Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2080 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

vanilka231
08.03.2020 5 z 5

Nooo... Moje první kniha od této autorky a už teď vím, že rozhodně ne poslední.
Krásné a zároveň smutné... Na poslední stránce z úryvku deníku jsem měla dokonce slzy v očích.
Za mě velké doporučení.

Vojslava
07.03.2020 5 z 5

Do tohoto příběhu jsem se skutečně začetla - ani náznak romantiky, spíš surová životní realita, která naznačuje, že inspirace nepochází od zeleného stolu. Až se místy tají dech a zároveň jsem si říkala, že některé detaily jsem slyšela už v reálných osudech. Rozhodně nejen pěkné počtení.

EvikU.
28.02.2020 5 z 5

Nádherná kniha. Körnerova je prostě Körnerová. Pro mě záruka dobrého a kvalitního čtení. Co na tom, že příběh sám o sobě je smutný, tíživý, je takový jaké to za války bylo. Bylo zajímavé nahlédnout do začátku 2 světové války kdy němci zabrali pohraničí a češi vyhnali v noci ven. V zimě. Jděte kam chcete..oproti Vyhnání Gerty od K. Tučkové. Postupně si skládám nelehkou dobu díky skvělým spisovatelkám. Kniha je čtivá, stránky ubíhali jedna za druhou. Zase přečteno za 2 večery. Určitě doporučuji.

Višnička
28.02.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, knížku jsem opravdu doslova hltala, moc se mi líbí spojení silného rodinného příběhu a k tomu nenásilné zopakování některých historických faktů. Doporučuji, kniha vám obohatí znalosti i duši.

Trustty
25.02.2020 4 z 5

Nebudu srovnávat s Heřmánkovým údolím, protože to bylo pro mě naprosto famozní. Každopádně i tento příběh byl velmi silný a čtivý. S radostí se pustím do dalších knih paní spisovatelky.

Nikkiproch
19.02.2020 5 z 5

Silný příběh, úžasně napsané tak, že chytne a nepustí do poslední stránky. Hrátky osudu jsou nevypočitatelné. Moje první přečtená kniha od této autorky a rozhodně ne poslední.

oskli
17.02.2020 4 z 5

Váhám, zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Příběh Edity má spád, je líčený velmi sugestivně. Vyhnání českých obyvatel z pohraničí je přímo nadupané emocemi. Ale pak najednou Praha. Irmin příběh je proti Editinu hodně jalový, nijaký... ač potenciál by tam rozhodně byl. A pak už je to všechno sice velmi čtivé, ale poměrně málo uvěřitelné.
Proti Heřmánkovému údolí, kde příběh chytí a nepustí... a člověk čte pomalu s otevřenou pusou a je mu skoro blbé jít naházet prádlo do pračky a pak do sušky, v Kukačce tyhle pocity chybí. To je prostě román, který se dobře čte, ale zas až tak úplně nenadchne. Ale na druhou stranu ani vyloženě nezklame. Ke stylu Aleny Mornštajnové, jak tady někdo psal, bych však knihu nepřirovnávala. Kvalita je o poznání nižší.

VílaElvíra
15.02.2020 5 z 5

Čtivá kniha se zajímavým příběhem. Začátek byl trochu zdlouhavý, ale pak už se nedalo odtrhnout. Vřele doporučuji.

BobaKozu
14.02.2020 5 z 5

Čtivé, napínavé, překvapivé. Více takových knih.

Trepka
11.02.2020 5 z 5

Autorka to prostě umí. Píše čtivým jednoduchým jazykem a dokáže zaujmout silnými příběhy, od kterých se nejde odtrhnout. Její knihy se čtou jedním dechem. Nezbývá mi než vřele doporučit.

aktijnov
06.02.2020 5 z 5

Příběh "obyčejných" lidí. Vždyť toto se mohlo stát v kterékoliv rodině. Člověk se začte a nemůže se odtrhnout. Musí dočíst....

Marika Vanova
04.02.2020 5 z 5

Hlas kukačky je příběh plný bolesti, trápení, ale nakonec i lidského tepla a mateřské lásky. Fandila jsem Irmě, neměla jednoduchý život a poprala se s ním vítězně v pohnuté době obou světových válek. Ona měla svůj boj. Kniha mi připomínala příběhy A. Mornštajnové. Doporučuji.

Marci70
04.02.2020 5 z 5

Další velmi krásné čtení.

morava
03.02.2020 5 z 5

Tak tady se opet nemusim rozmyslet nad hodnocenim knihy.Stejne jako Hermankove udoli , tak i Hlas kukacky me chytil za srdicko, a ja si opet uzivala cely pribeh. Pribeh, ktery rozhodne neni vesely, a i doba , ve ktere se odehrava, nebyla vubec lehka.Pribeh, ve kterem vyplouvaji na povrch rodinna tajemstvi. Opet jsem si uzila krasne cestiny a stylu psani teto skvele autorky.

koudelu
02.02.2020 5 z 5

Přečteno za jeden den. Příběh tří žen mě neskutečně chytil. Děj je zasazený na konec první světové války, do první republiky, Protektorátu a 50. let. Autorka vystihla morální dilemata té doby. Bude se líbit všem čtenářkám Aleny Mornštajnové.

zdenaR
02.02.2020 5 z 5

Další krásná kniha od autorky, která vás chytne a nepustí.
Silný příběh o složitých vztazích ve složité době.

anezur33
31.01.2020 5 z 5

Výborná kniha.Jako všechny od této spisovatelky.

Ksyu
29.01.2020 5 z 5

Skvělý příběh. Moje první kniha od této autorky. Doporučuji.

Beruska18
25.01.2020 5 z 5

Takové knihy čtu velmi ráda, čtou se totiž sami, děj krásně plyne a vás to nutí čist dál a dál.
Kniha nám otevírá osudy tří generací žen jedné rodiny, které doplatily na chyby, které udělaly v mládí. Příběh se odehrává na pozadí obou světových válek a je ovlivněn tehdejšími zvyky a morálkou.

hasič
24.01.2020 4 z 5

Paní Körnerová je mojí oblíbenou autorkou a opět mě její dílo nadchlo. Všem bych doporučovala přečíst. Hlavně z Důvodu, abychom si uvědomili jakou volnost v dnešní době máme.