Holčičky

Holčičky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387962/bmid_holcicky-J6G-387962.jpg 3 85 36

Kniha Holčičky spojuje tři novely s nepředvídatelným koncem, který čtenáře překvapí a možná i nadchne. Najít znovu štěstí je úkol pro Dinu z novely Pomsta. Její rodiče byli kouzelníci a zahynuli při autohavárii. Dina vyrůstá u staré tety a nikdy neví, zda si po štěstí šlape sama, nebo ho ztrácí za absurdních okolností. V druhé novele Holčičky učiteli Marcelovi přinášejí opravdové potěšení malé kamarádky, které může vzdělávat, učit správnému chování, zasvěcovat je do umění a literatury, napravovat jejich nedostatky a sdílet s nimi tajemství fotografií, na kterých zachytil, jak vyrůstaly, než se staly ženami. Nejnadanější holčička ho však v dospělosti začne milovat a jeho mírně zvrácený tajný svět úplně zničí. Ve třetí novele Lví dvůr se potkají dvě zklamané mladé ženy, které se přitahují svými protiklady. Podnikavá Marta přemluví výbornou kuchařku Gabrielu, aby si otevřely restauraci. Úspěch Lvího dvora zamotá jejich život tak, že mají dohromady nejen restauraci, ale i manžela a milence. Tři novely jsou napsané s velkým porozuměním pro různé polohy života od tragických až po humorné. Takové příběhy, ve kterých jedno nevylučuje druhé, jsou výstižné a sbližují čtenáře s hlavními hrdiny.... celý text

Marcela52
24.07.2019 3 z 5

Autorka má sice čtivý styl, ale obsah všech tří příběhů je spíše deprimující. Knihu bych zařadila mezi oddechové čtivo, literárně nic moc...

regulax
07.07.2019 2 z 5

Asociální chování postav, úchylné a zároveň smutné!

TGM
25.06.2019 odpad!

"Novela" Holčičky je nechutně úchylná a nejhorší je konec. Jak už se píše v předchozích komentářích, ani já jsem neměla chuť přečíst si třetí "novelu" v knize.

Jana_Hlus
02.05.2019 3 z 5

Autorka velmi dobře píše, horší je to již s náměty, ten první jsem už četla několikrát podobně zpracovaný i u jiných autorů, a zdál se mi zbytečně vyhnaný do krajnosti, ten druhý popisuje příběh úchyláka, jistě, takové věci se bohužel stávají, ale dvě takhle drsná témata za sebou mi trošku vzala vítr z plachet a třetí jsem už nedočetla... Víckrát se ke knížce vracet nebudu. (3/5).

M100
18.03.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, protože se velmi krásně čte.

Pjater
07.03.2019 5 z 5

Povídky od této autorky jsem četla poprvé a moc se mi líbily. Určitě doporučuji.

Hana417
04.03.2019 2 z 5

Souhlasím s komentáři níže. Kniha je čtivá oddechovka. První dvě povídky OK, třetí je sci-fi červená knihovna, navíc už jsem ji četla jinde. To je dle mého nefér. Když jsem kontrolovala, co už jsem od Váňové přečetla, názvy knih jsem si pamatovala, ale nemohla jsem si u nich vybavit děj. Za mě je to oddechové čtení na dovolenou.

renataab
16.02.2019 2 z 5

První povídka má skrytý potenciál na knihu, v tomhle stavu je jí škoda. Druhá byla napínavá, těšila jsem se na skutečné odsouzení a ono nepřišlo; bojím se, co by tohle "prase" mohlo udělat vlastní dcerce, se kterou bude v pokušení neustále. Třetí povídka byla nejslabší, ve skutečnosti nic reálného, taková fantazy crazy. Škoda. Jiné knížky se mi od autorky líbili více.

Evča123441
28.01.2019 4 z 5

Moje první setkání s paní Váňovou.
Dobře se četlo,určitě si ráda ještě něco od této autorky přečtu.

zdenaR
11.01.2019 2 z 5

Kupuji si všechny knihy od Magdy Váňové, je to jedna z mých nejoblíbenějších autorek, její knihy se mi velmi dobře čtou. O to větší zklamání pro mě byla tato kniha - pouze jeden příběh nový , dva již zveřejněné v jiné knize.
Myslím, že toto není autorky hodno, považuji to za nefér vůči čtenáři.

Mark26
02.01.2019 1 z 5

Velké zklamání, 1. povídka pěkná, ale už jsem ji četla, 2. povídka, kde je hlavním hrdinou úchylné prase mně byla vyloženě nepříjemná a 3. povídka je to nejslabší, co jsem od paní Váňové četla, navíc už také podruhé. Škoda, jinak paní Váňová patří mezi mé nejoblíbenější autory.

zuzka9802
01.01.2019 odpad!

Podvod na ctenare,2 ze 3 povidek uz jsem cetla v jinych knihach a druha mi prisla tak nechutna,ze za tech 400kc fakt nestala

L.Helena
31.12.2018 4 z 5

Moje první setkání s tvorbou paní Váňové a celkem jsem se pobavila. Všechny tři příběhy se dobře četly, i když občas některé situace trochu přitažené za vlasy, ale jako odpočinková četba to plní svůj účel.
Určitě si přečtu i další knihy autorky, ovšem na základě komentářů níže si je raději vždy jen půjčím v knihovně.

petrarka72
06.12.2018 3 z 5

Průměrná kniha. Navíc - jak komentáře uvádějí - dvě ze tří novel už vyšly dříve.

myryjam
02.11.2018 2 z 5

Já jsem neznala první dvě povídky, poslední si pamatuji, že jsem ji už četla. Je to trochu podfuk. Knížka se četla celkem dobře, je to klasická odpočinková Váňová, i když tentokráte pro mě dost kontroverzní témata, trochu až za čárou mé morálky .

Izu
31.10.2018 1 z 5

Radím nekupovat, první a třetí povídka už se vyskytly v předchozích vydáních.
Takže zaplatíte skoro 400kč za jednu povidku.Je to nefér vůči čtenařům.Znám její knihy téměř nazpaměť.Velké zklamání.