Hrad v Škótsku

Hrad v Škótsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527284/bmid_hrad-v-skotsku-6565b237722b8.jpg 4 1269 1269

Schúľte sa do svojho obľúbeného kresla, zababušte sa do huňatej deky a pri vôni vanilky sa začítajte do ďalšieho romantického príbehu z krajiny tisícich hradov a drsnej vysočiny. V jednom škótskom hrade na vás čaká príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch, ktorých spojí dokopy priam dokonalá láska. Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí! A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

Tynyton
14.03.2023 3 z 5

Moc se mi líbilo zasazení děje na skotský hrad. Na člověka úplně dýchá atmosféra skotské vysočiny. Pouze mě mrzí, ze jsem si četbu nenačasovala na Vánoce, když se kniha nese v duchu skotských Vánoc. Co se tyče hlavních hrdinů, tak zcela upřímně mi Ross nesedl a v některých chvílích mě vytáčela i Izzy. A velké překvapeni nebylo až tak velké, když každý průměrný čtenář musel tak nějak tušit

anibeni
13.03.2023 4 z 5

I když mi Ross na svůj věk přišel jako pěknej trouba, tak mi to ale nijak nevadilo, příběhu - byť sladkému a lehko předvídatelnému - to na ničem neubralo a jako oddychovka na dvě opoledne - proč ne....

bookcase
11.03.2023 5 z 5

Přesně to, co jsem čekala, to jsem dostala. Dobré jídlo, příjemnou romantiku, pravé skotské počasí a živelné postavy.

Kalima206
11.03.2023 4 z 5

Opet krasny, zamilovany pribeh o pripave na prvni, spolecne Vanoce. Za me trosku slabsi, ale urcite stoji za precteni :))

bee88maja
10.03.2023 4 z 5

Statečné srdce alá Mel Gibson, a jeho modré oči, modrá tvář, svalovec co unese "claymore". Nesmí chybět kilt, hrad a pohoří zaváté sněhem.

Trochu toho cukru, whiskey, teplo z krbu. Krásně se u toho odpočívá. Zasnění se, a chuť cestovat a ihned koupit letenku, sbalit batůžek a vydat se na daná místa, ochutnat co ochutnat lze, respektive zjistit zda je britská kuchyně opravdu tak mdlá a "kekeloidní" nebo jsou to jen předsudky? a hlavně Skotsko není Anglie, že jo Aye ? :D

Jasně, je to pořád (8x) same story, never mind. Milostné zápletky identické, ale proč takové knihy mají takový úspěch? Je to tím steskem, že fantazie nemůže být realitou? V knihách hledáme, co nám chybí? Who knows.

Pro mne, to znamená jediné, že mi ze série chybí už jen cukrárna v Paříži. Mám trochu obavy, aby se mi z toho cukrování nezvýšila hladina krevního cukru. Hyperglykémie je nebezpečná a může u citlivých jedinců vyvolat dávivý reflex.

Tak Au revoir !!! Mon amour. :D

Ív688
08.03.2023 4 z 5

Pohodové čtení na dva dny, vždy se pobavím nad tím, jak jsou všichni krásní a jídlo vynikající, kdekdo má skrytý potenciál a konec je zalitý sluncem, inu proč ne, ale už potřebuji změnu, nejlépe nějaké duchařské historky :-), čtěte.. určitě si přijdete na své...

AndreaP.
08.03.2023 4 z 5

Série s nejkrásnějšími knižními obálkami, ze kterých dýchá atmosféra. Další pohodový příběh, kdy po přečtení si říkám, toužím se podívat do Skotska :-)

Evka27
07.03.2023 4 z 5

Skotsko mě při návštěvě nadchlo, v knize ho bylo málo, více jsme vařili,ale celkově to bylo fajn.

pivatko
05.03.2023 5 z 5

Přečetla jsem všechny díly z této série a i když je dej předvídatelný, tak tento díl je nejhezčí, po dlouhé době jsem u knihy i brečela

Verrrunka
03.03.2023 4 z 5

Hele jako docela se těším, až si zas přečtu něco, kde nepotkám ty nejmodřejší oči na světě hned na druhý straně. Na druhou stranu, když na mě leží dítě s horečkou, utírám soply a další dvě děti se neustále rvou a hlasitě projevují, tohle prostě nevyžaduje moc soustředění a já se podívám po světě, aniž bych si musela mejt vlasy a holit nohy.
Ze série mě nejvíc bavila Kavárna v Kodani, Hotýlek na Islandu a pak asi tahle.

Pro moji mozkovou kapacitu je tohle prostě dostačující a znovu opakuju, že v přehršlli romantické literatury mi tohle nepřijde vůbec tak stupidní, jak některé knihy tohodle žánru umí být.

