Hra o trůny

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356617/hra-o-truny-U29-356617.jpg 4.74390

Píseň ledu a ohně (1.)

The Game of Thrones (1996)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo

Kniha Hra o trůny

los

varování: extrémně návykové!

Hakem

Zatim jsem odolavala jak knize, tak serialu, ale uz jsem se do toho taky pustila a fakt bomba

Olava

Nepatřím do seriálové šílenství (viděla jsem pouze jeden díl takřka proto, aby mi všichni už dali pokoj). O to víc si užívám knihy. Byl to sice trochu boj s postavami, hlavně ze začátku - spousta jmen, kdo kam patří a podobně, ale když se v tom konečně najdete, zjistíte, že je to daleko propracovanější, než jste si mysleli.

Aniday

ráda bych řekla, že jsem šťastná, že jsem měla tu čest zažít tak skvělé dobrodružství, ale obávám se, že příběh neskončil... příběh právě začíná...

Alteriol

První díl mě z počátku doslova uchvátil.

Marsí5

Knihu jsem četla na počátku velkého šílenství se začátkem seriálu. Od mnoha lidí se dozvídáte, že Hra o trůny se musí vidět. Já k tomu říkám: Ne, tohle se musí číst!
Seriál má u mě plus jen díky první sérii, která je dokonale natočená podle první knihy. Pokud vás mate velké množství postav, doporučuji kouknout na první sérii, urovnat si hlavní postavy a pak už jenom číst a číst. A po pátém dílu jen čekat a čekat na další :-D
Takže, shrnutí: Propracovaný děj, skvělé dialogy, měnící se charakter postav (V první knize chcete postavu nechat zabít, po několika kapitolách, už o ni nechcete přijít!), překvapivé zvraty. Žádná z postav si není jista svým životem :-D
Na dokončení série čekám již několik let, doufám, že po dokončení seriálu vyjdou další knihy!

daniel1313

Strašné střídaní dějů , postav jak v průvodu na Prvého máje , já se ztrácel a po čtvrtině jsem to zavřel a nedočetl . Bude to asi tím , že nemám vyšší vzdělání !
Připadá mi to celé neucelení a roztříštěné !
Do dalších dílů . radši ani nepůjdu ! Dávám tři hvězdy !

Celestino

Vedle třetího dílu ságy (Bouře mečů), je Hra o trůny mou momentálně nejmilejší knížkou. Právě jsem dočetl nový překlad a musím říct, že skvělá práce. :)
Nerad srovnávám, ale kdybych měl tedy porovnat seriál a knihu... Některé "boční" zápletky se HBO vskutku povedly, ale kniha má navrch pestrostí charakterů. Jon zde není takový "asociál", Arya není "vraždící maniak" (maniak je, ale..., no, trošku jiný :)), Cersei dokáže být upřímná, když chce, Varys geniální a Malíček..., je mnohem komplikovanější postava, nežli "šedá eminence" v podání (ale znamenitém podání!) Aidana Gillena.
Vskutku, jen málo která knížka mě dokázala vtáhnout do děje tak, jako Hra o trůny. Nadevše zbožňuji ten kontrast, když Ned Stark přijede do prohnilého Králova přístaviště a sleduje spletité pavučiny intrik utkány Lannistery, Varysem a Malíčkem. Je to skvělé! Myslím, že ještě žádné finále žádné knihy mě ještě nikdy nevzalo tak, jako Nedova poprava: byl čistý, jako jarní sníh.

Lucas.94

Miluju autorův styl psaní. Navíc... Jakmile jsem to otevřel, nemohl jsem to zavřít. Furt a furt mě zajímalo, co se stane na další stránce. A když otevřeně skončila nějaká dějová linka? Měl jsem chuť listovat dopředu :-D

Shyb

Celá série je krásná, jen to na mě bylo občas složité z pohledu všech možných rodů a jmen.

Ulrika

ke knize jsem se dostala až po shlédnutí první série stejnojmenného seriálu. Seriál je naprosto fantastický a tak jsem si chtěla přečíst i knižní předlohu, ale bohužel jsem se nedokázala pořádně začíst. G. R. R. Martin neustále střídá dějové linie a kniha tak působí neuceleně a místy až zmateně.

AnyK97
31.12.2018

Vím, že patřím do vyjímek, ale kniha mě příliš nebavila a k jejímu dočtení jsem se musela nutit. Nevyhovoval mi styl autora.

Evcakop
30.12.2018

Velmi čtivá kniha, neočekávaný vývoj událostí.

tomas2905
23.12.2018

Už nikdy nenájdem tak úžasne spracovanú ságu.

Atlantis
20.12.2018

Co dodat. Dnes díky výbornému televiznímu zpracování už naprostá klasika, která bude jednou definovat žánr. Nebudu předstírat, že bych knihy četl dříve, než viděl seriál, vůbec ne. Až po první série jsem zjistil, že má i knižní předlohu.
Na první pohled klasická fantasy - králové, krev, draci, malá špetka magie. Vše vyvážené přesně tak, aby kniha (i přes svoji tloušťku) bavila a nenudila. Jediná menší výtka - na skoky mezi postavami si musíte chvilku zvykat a občas je těch jmen a míst přeci jen příliš.

