Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350980/bmid_poirot-vrazda-v-orient-expresu-YAB-350980.jpg 5 2663 2663

Hercule Poirot série

Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti. Orient-expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: existují komiksová zpracování, japonský seriál i počítačová hra. Nejnovější filmové verze se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – a obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp. Titulní role se ujal sám. Česká premiéra filmu je plánována na 9. listopadu tohoto roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

chaera
02.04.2020 5 z 5

Viděla jsem jako první film, takže jsem zápletku znala dopředu, ale to ani v nejmenším nemění nic na tom, že se tato kniha společně s Deseti malými černoušky a Vraždou na Nilu řadí mezi mé top 3 knihy od Agathy Christie. Skvěle propracovaná detektivka podaná v originálním podání (většina knihy je ve formě výpovědí svědků). Určitě se k tomuto kousku ještě někdy vrátím, užila jsem si každou jeho stránku. 5/5

Kajami
25.03.2020 5 z 5

Napinave od zacatku az do konce :)

baru_vosh
24.03.2020 4 z 5

Na stejnojmenném filmu jsme byla tehdy v kině a až teď jsem se dostala ke knize. Z počátku na mě bylo až příliš jmen a nedokázala jsem se orientovat kdo je kdo. Stejně tak jako francouzské výrazy mi trošku občas stěžovali děj (ale člověk si domyslí). Za mě, byla kniha velmi poutavá, čtivá a ač jsem viděla film, bylo to již dávno a proto, jsem pouze s tušením jak to vlastně bylo hltala stránky :) za mě bezva čtení.

Lusik88
23.03.2020 4 z 5

Abych pravdu rekla, myslela jsem, ze Hercule Poirot si mne nenasel. Televizni zpracovani mne neupoutalo. Ale kniha je skvela!!! Agatha si mne ziskala

Kyta
22.03.2020 4 z 5

Mé druhé setkání s Agathou Christie a musím říct, že mě opět nezklamala. Má první kniha od ní byla Deset malých černoušků a přiznám se, že tu jsem si ale užívala trochu víc.
Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní. Vadily mi tam francouzské fráze, kterým jsem nerozuměla, což mi přišlo jako škoda. Znalci francouzštiny v tomto ohledu měli neskutečnou výhodu. Měla jsem také velký problém vyznat se v obrovském množství postav - pamatovat si jejich charakteristiky, odlišné národnosti, věk apod. Kvůli tomu jsem si možná knihu neužívala tak, jak bych měla. Možná by pomohlo přečíst ji celou naráz, pro detektivku je to asi nezbytné.
Nejvíc mě bavila ta část s výpovědmi. Celá kniha je založena na rozhovorech, což mě moc bavilo. Detektiv Hercule Poirot je skvělá postava, které neunikne žádný detail a má smysl pro spravedlnost. Moc se mi líbilo prostředí zimy a nápad vlaku, který uvízne ve sněhu. Celému případu to přidalo na dramatičnosti.
Ne nadarmo se říká, že Agatha je královnou zločinu. Ví, jak napínat čtenáře, jak je svést na scestí, jak je zmást a jak jim předložit konečnou pravdu tak, že si budete ťukat na čelo, proč jste na to nepřišli dřív. Určitě to není mé poslední setkání s Herculem.

Neváhejte se také podívat na filmové zpracování z roku 2017, které je velmi povedené!

Linda007
20.03.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů. Sice jsem viděla film, ale i tak mě kniha bavila.

klarahav
06.03.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od autorky.

vendysantos
05.03.2020 5 z 5

Moje třetí kniha od Agathy Christie, a zároveň má první zkušenost s detektivem Poirotem. Musím říct, že mi byl velmi sympatický. Překvapilo mě odhalení, a upřímně mě to mírně zklamalo. Nicméně bavila jsem se a napětí rozhodně nechybělo.

kilometr
05.03.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetl v rámci letošní ČV a bavil se velmi dobře.85%.

