Vinohrady

Vinohrady https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519298/vinohradyqByQba-ABy-.png 4 3 2

Vznešené a energické, rezidenční i poklidné. Takové jsou pražské Vinohrady, jejichž ulice lemují honosné činžovní domy, prvorepublikové vily a nespočet kaváren či restaurací. Podlehněte kouzlu jedné z nejznámějších čtvrtí hlavního města! V této moderní publikaci najdete tipy na pozoruhodná místa, která pulzují životem, i zapomenutá zákoutí. Jedinečný charakter Vinohrad poznáte i prostřednictvím třinácti rozhovorů s jejich zajímavými obyvateli.... celý text

SSTknihy
15.01.2024 4 z 5

Ať už jste zapřisáhlý milovník Vinohrad nebo jen občasný návštěvník Prahy, tahle kniha by vás neměla minout. V podstatě jde o bedekr, který vás sice spíš jen tak lehce inspiruje a navnadí k dalšímu průzkumu, než že by vás zahltil informacemi, ale přesto dokáže vykouzlit skvělou atmosféru, kterou ještě víc umocňují rozhovory tematicky propojené s jednotlivými kapitolami. Kdyby kniha obsahovala mapku, byla by dokonalá.

dawson321
04.12.2023 4 z 5

Vinohrady jsou má láska a jsem rád, že vznikla i tato kniha, i když asi vyloženě nic nového jsem se tu nedozvěděl. Kapitoly se věnují památkám, gastronomii...kniha přináší i řadu rozhovorů.

Johana Fundová
česká, 1989
2021  68%Hezký, ale narovnej se!
2019  68%Devadesátky!
2022  75%Milénium!