Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2079 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

Koudyna
11.05.2020 5 z 5

Přečteno jsem jedním dechem...

Barbora216
08.05.2020 5 z 5

Nádherné. H. M. Körnerová se stala mojí nejoblíbenější českou autorkou. Kombinuje vše co mám na knihách ráda - vážnější téma, inspirované skutečností, příběh zasazený do dvacátého století, postupně se odkrývající tajemství a hlavně její knihy mají spád. Ženy, které se popraly s nepřízní osudu, někdy statečnější, někdy méně. Chtěla jsem pořád číst, žila jsem život s nimi, takže za mě si kniha zaslouží rozhodně plný počet hvězdiček.

Richisa
06.05.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, příběh byl ucelený, pozitivně laděný. Klobouk dolů před paní Irmou ta si opravdu prožila své... Edita mi přišla velmi naivní na to, v jakých podmínkách vyrůstala, ale dovedla se oklepat a postarat se - to je obdivuhodné...

Co mi velmi vadilo byl začátek a divoké milostné scény, pak trocha krvelačnosti - to mi přišlo naprosto zbytečné, laciné ke zbytku příběhu se to ani nijak nehodilo a trochu jsem uvažovala, zda chci číst dále.
Naštěstí jsem to překonala. Po části o Editě už byla kniha moc hezká...

prochajda
06.05.2020 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak krásnou a dojemnou knihu, plnou lásky, zklamání a těžkých rozhodnutí, doprovázené vypjatou dobou naší historie. Knihu prostě nešlo přestat číst, jen těžko jsem jí odkládala. Doporučuji všem, kterým se líbila Hana.

kalinkacz
05.05.2020 5 z 5

Tak tohle.... Wow! Autorku jsem objevila letos díky její knihy Heřmánkové údolí, ale přiznám se, že Hlas kukačky si mě získal ještě víc... Ten krásný jazyk, rodinné vztahy a propletenosti osudu... Nemám, co bych knize vytkla... Příběh obyčejných žen z minulého století, které musely v dané době zvládnout nejedlo těžké rozhodnutí a jeho důsledky... Opravdu maximálně doporučuji a pokud jste autorku odkládali jako já, tak je nejvyšší čas to napravit...

sonkovaj
05.05.2020 5 z 5

Krásně napsaná napínavá kniha.

seiwaa
01.05.2020 5 z 5

Knih z válečného období je mnoho, různé žánry, různá pojetí. V Hlase kukačky je na tuto dobu pohlíženo z jiné perspektivy, autorka popisuje příběh rodiny, využívá retrospektivu, dění kolem samotné války je odsunuto na druhou kolej. Příběh je psán čtivě, doplněn o komentáře či vysvětlení zmiňovaných událostí. Určitě sáhnu po další knížce od této autorky.

luckomar
27.04.2020 5 z 5

Opet silny a prekvapujici, dojemny pribeh.

Jiitush
26.04.2020 4 z 5

Za začátku jsem se k příběhu stavěla dost skepticky, část s Editou mě úplně neoslovila, postava Edity mi nepřišla dvakrát sympatická. Byly tam však velmi silné scény (př. dramatický porod dívky vyhnané ze Sudet), a proto mě zajímalo, jak se to vyvine.

Irmina část se mi líbila mnohem víc, Irma byla předobrazem silné ženy, která to neměla v životě lehké. Velmi oceňuji autorčin styl vyprávění, že jen tak mimochodem prozradí nějaké důležité události nebo postavy (viz Petr a Kristýna) a na následujících stránkách se v příběhu zase vrací a popisuje, jak se události staly - to je super, protože tak čtenáře nahlodá a bude ho příběh ještě víc zajímat.

Vytknout můžu leda místy neuvěřitelnost děje.

Barča21
19.04.2020 5 z 5

Knížka je moc pěkně napsaná o nelehkém osudu tří generací. Od paní Körnerové jsem již četla několik knížek a i tato bude patřit mezi ty, nad kterou ještě dlouho budu přemýšlet. Knížku určitě doporučuji přečíst.

Koska84
17.04.2020 3 z 5

Pro mě Heřmánkové údolí byla lepší kniha.