Elka252
02.03.2020 5 z 5

Skvělé vypracovaná knížka a ten konec mě nad míru překvapil

pipa36
13.02.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu v rámci výzvy - velmi dobře zpracovaná, včetně hudebních předělů a interpreta (Lukáš Hlavica). Byla to moje úplně první kniha od této autorky, ale ač jsem se snažila, jak chtěla, poetiku příběhu jsem si nedokázala vychutnat tak jako při sledování televizního a filmového zpracování s Davidem Suchetem v hlavní roli. Nějak mi to nešlo. Jsem však ráda, že jsem si knihu poslechla. A i když je to možná barbarské, do budoucna si Agatu Christie nechám pro sledování v televizi.

MilanCFC
13.02.2020 5 z 5

Světe, div se - má první Agatha. Chviličku mi trvalo "dostat se" do knihy a navyknout si na autorčin styl a specifického a opravdu originálního Poirota. Nicméně pak to opravdu stojí za to. Vyšetřování zločinu je vedeno systematicky, logicky a někdy také poměrně nenápadně a to si mě získalo. Jak jsem psal, má první Agatha, ale rozhodně ne poslední.

FilDaV
11.02.2020 5 z 5

Další naprosto dokonalá kniha od královny knih o zločinu Agathy Christie. Jako vždy naprosto originální a geniálně vytvořený příběh překypující napětím, i když víte, jak to skončí, a to je co říct. Právoplatně nejuznávanější "Poirotovka"!

alabra
10.02.2020 4 z 5

Agatha jako vždy, originální, překvapující, nepředvídatelné, v nemoci jsem opět sáhla po klasice a pobavila mě znovu, i když zápletku už znám, můžu se dívat na jednotlivé kroky vyšetřování
jinýma očima.

Rade
04.02.2020 5 z 5

Vzor pro všechny další a další detektivky.
Zasněžená balkánská krajina, opuštěný vlak mezi závějemi… A pak vražda a vyšetřování, jak jinak než skvělým Herculem Poirotem, který se vždy objeví tam, kde se stane nějaký ten malér…
Zvláštní, u Agathiných detektivek mi nevadí určitá nepravděpodobnost, vykonstruovanost, asi i trocha černobílého pohledu. Proč? Jednak proto, že byla první, od nikoho neopisovala, je tak svá a originální, jednak proto, že její detektivky mají neopakovatelné kouzlo, žádná divočina, žádná přehnaná akce, u rozluštění stojí jen nastartování šedých buněk mozkových a pak dedukce. Vše je tak matematicky přesně vypočítáno, skvěle vymyšlené, nakonec nelze než zatleskat. A v závěru vždy trochu morálního pohledu…
A okouzlující Hercule Poirot s perfektně fungujícím mozkem, stojící vždy na straně dobra, vykreslený autorkou s trochou humoru, lehkou ironií, ale i s láskou.

Nymfadora.T.
02.02.2020 4 z 5

Moje první Agatha, a určitě ne poslední...příjemné počtení, zajímavá zápletka, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah...prima oddech od severských krváků...

nikikostadinova
20.01.2020 5 z 5

JO. Stejný pocit při čtení jako u Ackroyda, tentokrát jsem si vraha neuhádla.

Květi62
13.01.2020 5 z 5

Nejsem milovnicí detektivek, ale v rámci čtenářské výzvy jsem z knihovny vytáhla knížku od Agathy Christie. Musím říci, že jsem byla z vyšetřování Poirota nadšená. Už při jeho otázkách jsem se musela smát. Jak se chytře ptá, jen tak mimochodem něco prohodí, nechá napsat adresu ... Jeho rozklíčování bylo stejně tak úžasné. Prostě koncert. Určitě se poohlédnu po další knížce této autorky.

Lady.Lucrezia
11.01.2020 4 z 5

Ke knize se vracím po letech a bohužel musím říct, že je tak specifická, že druhé čtení je sice fajn, ale už to není skvělé. Bohužel se rozvzpomínám u čtení příliš rychle.

laydee
10.01.2020 4 z 5

Má první kniha od Agathy a není poslední. Tohle je prostě klasika. Žádné masakr, litry krve jen belgická elegance, důvtip a šedé buňky mozkové. Je to 100let co Agatha vytvořila Hercule Poirota a pořád jej máme rádi. David Suchet jediný možný Hercule Poirot alespoň pro mne je od dětství nejlepší detektiv! Vyhledáváme a sledujeme na ČT1 pořád do kola a asi nikdy neomrzí. Děkuji Agato moc!