Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2080 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

Grety
26.11.2020 4 z 5

Pěkná kniha, v mnohých aspektech máme teď život lehčí. Dnes, už by jen málokdo strkal hlavu po chomoutu, aby nepřišel do hanby. Nehledě na dostupnost antikoncepce. Skoro se člověku zdá, že to už ani není pravda.

Jana283
18.11.2020 3 z 5

Ženské čtení se všemi jeho atributy neurážející vkus. Přečetla jsem s chutí a dozvěděla se i několik pro mne nových historických informací.

kiraa
15.11.2020 5 z 5

Jedna z nej knížek pro letošní rok. Děj, který je zasazen do první poloviny minulého století. Období mezi válkami a v čase Protektorátu. Ženy jedné rodiny. Edita, Irma, Kristýna i Magda. Jejich osudy jsou ovlivněny postavením žen té doby, kdy bylo téměř nemyslitelné, aby děti přicházely na svět jinak než ve svazku manželském. Děti chtěné, i nechtěné, sňatky z rozumu, despotické protějšky, pády až na samotné dno a v závěru, kdo je vlastně komu kým. I matka “Kukačka”. Na první pohled nepochopitelný, na druhý už s jistým “ale”. Nic není černý ani bílý. Už od prvních stránek jsem věděla, že jsem nešlápla vedle. Ale, že to bude až taková nádhera, která se doslova zaryje pod kůži, tak to tedy ani náhodou.

evajs.evajsek
06.11.2020 5 z 5

Zajímavý příběh rodinných vztahů na pozadí událostí dvou světových válek. Paní Körnerová umí tyto příběhy vyprávět. Přečteno na jeden zátah. Doporučuji

nicole1990
24.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Skvělá knížka Irma byla moc silná žena. Měla můj obdiv. Bylo mi líto Kristynky a Peti nechápu jak může matka odložit své dítě. Ještě, že měli Magda a Irma mateřské city narozdil od Edity a děti se ujali.

Inka063
22.10.2020 5 z 5

Skvělé dílko! Propracované. Reálný námět perfektně zpracovaný. Úžasné vyprávění, trochu podobné p. Mornštajnové (hlavně v románu Hana), ale snad ještě vytříbenější jazyk.Tajemství odhalené na závěr mi vyrazilo dech stejně tak jako vše, co musely hrdinky překonat a vydržet. Oceňuji i připomenutí historických faktů poznámkami.
Ještě by mě zajímalo, jak dál žila Edita.
A nesmím zapomenout na zdařilý název a obálku: pírka (kukačky?) okolo trnové koruny? Symbol mučednictví a utrpení? Symbol židovského krále? Vše sem zapadá.
Mé první seznámení s autorkou a hned jdu objednávat její další knihy.

amanek
22.10.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od této spisovatelky a řadím si ji mezi oblíbené.

Jabkovžupanu
18.10.2020 5 z 5

Velmi čtivě napsáno. Obecně knihy této autorky zasazené do první poloviny 20. stol. jsou dle mého názoru vůbec jejími nejlepšími kousky.

Evča123441
18.10.2020 5 z 5

Krásná kniha.

Pett
07.10.2020 4 z 5

Malounko jsem čekala trochu větší zahnízdění v duchu dané doby... sic to s Editou zprvu tak vypadalo, s Irmou přišel drobný úprk mé pozornosti a já marně v dalších řádcích vyhlížela úplně jiný osud... ten Editin, samozřejmě.
Ač téma silných ženštin souzní s celou mojí bytostí, tady mi to z nějakého důvodu trochu vykonstruovaně tlouklo do záložky... NICMÉNĚ... poslední slova byla opět milým pohlazením stejně jako u předešlého heřmánku, takže přeci jen jdu nakonec o písmenko dál lehká jako spokojené peříčko.

navi
06.10.2020 5 z 5

Skvělá knížka. Příběh v několika časovych liniích, velmi čtivé. Doporučila bych fanouškům knih od A. Mornštajnové

Schary
05.10.2020 4 z 5

Jak už někdo psal, kniha mi připomínala knížky od Mornštajnové, i když ta má asi víc propracované postavy. Tento příběh popisuje osudy tří generací žen od První světové války až do konce čtyřicátých let, je to napsáno podle skutečných událostí a hlavním námětem jsou vlastně nechtěná těhotenství.....takže téma čistě ženské...

Lindah
02.10.2020 5 z 5

Prijemna oddychovka

Januli
26.09.2020 5 z 5

Silný příběh psaný napříč generacemi. Těžké osudy a těžká doba. V dnešní době bereme vše jako samozřejmost, že není na škodu se trošku zamyslet. Třeba někomu tato kniha pomůže a uvědomí si, co museli naší předkové zazivat.

Ctenar1202
17.09.2020 5 z 5

Hana Marie Körnerová píše knihy s propletenými osudy, které do sebe vždy na konci dokonale zapadnou a čtenář je zcela pohlcen do příběhu.

S touto knihou jsem měla prvních cca 30 stran problém. Některé pasáže, hlavně ty válečné,jsem musela číst dvakrát. Ne a ne se začíst. Pak přišel zlom a já litovala, že nemám jeden den absolutního volna, abych mohla číst v kuse.

Byl to hodně smutný příběh. O lásce, obětování se a těžkém životě. A jak můžou být rodinné vztahy složité. Přesto jsem měla po dočtení pocit, že bylo vlastně vše v pořádku a tak, jak mělo být.

Kniha byla skvělá.

Janniska
17.09.2020 5 z 5

Krásně napsané vypravění o životě žen z jedné rodiny.Osudy smutné na ještě smutnějším pozadí historie.Hodně mi připomíná styl paní Mornštajnové kterou mám taky moc ráda.

danielavachova
13.09.2020 4 z 5

Opět čtivě napsaná kniha mé oblíbené autorky,silný příběh nemanželských dětí z období mezi první a druhou světovou válkou,nejvíce se mi líbilo vyprávění Irmy. Ostatně všechny knihy paní Körnerové jsoi o statečných a vyjimečných ženách,založených na pravdě,proto se nám tak hezky čtou,že!

misa.novakova
12.09.2020 5 z 5

Krásný příběh, poutavě napsané

rodak
11.09.2020 5 z 5

Skvělý román.Rodinné drama odehrávajíc se na pomezí světových válek.Líbilo se mi že autorka řešila v knize nejen vztahové propletence,ale přiblížila i válečné dění.Tím dala knize nálepku-čtení nejen pro ženy.A já byl spokojený.

Welinie
07.09.2020 4 z 5

Chvílemi jsem se v průběhu příběhu ztrácela a musela přemítat zpětně, kdo je kdo. I tak byla kniha neobyčejně napsaná, velmi zvláštním osudem protkaná. Když bych ji měla shrnout do jedné věty: Rozhodně nezáleží na tom, kdo dítě porodí, ale jak a kým bylo vychováno.