Damato
13.04.2020 5 z 5

Kniha je taková rodinná sága, která nás provází de facto polovinou 20 století. To, že autorka umí pracovat s výkladem dějin , to jsem se přesvědčila v jejím Heřmánkovém údolí, které mě naprosto přišpendlilo ke knize a nepustilo, dokud jsem nedočetla poslední stránku. POZOR OBČAS BUDE SPOJLER Tato kniha má stejnou dynamiku, je stejně čtivá , naprosto vás odnese do toho světa a budete si hrůzou okusovat nehty ( já teda jo), budete jak s Irmou, tak s Editou nesnášet, milovat a stagnovat, a ve finále budete držet Kristýnu za ruku, když se dozví, co se dozvěděla, budete ji utěšovat tak, jako správná matka a budete brečet s ní. Abyste se v závěru mohli oddechnout. Nevím, jak ostatním, ale mě se v hlavě, během čtení honily v hlavě myšlenky typu - jak asi v té době žili moji předci, Irma byla ve věku mojí babičky,hodně mě zaujala stať to tom, jak Steinovi opovrhovali nečistou nevěstou a vlastně jen díky ní, v jejich nechtěné a nikdy nepřiznané vnučce jejich rod pokračuje dál. Myslím, že se jim i lépe umíralo, když věděli, že někde mají pokračovatele rodu- a nečistotu rasy mu na prahu smrti rádi odpustili. Trochu mě to zas ukazuje na to, že židé prostě uznávají majetky,nectí lidské city, ctí jen mamon. Ne, nechci tady čeřit vodu, ale čistou rasu chtěl i Hitler. Irma v mých očích byla prostě žena s velkým Ž. Dokázala se ze salonní smetánky přehrát do role hospodyně na periferii , která se svou lidskou duší dokáže starat se o nemilovaného člověka , který ji celý život trápil, přesto se nikdy neshrbila a s hrdostí aristokratky mu posloužit až k jeho smrti.
Hodně mě vzala postava Hedy . Maminka mojí babičky kdysi sloužila také jako služka, rodiče neměla a tak z vyprávění vím, jaké měla na tu
" svoji rodinu" kde sloužila citové vazby. On nebyl PÁN jako PÁN a ne všichni byli vykořisťovatelé. MNozí z nich se o svoji služku postarali, dali ji do života výbavu, aby mohla žít a mít svoji rodinu.
Edita byla o pár let starší, než moje mamka - ta mi, přes všechna příkoří a přes svou samostatnost se kterou se dokázala poprat se životem, byla nejméně sympatická, přesto, že ji život tak moc ublížil a měla bych ji litovat, ale podle mě byla sobec, který se chtěl starat jen sám o sebe. Myslím, že by dobrou matkou nebyla ani kdyby ji první vztah vyšel a ona by měla šanci stát se manželkou a matkou.

Knihu jsem opravdu přečetla během 24 hodin a stejně jak u Heřmánkového údolí...DOPORUČUJI...

Jůzlina
13.04.2020 4 z 5

Přečetla jsem jí rychle, je psaná přehledně. Líbí se deníkový styl.

Hakl54
13.04.2020 5 z 5

Mám ráda tento druh knížek, tak jak to v životě bývá. Velice dobře se mi četla a musela jsem si jí "šetřit", abych jí nepřečetla na jeden zátah :).

zupri
13.04.2020 4 z 5

Velmi čtivá "ženská knížka". Bravo.

Alienn
04.04.2020 5 z 5

Tato kniha je pro mě první setkání s autorkou. A je to krásné setkání. Začetla jsem se velmi rychle a příběh se mi moc líbil. určitě si vyhledám i její další knihy.

Patlalca
03.04.2020 3 z 5

Znám lepší knihy od této autorky, tato mě moc nezaujala.

Olivie11
27.03.2020 5 z 5

Krásná kniha,která mne pohltila a každou stránku jsem hltala a často jsem měla slzy na krajíčku.Skvěle napsaný příběh tří generaci žen jedné rodiny ve velmi těžké době.Tento příběh doporučuji a těším se na další knihy této autorky.

Lusie
24.03.2020 5 z 5

Tenhle styl a prolínání dějové linky mě moc baví. Druhá kniha od autorky a opět dávám pět hvězd.

Josh
23.03.2020 3 z 5

Další příležitost této autorce a podobně jako Heřmánkové údolí je také tato kniha čtivá a popisy akorát. Avšak tentokrát mě postavy tolik nezaujaly. Tajemství, které se projeví na konci příběhu se dá předpokládat, nejen z názvu knihy. Nic překvapivého, až tak napínavé to není:o) Přesto díky příjemnému stylu není na škodu si tenkou knihu přečíst, třeba z pohledu vykreslení doby a okolností, jež můžeme porovnat se současným životem a postavením žen ve společnosti.