Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2080 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

Nimunka
29.06.2020 5 z 5

Příjemné, čtivé, hluboké, citlivé....

Mr.Pajek
29.06.2020 4 z 5

Hezký napsané.. zajímavé jak válka "ohýbá" charaktery.

borupet
28.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha a tak jako u Heřmánkového údolí mi je líto, že už je konec. Silné, čtivé, strhující. Dokonalé.

katka.oo
24.06.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha od p.Körnerové, Heřmánkové údolí se mi líbilo o malinko víc, ale tahle byla taky hodně dobrá, opět zde rozplétáme nelehké osudy žen jedné rodiny a hodně jsem si při tom uvědomila, jak se máme v dnešní době dobře, až moc dobře ... styl podobný p.Mornštajnové (nebo naopak :-)), doporučuji a ještě se chystám přečíst Co neodvál ani čas.

lištička123
23.06.2020 5 z 5

Knížka pro mě byla stejně jako Heřmánkové údolí skvělou oddechovkou. A velice milou.

Martooni
20.06.2020 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Krásně a detailně odkrývá minulost a odpovídá vám na všechny otázky. Proto to přirovnání ke knihám paní Mornštajnové.

Jako Heřmánkové údolí je i tato kniha o osudech "obyčejných" žen na začátku druhé světové války.

Edita už od narození měla karty rozdané, bohužel ne úplně šťastně. Špatný vztah s otcem, který více miluje svou druhou dceru, nám pomalu odkrývá minulost a píše Editinu nešťastnou budoucnost.
Editina matka Irma se zprvu tváří jako slabá žena, která se nechce dostat do křížku s despotickým manželem, ale postupně se dozvídáme jak silnou osobností ve skutečnosti je.
Bohdan, Magda a Leo knihu dobře doplňují a dovysvětlují.

Děj této knihy se dá shrnout do tří slov: historie se opakuje. Hodně jsem nad tím přemýšlela a uvědomila jsem si, že i u mne a v mém okolí se často historie opakuje. Jako by nám tím říkala, zažila jsi to, tak se pouč. Ale pohled na situaci je velmi odlišný u dětí a dospělých a tak se ptám, opravdu si musíme stejnou historii, která potkala naše matky a babičky byť v jiné době, také znovu zažít, abychom pochopily? Řekla bych, že ano. A přesně o tom tato kniha je.

Madluska
13.06.2020 4 z 5

Moje první kniha od H. M. Körnerové a rovnou taková nálož! Vůbec se to nečetlo hezky, ale jsem ve výsledku ráda, že jsem se do "kukačky" pustila. Kniha mi připomínala Gertu Schnirch nebo Hanu - snad silnými ženskými hrdinkami vláčenými ranami osudu. I tady bych měla několik výhrad (opravdu bylo nutné to "kukačkování" táhnout přes několik generací?), ale bylo to napsané tak čtivě, že zbytek si odpustím.
P. S. Čekala jsem, jestli to bude mít něco společného se skutečnou Editou Steinovou. A nemá.

Calibra
09.06.2020 4 z 5

Moc hezky příběh ve kterém poznavame blíž jednotlivé postavy, jejich životní příběhy i jejich povahy. Dobre popsán začátek 2. SV z pohledu lidi, kterých se nějak brutalneji nedotkla. Opravdu velmi mile píšící česká autorka.

dagmar.rub
08.06.2020 4 z 5

Edita se vine jako červená nit celým příběhem, i když se o ní právě nepíše....karty měla do života rozdány ne zrovna šťastně, ale bojuje jak nejlíp umí a když je úplně nejhůř, pořád je tu Irma. Úžasně čtivý příběh jedné rodiny "v kulisách " válek.

snowpinkee
02.06.2020 5 z 5

Moje druhé setkání s paní autorkou. Prvních pár stran, kdy se hodně řešila válka jsem si říkala, že to nebude jako Heřmánkové údolí, které mě úplně pohltilo. Byla chyba si to myslet. Tohle byla opět citová nálož. Po přečtení a během čtení této knihy jsem byla úplně citově vybraná. Citlivější člověk to může prožívat ještě mnohem hůř.
Knihy paní autorky jsou psány do hloubky. Zabívají se v dané válečné a poválečné době životem obyčejných lidí. Zdálo by se říct obyčejnými. Každý má své tajemství a nějakého kostlivce ve skříni.

zimolka
01.06.2020 5 z 5

První seznámení s autorkou a jsem nadšená.Nádherná kniha.

Petrush
31.05.2020 3 z 5

Čtivý román (nejen) o nemanželských dětech. Každopádně žádná slaďárna.

pedobro
29.05.2020 5 z 5

Ano, jsou knihy, které se čtou samy... a tak u téhle zjistíte, že jediným ptákem není kukačka v názvu knihy, ale i noční sova, která nedokáže knihu odložit, aniž by ji dočetla... a tou sovou jste vy :o)
Styl opravdu hodně podobný Aleně Mornštajnové. Líbilo se mi :o)

LucušN.
29.05.2020 4 z 5

Povedená knížka, ve které muži nevyšli úplně nejlépe :D. Paní Körnerová píše podobným stylem jako paní Mornštajnová. Někdy jsem nevěděla kdo knížku napsal.

Mentolka78
29.05.2020 4 z 5

Krasna kniha, ctiva, napinava. Jedine, co mi trochu vadilo, byl popis okupace na zacatku knihy. Bylo to pro me mene ctive.

Misha224
25.05.2020 5 z 5

Opět krásná kniha od této autorky. Příběh jedné rodiny, který postupně odkrývá různá tajemství. Nemohu jinak než doporučit všem...

Katka2382
17.05.2020 5 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha.I když od této autorky mám asi nejraději knihu Heřmánkové údolí.

Zzofinka
17.05.2020 5 z 5

Úžasná knížka.Autorcin styl je velmi podobný spisovatelskemu umeni Aleny Mornstajnove a je mi velmi blizky. Knizka se mi fakt dobre cetla,moc hezky pribeh o tom,ze nic není cernobile,ale ze zivot je komplikovanejsi.Uz ctu dalsi,a to Heřmánkove údolí,opět me zatim nezklamala.

jeníček
16.05.2020 5 z 5

Ano, souhlasím s pozitivními komentáři. Knížka je velmi krásná, příběh působí opravdově. Oblíbila jsem si hlavně Irmu,ale i ostatní hrdinky, na jejichž osudech bylo patrné,jak obtížný život ženy v dřívějších dobách měly.

Aseverova
14.05.2020 4 z 5

Velmi pěkné čtení, mohu doporučit.