dzejkbeltygros
19.12.2018

Samozřejmě jako vždy - nejdřív kniha, potom seriál. Zase jsem šlápla vedle a věděla nejdřív o seriálu, do kterého jsem se bezhlavě zažrala a teprve potom zjistila, že je to podle knížek. No, co se dá dělat. Seriál už je skoro dokončený, a já teprve teď přečetla první díl. Bylo to naprosto pohlcující, skvělé, dramatické (i když seriál mi přišel drsnější). Na konci jsem si říkala, že už mi chybí jen pár stránek a pak zničeho nic otočím na poslední stranu a málem dostanu infarkt! To je všechno? No tak rychle utíkám koupit Střet králů. :)

shrek12
17.12.2018

lepší než dvojka

Berg1
14.12.2018

Hodnotím celou Ságu ledu a ohně : Knížek jsem v životě přečetl hodně, ale pravděpodobně nikdy nic tak dokonalého - obrovské množství postav, ve kterých se ale zorientujete pokud chcete, originální příběh, syrovost temného středověku a tisíc dalších detailů které dělají tuhle knižní sérii výjimečnou. Jedinou nevýhodou je dlouhé čekání mezi jednotlivými knihami a jen doufám že se autorovi podaří zbylé dvě dopsat - pokud by to musel udělat někdo jiný, tak by to nebylo tak dobré. Seriál jsem neviděl.

Haloon
24.11.2018

Za mne jeden z největších fantasy počinů vůbec. Sága písně ledu a ohně obsahuje naprosto realistický svět a postavy vykreslené do nejmenších detailů. Autor zde nerozlišuje dobro a zlo, pouze osobní motivy postav, které jsou obratným způsobem štvány proti sobě. Kniha je tak plná intrik, konfliktů a napětí, přičemž čtenář nikdy nemůže odhadnout, co ho čeká na další stránce. Pokud se aspoň trochu zamlouvala serialová verze, kniha ji ještě dvakrát převyšuje.

u_marketa
16.11.2018

Četla jsem dvakrát a pamatuju si to překvapení na začátku - tahle kniha pro mě byla něčím neuvěřitelným. Žádný rozjezd, pěkně zostra hned do víru napínavých příběhů, magie, cizích zemí, vztahů, lásky i krutosti. Vše neuvěřitelně podrobně promyšlené, včetně odkrývání historie, takže nemáte pocit, že jste jen návštěvníky ve výsecích příběhů. Západ a Východ, Sever a Jih, různé generace a staří i noví protivníci - všichni se do sebe pouštějí a nejde jen o hru o trůny, ač ta je nejvýraznější a má největší důsledky. Paráda.

Mája777
11.11.2018

Omlouvám se za překlep. Seriál jsem neviděla.

Mája777
11.11.2018

Výborná kniha. Hezky se čte, děj má spád. Těším se na další díl. Seriál jsem zaviděla a počkám si až přečtu celou serii. Třeba ji do té doby autor dokončí :)

Zloba12
16.10.2018

Tak tohle byla jízda! Velká paráda. Těším se na další díl. I přes rozsáhlost se kniha čte velice snadno.

D_yabel
14.10.2018

Nejlepší fantasy od dob Pána prstenů. Pokud hledáte sérii, která vás chytne a nepustí, jste na správném místě. Přečtete tisíce stran a pořád vám to nebude stačit. Martin je skutečným velmistrem žánru a žádné jeho dílo to neukazuje lépe.

Janadvorackova
13.10.2018

No tedy, vůbec jsem to tu nehodnotila. Celá série je naprosto úžasná. Vše jsem poslouchala jako audio.
Propracovaností světa a hloubkou příběhu se to vyrovná "Zaklínači." Nebo naopak? A zaboha nedokážu říct, který z těch dvou příběhů se mi líbí víc.

astra3
09.10.2018

Milovníky fantasy určitě nezklame. I těch 800 stran najednou uteklo a už se těším na 2. díl. 1.sérii jsem viděla a tak mi bohužel u postav už naskakují jejich filmoví představitelé.

Enny06
09.10.2018

Byl to boj, ale stálo to za to !!!

radusak9806
26.09.2018

Za každou hvězdičkou si stojím, já obecně nejsem fanoušek seriálu. Nějak mě celý ten velký boom minul. Takže sem na něj začala koukat až po naléhání kamarádky, po tom co mi básníka jak brzy konečně vyjde nový díl (jde o poslední dostupnou sérii, tuším číslo 6). Celkově jsem si z toho seriálu na zadek nesedla.

Zato kniha je něco jiného, velmi dobře se to čte, přestože je to tlustější kniha, má to plynulý děj, ano je tam krev a semeno, ale oproti seriálu nic dramatického. Za mě rozhodně + a radši si sednu ke knize než k seriálu.

rode
16.09.2018

Opravdu nechápu, proč mě od toho většina fanoušků seriálu odrazovala. Prý je to moc politické a celkově za to knihy moc nestojí. A já říkám, že jsou to naprostí barbaři, kteří neumí docenit totálně skvělej příběh. Jediný co bych vytkla sobě je, že jsem nejdřív měla číst a pak koukat na seriál, ale to už se nedá nic dělat. Kniha mi alespoň objasnila pár věcí, které byly v seriálu nedostatečně vysvětleny.
Asi po polovině knihy jsem nadšeně kupovala druhý díl a teď už jenom každý ráno číhám na pošťačku, až mi ho konečně donese!

Ailee
14.09.2018

Poslechnuto jako audiokniha. Dříve jsem se pokusila knihu přečíst, ale bohužel mám raději svižnější příběhy. Kniha je dobře napsaná, květnatě, nápaditě a bez ostychu. Nad některými pasážemi se slabším povahám může zvednou žaludek, nad jinými se můžou červenat. Autor se nerozpakuje, což je příjemné. Je to syrové.
Nedělalo mi problém sledovat dějovou linku, postavy na jejich množství se mi nepletly, ale přesto jsem si příběh nedokázala oblíbit. Tato kniha bude asi výjimečně jedna z těch, kde seriál budu mít raději než předlohu.