Hrad v Škótsku

Hrad v Škótsku https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527284/bmid_hrad-v-skotsku-6565b237722b8.jpg 4 1228 270

Schúľte sa do svojho obľúbeného kresla, zababušte sa do huňatej deky a pri vôni vanilky sa začítajte do ďalšieho romantického príbehu z krajiny tisícich hradov a drsnej vysočiny. V jednom škótskom hrade na vás čaká príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch, ktorých spojí dokopy priam dokonalá láska. Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí! A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

Lacie
29.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Romantický útěk číslo 9. Scénář stále stejný a i když se mění prostředí, vše ostatní zůstává. Fajn sympatická Izzy s nějakým tím vztahovým traumatem, která se postupně vypořádává s potřeštěnou matkou a dědictvím v podobě hradu + pár postaviček do party, aby nebylo smutno + jeden krásný a žádoucí svobodný chlápek, bohužel opět nesympatický. Z celé téhle série jen Alex a Luke za něco stáli, ostatní jsou chladní, sebestřední a neví co chtějí. Nejvíc mi na tomhle typu vadí, že se na ně nedá spolehnout, něco jim přeletí přes nos a co platilo před sekundou, je teď naopak. Týpek se ke konci pochlapí a všechno jako obvykle vyžehlí... no ale jak dlouho mu to vydrží? Na žádné prohlédnutí odteď navždy nevěřím, je zamilovaný a tak se snaží, ale co pak? Bude zase jako dřív?!
Přes všechnu krásu skotské krajiny pod sněhem dám jen 3 hvězdy, tentokrát to bylo (a vím, že je to romantická oddechovka, to ale neznamená, že mě nemůžou zarazit nějaké podivnosti) poněkud přitažené za vlasy, Izzy totálně bez peněz a s hradem na rozpadnutí nakupuje jak Rockefeller, vymaluje, přeleští židle a hrad je jak z pohádky... a přiznám se, že mi trochu začíná lézt na nervy ta neustále opěvovaná udržitelnost a farmářské produkty... ano, je to fajn, ale... musím to pořád a pořád číst? Odjakživa mě propaganda nutila dělat pravý opak – asi půjdu a hodím pet lahev do směsného odpadu :)

DreamerX9
28.11.2022 3 z 5

Milé vánoční a pohodové čtení. :)

Ka.Kubi
27.11.2022 5 z 5

Dokonalé Vánoční oddechové čtení !!

Barussat
26.11.2022 4 z 5

U Julie Caplin to říkám pořád. Člověk nemusí číst pořád náročnou literaturu; občas potřebuje oddechovku a Julie ji vždy nabídne. Sice vždycky víte, jak to skončí, ale na dlouhé podzimní a zimní večery je to ideál. Děj hezky odsýpá, nutí vás pořád otáčet stránky. Je to taková milá knížka, která sice nemá s reálným životem nic společného, ale proč se občas nezasnít a neobjevit se na hradě ve Skotsku? Já jsem velmi spokojená :)

Pefka
26.11.2022 5 z 5

Krásný příběh, který na mě úplně dýchl vánoční atmosférou. Izzy a Ross mi byli povahově velmi blízcí. A možná i proto mi závěrečné romantické gesto nepřišlo až zase tak romantické jako spíš trošku zvláštní. V závěru jsem si oblíbila Hattie a jsem ráda, že jsem uhodla správně, že další z řady romantických útěků bude právě o ní. Ideální adeptka na vlastní příběh.

Betulabii
26.11.2022 4 z 5

Je to příjemná oddychovka, jen nedám plný počet hvězdiček, protože s každou další knížkou mi to přijde slabší a slabší. Nejvíc se mi líbil první díl. Přestože chápu, že všechny knihy mají stejný rámec - pár se pozná, zalíbí se, najdou k sobě cestu, pak se pohádají a nakonec jeden z nich udělá nějaké velké romantické gesto a následuje šťastný konec, tak tady mi něco chybělo, možná trochu erotiky (kromě těch pár polibků). Autorku mám ráda, píše příjemným pohodovym jazykem, ale myslím, že romantických útěků bylo už dost a mohla by projevit nějakou tvůrčí změnu.

martineknatasa
25.11.2022 5 z 5

Opět mě kniha nezklamala, stále se těším na další knihy od této spisovatelky. Jakmile se objeví tak si ji ráda přečtu - nikdy nezklame. Čtěte uvidíte, že nebudete litovat.

LilianaFalcon
25.11.2022 5 z 5

Není to pro mě TOP knížka série, ale rozhodně byla povedená :-)
Hlavně ve mě probudila vánoční atmosféru :-)

jitka3027
20.11.2022 5 z 5

Kniha mé oblíbené autorky, z prostředí mého oblíbeného Skotska v předvánočním čase o Vánocích... geniální tah :)
Laskavý romantický příběh, který rozhodně nezklame, dej pěkně utíká, i jsem se zasmála :)
Doporučuji

Ilona
20.11.2022 5 z 5

Výborná oddechová série, romantika a vždy šťastný konec do finále. Jako bonus tohoto dílu je příběh odehrávající
se v předvánočním čase, tak co víc si přát pro nadcházející dny?