Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350980/bmid_poirot-vrazda-v-orient-expresu-YAB-350980.jpg 5 2663 2663

Hercule Poirot série

Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti. Orient-expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: existují komiksová zpracování, japonský seriál i počítačová hra. Nejnovější filmové verze se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – a obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp. Titulní role se ujal sám. Česká premiéra filmu je plánována na 9. listopadu tohoto roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

Jamira
05.01.2020 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, moc prijemne nactene. Typicka Agatha. Cist me ji moc nebavi, ale posloucham rada.. :)

Placi
02.01.2020 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že přes svou lásku k seriálovému Herculu Poirotovi se mi celý život podařilo vyhýbat tomuto konkrétnímu detektivnímu příběhu. Až ve svých 25 letech jsem si ho přečetl a je to úžasná detektivka. Svou povahou, zápletkou a rozuzlením se tento román stává naprosto nezapomenutelným a nutně se vám po přečtení musí vrýt do paměti. Troufnu si tvrdit, že jde o jeden z nejlepších příběhů z pera velké Agathy Christie, pokud ne, rozhodně jde o ten nejznámější. Snad jen tato autorka dokáže vykouzlit tak úžasnou atmosféru s celou řadou podezřelých osob, kde musíte ze zločinu podezírat snad úplně každého. Klaním se královně detektivních románů a těším se na další setkání.

Kačus
21.12.2019 5 z 5

Super! Přečteno jedním dechem. Těším se na další. :)

Corso
12.12.2019 5 z 5

Podla mna je toto kniha, ktora sa da naplno precitat len prvy raz. Jasne ze to budete citat viac krat za zivot, ale uz bez toho WOW efektu. Pribeh ma taku detektivnu pointu, ze si to zapamatate navzdy. Dokazem citat detektivky kludne po desat rokoch znova, lebo mam proste slabu pamat a citam vela. Tu nehrozi zabudlivost.

Pavelpi
29.11.2019 5 z 5

Od spisovatelky čtu pouze některé knihy,ale tahle je jedna z mých oblíbených.
Hercule Poirot tady předvádí kolotoč logického myšlení od začátku až do konce.Proto plný počet bodů.

Mychaela
25.11.2019 5 z 5

Nakonec dávám plný počet!
Zpočátku jsem si musela na styl a způsob vyprávění zvyknout - navyklá na současné moderní detektivky - měla jsem s tím trochu problém, přišlo mi to celé tak trochu zastaralé, chtělo to přečíst zhruba půlku knížky, než jsem se naladila na její notu a začala si to užívat. Je to prostě něco úplně jiného, než se píše dnes, nedá se to srovnávat, je to unikát! :-)

Margherita_N
11.11.2019 5 z 5

Skvěle vystavěnej detektivní příběh z luxusního vlaku s překvapivým rozuzlením. Nejnovější filmové zpracování mi moc nesedí, z Poirota tam udělali staršího Jamese Bonda, takovýho akčňáka, kterej běhá po schodech jak čamrda a zdatně se ohání hůlkou. V knize je to pravej gentleman, kterej na všechno přijde díky bystré hlavě, vyšetřovatelské praxi, intuici. A když si přečtete pár Agátiných knih, tak se vám mozkový závity taky trochu naladí na poirotovský úvahy a s chutí budete hádat, kdo je vrah :)

Mrs.Depp
05.11.2019 2 z 5

Knihu jsem četla až po tom, co jsem viděla film, takže pro mě nebyla moc napínavá a přes mnoho postav jsem měla problémy se zorientovat, ale ani jsem ji nečetla extra pozorně, prostě po filmu, když už jsem znala vraha už pro mě kniha nebyla tak moc zajímavá. Jinak je závěr vymyšlený úplně skvěle, byl pro mě opravdu překvapující.

Michalka98
27.10.2019 5 z 5

Jeden z nejlepších příběhů skvělé spisovatelky.

JessieEx
11.10.2019 4 z 5

Můj úplně první re-reading, pominu-li dětské knížky. No a musím říct, že super, čekala jsem, že mě bude vadit to, že znám konec. Zvlášť když se jedná o detektivku. Kupodivu to nevadilo a víc jsem si četbu užila a všímala si detailů.
Knížku jsem četla víc jak 10 let zpět, to jsem měla v pubertě detektivkové období, měla přečtenou celou Agathu a spolužačky se mě bály :D

Film jsem viděla asi před rokem, moc si z něj nepamatuju ale musím uznat, že obsazení Judi Dench je naprosto akurátní. Zato Poirota si budu vždycky představovat jedině jako Sucheta.

