaný sirem Kerenem a jeho tlupou zločinců, a osvobodil Alyss ze zajetí? Za hranicemi se navíc shromažďují klany divokých Skotiů a chystají vpád do araluenského království. Čas se krátí. Willova odvaha a vynalézavost – a příjezd dávného přítele – jsou to jediné, co může zabránit hrozící invazi a zachránit Alyss před děsivým osudem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Siege of Macindaw , 2007

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Rychlý napínavý děj, který vás vtáhne.

Terka18
10.09.2017 5 z 5

Čekala jsem, že to bude skvěle navazovat na předchozí díl a taky že ano. Vše se rychle odvíjelo, mělo to rychlý spád a ani chvilku jsem se nenudila. Jo občas jsem měla zmatek v jednotlivých postavách, ale žádná hrůza. Ještě, že všechno dopadlo, tak jak to dopadlo.. Více prozrazovat nebudu, jen si to přečtěte sami a uvidíte.

kyticka152
06.07.2017 5 z 5

Knihy jsem se ze začátku trochu bála. Děsila jsem se, že spisovatel nepoutavě naváže na konec šestého dílů. Ale obávám se, že Johna Flanagena nemá smysl podceňovat! Rozhodně se mi kniha moc líbila a byla jsem nadšená. Ráda si přečtu další díl. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

vodopad152
07.06.2017 5 z 5

Kniha byla úžasná. Trošku jsem se bála o čem bude, ale rozhodně mě nezklamala.

MirijamFrankl
02.04.2017 5 z 5

Jako obvykle.Tahle kniha byla sice hodně o bitkách,ale krásně se to četlo a dojímalo mne,jak se vyvinul vztah mezi Willem a Alyss.Až celou řadu dočtu,vrátím se zase k těm začátkům.
Rozhodně jsem si také zamilovala Skandijce a Trobara.

Shira27
18.01.2017 5 z 5

Já se budu neustále opakovat, ale proč ne, když je to pravda? Sedmý díl opět napínavý a čtivý, až do úplného konce. :)

dpxcz
28.12.2016 5 z 5

Je opravdu neskutečné, že si série Hraničářův učeň drží svou kvalitu i tempo i v sedmén díle. Pořád baví a výborně se čte.

Misan1993
04.11.2016 5 z 5

Další jednodechovka ;)

tatjana1737
18.09.2016 5 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!
Tento díl navazuje na předchozí a uzavírá tak příběh podivných a znepokojivých události v Norgateském lénu. Opět přečteno jedním dechem a se zklamáním, že příběh už končí. Moc se mi líbilo Willovo řešení krize nedostatku mužů, kteří mohou dobýt hrad - spojenectví se Skandijci (od prvního setkání s Erakem bylo jasné, že to jsou vlastně sympatičtí chlápci) i s čarodějem. Některé momenty byly předvídatelné, ale jak bylo mnohokrát řečeno, Flanagan píše hlavně pro mladší čtenáře, a pro mně osobně jeho předvídatelnost není na škodu, i tak se čte moc dobře. Potěšující pro mne bylo rozvinutí vztahu mezi Alyss a Willem (ten její dopis na konci byl fakt dojemný!), naopak mne trochu zklamal Kerenův konec (při vykreslování jeho vnitřního konfliktu by z této postavy autor mohl vytěžit víc). Úplně mi taky nesedělo to, že postava Ormana se najednou chovala úplně jinak než v prvním díle, působilo to na mne ve stylu "už je jasné, že Orman je vlastně hodný, takže proč ho vykreslovat jako nafoukaného pitomce". Za Flanagana doufám, že ještě něco vytěží z Piktů a že jsme s nimi ještě neskončili (to by byla škoda!).

P.S.: Jsem jediná, nebo i někomu dalšímu připomíná Horác na obálce prvního vydání Iana Somerhaldera? :-)
P.P.S.: 2-5 1-4 3-3 3-3 4-4 2-6 1-1 1-4 1-1 4-2 1-1 2-4 3-2 4-6 2-5 3-3 1-4 2-5 4-3 3-6 4-6 3-6 4-3 1-1 4-2 3-1 2-3 3-2 1-1 3-4 2-3 4-1 1-5.

P-man
23.07.2016

Moje druhá nejoblíbenější kniha ze série Hraničářova učně. Ani na chvíli jsem se nenudil" Vřelle doporučuji!

Viky007
12.06.2016 5 z 5

Výborný díl! Hrozně se mi líbí to přátelství mezi Horácem a Willem. A konečně se nám Will pořádně zamiloval, což bylo příjemné zpestření.
Je tu zkrátka všechno, co v pořádném příběhu má být. Doporučuji!

natalie2171
21.05.2016 5 z 5

Tak jako my opouštíme příběhy, ony neopouštějí nás. A ty velké příběhy zůstanou někde hluboko v nás. Jenže nikdy nevíme, jak hluboko.

Ale i přes to u tohoto příběhu vím přesně, jak hluboko mám sáhnout, abych se k němu vrátila. Protože vím, že to neudělám jen jednou.

wesulle
10.03.2016 5 z 5

Další skvělý díl, který se četl jedním dechem.

Evus
06.02.2016 5 z 5

Po prvním díle asi ten nejlepší ze série.

pejty
15.01.2016 5 z 5

Zdlouhavý úvod z Čaroděje na severu máme za sebou a můžeme se opět kochat výborným napínavým dějem, plným akce, který přináší Obléhání Macindawu. Nechci tuto knihu zařadit jako nejlepší ze série, ale rozhodně je moje nejoblíbenější.

sofmysl
05.11.2015 5 z 5

Hraničářův učeň spadá do mých nejoblíbenějších knih i přesto, že už jsem na něj myslím trochu stará. Musím si sice trochu postěžovat na návaznost dílů, protože když ten předtím skončil, bylo to jako utnuté v polovině a už jsem si toho všimla i dřív. To pak, když si člověk další díl ještě nestihl koupit, přidá dost vrásek na duši :-)

Ale i tenhle díl byl skvělý a na další už se těším, protože tentokrát jsem nakoupila s předstihem a mohu rovnou číst dál =)

Shepardko
01.09.2015

Tahle kniha je jedna z těch lepších,i když není tak dlouhá,jako některé ostatní díly.Líbí se mi zápletky,ačkoliv jsou moc předvídatelné.Ale jo,je to fajn čtení :)

Roselunda 1928
27.08.2015 5 z 5

Tahle kniha má hromadu plusů. První je ten, že celou knihu není bitva, jak jsem se bála. Druhý je krásně úsměvný vztah Willa a Alyss. A strašně se mi líbí, jak se Will pomalu, ale jistě, mění v Halta :D A strašně jsem si oblíbila ...Trobara? Jmenuje se tak? A ten Alyssin dopis byl třešiňka na dortu :D Ale pořád to není nejlepší díl. Takže 4,5*.

teri-s
07.08.2015

Tahle kniha mě ZATÍM!!! bavila nejvíc. A souhlasím s těma co tvrděj, že tahle knižní série není jen pro nácti-letý. :)

technolog
12.06.2015 5 z 5

Výborné, konečně do děje vstoupila i láska :)