Hrad v Škótsku

Hrad v Škótsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527284/bmid_hrad-v-skotsku-6565b237722b8.jpg 4 1272 1272

Schúľte sa do svojho obľúbeného kresla, zababušte sa do huňatej deky a pri vôni vanilky sa začítajte do ďalšieho romantického príbehu z krajiny tisícich hradov a drsnej vysočiny. V jednom škótskom hrade na vás čaká príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch, ktorých spojí dokopy priam dokonalá láska. Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí! A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

jana9674
14.02.2023 1 z 5

To prostě nešlo…Cukrárnu v Paříži jsem jakž takž přelouskala, ale Hrad prostě nejde. To je tak strašně nezáživné! Žádná vášeň, žádnej děj, nic…

Minoka
14.02.2023 2 z 5

Od Julie Caplin mi chybí přečíst jen Chata ve Švýcarsku, takže se dá říci, že jsem fanynka jejích pohodových knih. Většina se mi opravdu líbila a měla jsem jen minimální výhrady. V dnešní době, kdy se ve světě dějí šílené věci, je potřeba mít nějaký milý únik do světa, kde se toho zas až tolik neděje. Mezi mé nejoblíbenější knihy od Julie patří Pekárna v Brooklynu a Hotýlek na Islandu. A mezi ty méně oblíbené Pláž v Chorvatsku a....právě Hrad ve Skotsku. A jak já se na tuto knihu těšila! Moc mě to mrzí, ale tentokrát mi nesedl hrdina ani prostředí (a to Skotsko a obzvláště Edinburgh miluju), matka Izzy mě dost štvala. Nebylo to tak čtivé a těšila jsem se až knihu dočtu a odložím. Přišlo mi to fakt nudné. Škoda.

manasx
12.02.2023 5 z 5

Skvělá oddychovka… romantický útěk. Tyto knihy mě prostě baví.

Tesset
12.02.2023 4 z 5

Přečteno asi za dva dny. Hezky navazuje na předchozí díl. Setkáme se i se známými postavami. Za mě super. Děj byl trošku jednodušší, ale vůbec to nevadilo. Ideální čtení na vánoční čas.

pogmanka
11.02.2023 5 z 5

Znovu návrat k oblíbené autorce a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Spíš naopak, tohle zase bude jeden z nejoblíbenějších dílů od autorky. Já prostě miluju Skotsko a tady to mělo krásnou atmosféru. Užila jsem si to, oblíbila si hlavní hrdiny a záviděla jim, jak krásně se jim tam sjížděla rodina, přátelé a spřízněné duše. Moc pěkné.

Lvíček835
11.02.2023 5 z 5

Dnes dočteno. Kniha se mi líbila,mám hrozně ráda zimní a vánoční atmosféru,teda v knihách...
Takže za mě doporučuji,Julie Caplinová je prostě nej.

kalinkacz
10.02.2023 3 z 5

Když jsem před lety přečetla Kavárnu v Kodani, byla jsem zklamaná, že je to vlastně pouze romantika s hezkou obálkou...
Teď už jsem ale věděla, do čeho jdu a že musím na takovouto oddechovku mít náladu. No a tak jsem v lednu sáhla po Hradu ve Skotsku, jelikož jsem hledala něco, u čeho naplno vypnu. A to jsem dostala!
Jasně, je to napsané jednoduše, konec víte na straně 10 a tato konkrétní kniha je i dost podobná filmu Vánoční hrad, ale pokud do čtení jdete s tím, že tohle chcete, tak si u čtení odpočinete a já už plně rozumím všem, kteří mají tvorbu autorky rádi.

mstychov
06.02.2023 5 z 5

Předně bych chtěla říct, že jsem si knihu od Caplin po dlouhé době zase užila. Autorka příběh zasadila do krásného prostředí hradu Kinlochleven, kde se setkáváme s hlavní hrdinkou Izzy McBrideovou a její matkou Xanthee.

Izzy zdědí krásný hrad, který se ovšem stává dírou na peníze. Plán je jasný, potřebují sehnat hosty, kteří by se zde ubytovali. Izzy jim má vařit. (Známe ji z předchozí knihy - Domek v Irsku, kde se učí vařit) Xanthee se do všeho vrhá po hlavě a když Izzy přijede, čeká ji překvapení v podobě prvního hosta - učitele Rosse, který na hrad přijede v klidu psát. Dobře platí a tak si ho tam nechají. I přesto, že zatím nejsou na hosty připravené.

Hrad začnou dávat do pořádku. Izzy je věčně v depresi z peněz, které na opravy nemají. Matka Xanthee utrácí a zve další a další hosty. Dokonce vymyslí i velký ples. Během jejich dobrodružství také hledají poklad, který je prý na hradě ukrytý. Dokonce si pozvou hledače pokladů.

Izzy si postupně nachází přátele, pomocníky a dokonce i velkou lásku.

