Hezký, ale narovnej se!

Hezký, ale narovnej se! https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464127/bmid_hezky-ale-narovnej-se-twN-464127.jpg 3 416 129

Aneta, Kryštof a Nela jsou třicátníci se zcela odlišnými životy. Když jim však v září 2020 přistane na Facebooku pozvánka na třídní sraz se základkou, vzpomínky na jejich společnou minulost jsou rázem zpět. Co se stalo s někdejšími spolužáky z páté třídy, kteří toužili po prvním mobilu, nadšeně sledovali seriály a těšili se na každé nové číslo časopisu Bravo? Vyplnily se jejich sny z přelomu milénia? To zjistí, když se po letech setkají tváří v tvář.... celý text

Ms.Luccy
26.05.2021 5 z 5

Super knížka, která se moc dobře čte, a u který jsem si zavzpomínala na dětství :) Moc se mi líbila a doufám, že autorka brzy vydá nějakou další :)

Asteroid
23.05.2021 5 z 5

Knihu jsem si koupil z důvodu, že se mi od autorky líbila její předchozí publikace Devadesátky. Navíc pocházím z Prahy, tak mě potěšila obálka, na které je jedna z pražských křižovatek v Podolí, kde jsem také strávil část života. Vzhledem k tomu, že se v knize střídají 3 postavy (v ich-formách), tak jsem byl zvědavý, jak se autorka zvládne vypořádat s mužskou postavou. A musím říct, že se jí to povedlo. Celkově mě kniha bavila a hlavně jsem si vzpomněl na spoustu věcí a pocitů (!) z dětství, které jsem už skoro vytěsnil z hlavy. Jinak bych knihu hodnotil 4 hvězdami, ale právě z toho důvodu, že jsem si vybavil různé pocity a maličkosti z dětství, o kterých jsem už ani netušil, že si je ještě pamatuju, tak přidávám jednu hvězdu jako bonus.

THERISA
23.05.2021 3 z 5

Jsem cílovka, takže mě námět zaujal. Je to pěkně napsáno, taková letní jednohubka někam k vodě nebo na dovolenou (i když počasí ani situace tomu teď úplně neodpovídá), máte to hned přečtené. Autorka píše spíše jednoduše, žádné závratné literární dílo nečekejte, ale zase si na to ani nehraje, což je sympatické. Problém je, že to jen klouže po povrchu a při náznaku jakéhokoli hlubšího tématu z něj autorka velmi rychle uhne a vrací se k němu jen v náznacích bez většího rozpracování. Závěr ponechám bez komentáře, ať si každý udělá názor sám. Český průměr, který když vás nezasáhne jako cílovku (vzpomínky na to, jak jsme se bavili jako děti, když ještě nebylo normální být věčně nalepený na mobilu/tabletu, ale chodit s kámošema reálně ven), tak vám spíše nic neřekne. Škoda, potenciál to má.

SleepyAllDay
19.05.2021 4 z 5

Jako devadesátkový dítě jsem se na knihu moc těšila. S první částí jsem se zcela ztotožnila a při čtení jsem nostalgicky vzpomínala. Viděla jsem se snad ve všem.

Knížka je pěkná, moc dobře se čte. Co mě mrzí, je docela krátká, možná bych i uvítala více těch devadesátkových vzpomínek.

Ale i tak moc Johaně děkuji za super čtení :) a knížku doporučuji!

L819
18.05.2021 5 z 5

Kniha je hezky napsaná, dobře se četla, zvládla jsem to za dva večery. Doufala jsem v trochu jiný konec, ale i tak bylo fajn zavzpomínat si na své dětství. Doporučuji.

january
16.05.2021 5 z 5

Na první pohled feel good četba (už jen obálka knihy), která má ve skutečnosti přesah do dětských i dospěláckých starostí. Ačkoli příběh není nijak extra dlouhý, autorce se v něm podařilo oživit uvěřitelné charaktery a vypointovat jejich příběhy v závěrečný střet. Myslím, že spousta mladých dospělých se v dosti situacích v knize najde.

alena0760
16.05.2021 5 z 5

Kniha je skvělá! Vrátila jsem se v čase zpět na základní školu. Zavzpomínala na zákoutí Prahy a prostě si to čtení fakt užila! Díky za to :)

mysterygirl
15.05.2021 4 z 5

Líbilo se mi to, ale aai jsem si knihu představovala jinak. Spis jako setkani po letech, nez vyprávění od 5.tridy

3605
13.05.2021 3 z 5

Povedený začátek plný nostalgie a dětské naivity a bezstarostnosti střídá druhá polovina plná klišé a pointa je čtenáři jasná hned od první kapitoly. I přes to je kniha psaná velmi poutavě a přečtená byla za pár hodin. Ideální jako oddechovka na dovolenou.

dospívání generace Y 90. léta 20. století mezilidské vztahy spolužáci přátelství z dětství české romány

Johana Fundová
česká, 1989
2021  68%Hezký, ale narovnej se!
2019  68%Devadesátky!
2022  75%Milénium!
2023  80%Vinohrady

Kniha Hezký, ale narovnej se! je v