Jo, chci jet do Skotska, to je snad jasný. :-)

Summer7
02.03.2023 3 z 5

Moje první kniha od autorky, pokukovala jsem po jejích knihách už dlouho, a to hlavně díky hezkým obálkám a lákavým městům. Jedná se o hodně oddechové čtení, člověk tady úplně vypne. Nicméně mi v té knize něco chybělo, jak příběh dopadne víte sice od strany 20, ale přesto jsem čekala víc romantiky a vášně. Bohužel mi nebyla sympatická žádná z postav. Také mne zklamalo, že se děj odehráva v podstatě pořád jen na hradě, čekala jsem víc popisu Skotska. Od knihy jsem čekala trošku víc, vzhledem k tomu, jaký hype má autorka a její knihy.

ivetdos
01.03.2023 4 z 5

Julie Caplin je sázka na jistotu u mnohých čtenářů a u mě tomu není jinak. Extremně čtivé, odpočinkové, a přestože je každá její knížka celkem šablonovitá, tak mi to vůbec nevadí, protože jistota je občas žádoucí a příjemná :)

Četla jsem ji až po Vánocích, a i když mě zpočátku mrzelo, že se ke mně nedostala dřív, tak na výsledný dojem to nemělo žádný vliv :) Popis krajiny Skotska mě namlsal na to se tam jednou vydat (tak jako u všech Caplinovek) a po delší době mě opravdu bavila hlavní hrdinka Izzy. Vaření jídel jsem přelítávala očima, protože to pro mě byly nudnější části, přece jen to máme skoro v každé knize :) ale jako celek jsem byla spokojená a čtení jsem si užila. Obálka opět skvělá! Těším se na další autorčiny knihy.

@knihomaniak

Jiitush
26.02.2023 3 z 5

Tento díl romantických útěků mě docela zklamal. Děj se odehrává ve Skotsku, ale přitom vlastně ani ne, hrdinové jsou skoro pořád jen zavření na Hradě a to je trochu nuda. Taky hlavní milostná linka je celkem k smíchu, chovají se jako dva puberťáci.

Susan94
25.02.2023 3 z 5

Díky této dlouhé sérii romantických útěků, musím mít každý nový díl ve své knihovně. Proto jsem sporadicky sáhla po dalším z příběhů, který mi popisem jídel a prostředí velmi připomínal první skvělé díly. Bohužel, co se týká příběhu jako takového včetně romantické zápletky. Dočkala jsem se jednoho velkého zklamání. Hodnotím 2,5 ⭐️
Teď se jen obávám dalšího příběhu, který i přesto budu chtít mít ve své sbírce...

Aivlis
24.02.2023 4 z 5

"Caplinoviek" mám viac a ordinujem si ich ako odpočinkovú literatúru. Tentokrát som potrebovala spláchnuť jednu obzvlášť nepríjemnú knihu. Asi aj preto oceňujem popis drsnej, ale zároveň malebnej škótskej krajiny a napriek tomu, že všetky Caplinovej knižky sú na jedno brdo, nevadí mi to. Viem, čo mám očakávať. Izzy je šikovná baba do nepohody, nebojí sa práce a kladie doraz na rodinu, pospolitosť a pomoc. Jej matka je živel sám o sebe a keď sa k tomu pripojí druhá podobná - matka tajomného spisovateľa, tak zbohom rodina, to je už prírodná katastrofa :-). Niekedy ma tie dva tak strašne štvali, ale v rozhodných chvíľach stáli pevne na zemi a boli oporou. Vďaka rozmanitosti postáv som sa fakt bavila. Neobjektívne strhávam jednu hviezdičku za popis jedál, ktoré sa tam varia - brala som útokom chladničku. To si teda mohla spisovateľka odpustiť, potvora jedna.

LuckaH2
23.02.2023 4 z 5

Moje první ze serie Romantické úteky. Pujcila jsem si ji hlavně proto, že se odehrává v mém milovanem Skotsku:-) takováhle typy knih čtu max.jednou do roka, ale užila jsem si to, byla to mila romanticka oddechovka. Krasne prostedi hradu, jezera, skutečnych mist (Fort William, Edinburgh...)

Nifgai
22.02.2023 4 z 5

Milé oddechové čtení. Knížka i když je docela předvídatelná se mi četla velmi dobře. Určitě si přečtu ještě další ze série.

Karoll_ina
21.02.2023 4 z 5

(SPOILER) čtivá romance zasazená do pěkné krajiny, taky bych brala tolik sněhu. Klasický příběh 2 lidí, mezi kterými to jiskří, zaskřípe a nakonec skončí spolu :)

alzbeta4340
20.02.2023 5 z 5

Další povedený díl, tentokrát ze Skotska. Romantická linka byla očekávatelně milá a děj navíc zpestřovaly docela neuvěřitelné mámy obou hlavních hrdinů. Pobavilo mě i nechtěné - hrdinky se ve svém úsilí změnit středověký hrad na luxusní hotel zaměřovaly na malování a tapetování stěn a měly v plánu maximálně opravit střechu. Rozvody elektřiny, vody, odpadu a topení je nechávaly zcela klidné. To už by byl asi zcela jiný příběh :-).

JanaDor
18.02.2023 4 z 5

Opět je to pro mě milá a čtivá romantika s vykreslenými prvky přátelství a rodiny, které jsou důležité, i když nejsou tradiční. Bláznivá matka, jež v důležitých chvílích prokáže lásku k dceři svými činy i slovy. Nenápadný muž, který hledá klid, ale pochopí, že i on ve svých citech musí dospět a milovat. Hlavní hrdinka, která věří v klasické hodnoty jako důvěra, láska a přátelství a dokáže to šířit do svého okolí. Prostě tak, jak to má dle mého v romantice být. Přečtěte si a uvidíte.