Povede se hrad udržet v rukou Izzy a její občas bláznivé matky Xanthee? Začne Izzy opět věřit mužům? Najde se tajemný poklad?

Poslech jsem si maximálně užila. Postavy jsou uvěřitelné, zábavné. Jejich osudy mě bavilo sledovat do úplného konce. Zamilovala jsem si hlavně Izzy a její odhodlání. Taky to, jakou trpělivost měla se svou matkou, která mi občas dost lezla na nervy. Veronika Lazorčáková je skvělá vypravěčka. Knihy namluvené od ní se poslouchají skvěle.

Knížku určitě doporučuju. Jsem z ní nadšená víc jak z Domku v Irsku. :)

Oblíbené věty:
Byla spíš jako náročná perská kočka.
Diamantové odlesky sněhu na střeše.
Jeho dech mě pohladil.

slamenka
06.02.2023 3 z 5

Nečetla jsem celou sérii, asi jen 4-5 dílů, ale tento byl teda zatím za mě nejslabší. Vlastně mě vůbec ničím neoslovil.

misa.novakova
05.02.2023 3 z 5

Možná jsem od této knihy měla jen větší očekávání, ale nebyla tak ctiva a nevtahla tolik do děje jako jiné. Je to taková ta oddychovka, kterou je možné přečíst rychle, ale později už si člověk možná nevybavi o čem přesně byla

LucyA7
05.02.2023 4 z 5

Příjemná a milá oddechovka podle autorčina osvědčeného receptu.

Opatov
05.02.2023 5 z 5

Audio. Strašně romantické, strašně jednoduché.
Strašně krásné. Tahle série mi naprosto učarovala. Už se těším na další díly.

sidonka
01.02.2023 5 z 5

Další z krásných romantických útěků, kde opět autorka nádherně vylíčila atmosféru hradu, že si připadáte, že společně s Izzy chodíte jeho chodbami a dýchá na vás jejich kouzlo, hned bych se tam vydala

Rapeh
01.02.2023 3 z 5

Odpocinkova kniha. Myslím si že to umi Caplinova i lépe. Tato kniha je trochu pokračování knihy Domek v Irsku. Chyběl mi zde popis okoli. Vše se odehrává pouze na hradě

AndreaKoz
31.01.2023 3 z 5

Oddechovka. Autorka se drzi stale stejnehi stylu, ktery se mi moc libi. Pro me ale zatim nejslabsi dil, cekala jsem vetsi popis krajiny, jidla

Knihoholka.
31.01.2023 4 z 5

Autorka se drží stále stejného scénáře a i tak to stále funguje. Je to čtivé s uměním vtáhnout vás do děje, a s místy vykreslenými tak krásně, je to jako by jste tam byli s nimi. Příjemná oddechovka, kdy na vás dýchá tajemství a sladká až klišé romanťárna.

eva3992
30.01.2023 4 z 5

Vydejte se společně s Izzy do Skotska na tajuplný hrad. Nečekané dědictví potřebuje opravit, ale peněz se nedostává. Naštěstí Izzina matka zajistila první platící hosty pro budoucí hotel a může se vše chystat na velkolepé vánoční svátky.

Již devátý díl ze série romantických útěků nám opět ukáže zajímavou zemi, krásné místo, spoustu dobrot a samozřejmě tu potkáme i lásku. Z této série jsem četla první tři díly, ale pak jsem si potřebovala dát pauzu. Teď však nastala ta správná chvíle, abych se do ní opět pustila. A musím říci, že jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Příjemný a milý příběh, dokonalou oddechovku, u které si odpočinete.

Čeká tu na vás milá Izzie, romantická linka je jasná od prvních stránek, ale to mi vůbec nevadilo, naopak jsem těm dvěma mohla fandit. Při čtení jsem se musela usmívat, bylo mi ve Skotsku dobře.
Nechybělo tu ani spousta dobrého jídla a pití. Moc mě bavilo odhalovat různá zákoutí starého hradu i jeho okolí.

Uvařte si šálek dobrého čaje, zachumlejte se do deky, sedněte si k oknu, nejlépe s výhledem na zasněženou krajinu, začtěte se a nechte se unášet milým příběhem, který pohladí i potěší.

Kytiii
29.01.2023 4 z 5

Oddechovka, po měsíci nebudete vědět, že jste ji četli. Zimní večer s čajem v dece, něco jako seriál na Netflixu. Prostě je občas potřebujeme.

sarahmoon
28.01.2023 4 z 5

Audiokniha - Povedené. Jak napsáno, tak namluveno. Za mě o trochu lepší než předchozí díl "Domek v Irsku".

Asi to bude tím Skotskem ;o)

Aaloha
27.01.2023 3 z 5

Tentokrát trochu slabší díl. Žádnou z postav jsem si neoblíbila, ani popisy krajiny a prostředí mě nijak nenadchly. Asi jsem čekala víc.