Ač Agathu miluju sebevíc, plný počet dát nemůžu... Příběh mi po tak dlouhé době připadá ještě více naivní a Poirot opět vaří z vody, tady mi to přišlo ještě horší než v ostatních knihách. Co na Poirotovi naopak miluju je to jeho umění blufovat, úplně vidím ten jeho poker face a vždycky se musím při čtení usmívat :)

Více ke knize psát raději nebudu, zná ji každý a všichni ji pochopitelně milují. Nějaké ty drobnosti, které se vyjevují spíš až po srovnání se současnou detektivní tvorbou, můžeme královně detektivek prominout :)

adamovec1
29.09.2019

Světoznámý detektiv Hercule Poirot je na cestě vlakem do Turecké metropole Istanbulu. Po příjezdu však dostane nabídku na řešení případu v Paříži. Jelikož je nucen město opustit ještě dnes, zajistí si lístky na Orient Expres, vlakové spojení mezi Orientem a Paříží vedoucí přes Střední Evropu. Když však večer přijde na nádraží, zaskočí ho nemilá zpráva. Všechny místa v dnešním spoji jsou obsazena. Naštěstí však potká svého dlouholetého přítele a ředitele Belgických drah monsieur Bouca, který celou situaci vyřeší. Po několika dnech vlak uvízne v závějích v Bulharsku a ještě k tomu… Ještě k tomu byl zavražděn jeden z cestujících. Hercule Poirot se tak pouští do případu, kde bude muset využít své skvělé intuice a ve kterém si bude muset vystačit jen s minimem vodítek a důkazů.

Na popis postavy jsem si vybral tu hlavní, Hercula Poirota, světoznámého detektiva a velmi inteligentního muže. Je to postarší pán nižšího vzrůstu, má šedé vlasy zastřižené na patku a dlouhý francouzský knír. Zásadně chodí ve společenském oděvu, což ostatně vyplývá z jeho chování. Je to velmi noblesní a elegantní muž, zato však velmi opatrný a rozvážný. Nikdy nic neřeší násilně nebo rychle, na vše vždy potřebuje dostatek času. Svou skvělou intuicí a dedukcí dokáže vyřešit každý případ a dostat každého vyslýchaného pod tlak. Mezi lidmi je to velmi vážený člověk, který u nich má respekt a chovají k němu velkou úctu

Podle mého názoru patří kniha k největším klasikám vůbec. Snad nejznámější kniha z tvorby Agathy Christie, která je napsaná skutečně skvěle. Její styl psaní vás donutí přemýšlet a udrží vás pod napětím. Děj je velmi napínavý a nejistý. Dokonce tak, že jsem knihu přečetl za tři hodiny a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Jednou je vrahem ten, podruhé zas někdo úplně jiný. Některé pasáže knihy jsou náhodné a vychází v podstatě z ničeho, avšak bez toho by kniha nebyla tak napínavá a zajímavá. Za mne to byla rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem o těchto prázdninách přečetl

stanislav0373
26.09.2019 5 z 5

Až se stydím, že jsem toto klasické dílo četl až teď...5* bez debat.

kytikyti
02.09.2019 4 z 5

Zajimava kniha. Ctenar zkousi hadat kdo by mohl byt vrahem. Nabizi i pohled na spolecnost te doby. Rozvlekle vyslechy by me ale podruhe nebavily.

Aghatte
31.08.2019 5 z 5

Jedna z nejpovedenějších. K neuvěření dokonalá zápletka. Šla jsem do kina i na nové zpracování, TV starší podobu jsem viděla několikrát, a měli to opravdu úžasně udělané. Kniha je má oblíbená léta, jako všechna Aghaty.

burg
10.08.2019 5 z 5

Klasika, které se snad nedá nic vytknout a jeden zločin, o kterém slyšel snad každý. Mrzet mě může snad jediné a to, že díky Červenému Trpaslíkovi jsem věděl kdo je vrah daleko dřív před tím, než jsem vůbec o knihu zavadil pohledem. Vadilo mi to? Vlastně ani moc ne :)

Mečounka
05.08.2019 5 z 5

Je to skvělá knížka, do které se začte snad každý. A přiznávám, že to byla má první detektivka. Úplně mě to vzalo!

ivoiro
01.08.2019 5 z 5

Tak tohle je klasika, která se dá číst i několikrát a stejně neomrzí.

Laféeverte
25.07.2019 5 z 5

Příjemná čtivá detektivka s dobovou atmosférou a nápaditým rozuzlením. Nicméně celou dobu mi jela v hlavě jedna pasáž z Červeného trpaslíka, která podle mě čtení této knihy plně vystihuje:
RIMMER: Holly, co se tady děje?
HOLLY: Co?
RIMMER: Co se to děje?
HOLLY: Hmm, Hercule Poirot právě vystoupil z parního vlaku a víš, co si myslím? Viníky jsou ......

lagina
22.07.2019 5 z 5

V nemocnici jsem zahlédla v televizi část filmu, spíš ukázku podle knih A.CH. Říkala jsem si, že bych jim měla zkusit dát šanci a nádhera. Geniální, napínavé až do konce. Moje nová oblíbená spisovatelka. Hned si půjčím něco dalšího :)

oladnb
20.07.2019 5 z 5

Nechala jsem se nachytat. Od začátku do konce jsem bedlivě četla výpovědi, spojovala si souvislosti, měla tipy na vraha/y. A ono to dopadne takto! Neuvěřitelne, Agatha mě opět dostala! Knížka je napsána svěže, příjemně se čte a konec je opravdu suprovy! Doporučuji