Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350980/bmid_poirot-vrazda-v-orient-expresu-YAB-350980.jpg 5 2670 2670

Hercule Poirot série

Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti. Orient-expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: existují komiksová zpracování, japonský seriál i počítačová hra. Nejnovější filmové verze se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – a obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp. Titulní role se ujal sám. Česká premiéra filmu je plánována na 9. listopadu tohoto roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

oladnb
20.07.2019 5 z 5

Nechala jsem se nachytat. Od začátku do konce jsem bedlivě četla výpovědi, spojovala si souvislosti, měla tipy na vraha/y. A ono to dopadne takto! Neuvěřitelne, Agatha mě opět dostala! Knížka je napsána svěže, příjemně se čte a konec je opravdu suprovy! Doporučuji

monika011
16.07.2019 5 z 5

Ano, ano. Přesně tohle je mistrovské dílo. Agatha si zahrává s vaší myslí jako kočka s myší a jde ji to až moc dobře. Vždy jsem si tipla vraha a za chvíli skutečnosti ukazovaly úplně na někoho jiného. Zamotané. Propracované. Ale i přesto naprosto logické. Geniální.
Nevím jestli se mi více líbil čas, kdy se to vše odehrává nebo luxusní vlak, ve kterém uvízne skupina lidí, která si nemůže být více odlišná, ale přece jenom má něco společného, či sám Hercule Pierot, který nakonec tento téměř dokonalý zločin vyřešil.
Když jsem si říkala, že detektivky nejsou pro mě, tak jsem se pletla. Nemůžu se dočkat až se více seznámím s tvorbou
paní Agathy. Bravo.

dadako
03.07.2019 3 z 5

Nevím. Za mě moc ne. Překombinované, nereálné... Je to má druhá kniha od AC, ale první se mi líbila mnohem více. Tato mne nenadchla.

Ronnie68
09.06.2019 5 z 5

Nevěřila bych, jak mě chytne detektivka ... Paráda ...

KanWay
27.05.2019 4 z 5

A. Christie má velice zvláštní způsob vyjádrování ve svých knihách. Pro někoho takový zdlouhávý a pompézní... ano, je to můj případ, takže kvůli možná napínavému natahování za mě osobně hvézda dolů. Jinak zápletka skvělá a celkově jsem si knihu moc užil a doporučuji. Ovšem asi nejvíce lidem, kteří mají rádi dlouhé a honosné rozhovory mezi postavami ????

Knofka
27.05.2019 4 z 5

Čtivé, nečekaný závěr

Lady Greystoke
26.05.2019 5 z 5

Chvíli to vypadalo, že to je úplně pitomý, ale nakonec Agatha opět zabodovala. Hrozně mě pobavilo, jak průvodčí chodil cestujícím každý večer ustlat. To by jako nezvládli samy? :-)))

4444913
16.04.2019 5 z 5

Snad nejznámnější detektivka Agathy Christie s jedinečně originálním řešením.Prý kdo má rád Poirota nesnáší Jane Marplovou-pro mě to neplatíAgatha je super.?ěkteré knížky jsou samozřejmě lepší než zbytek,některé dostaly na frak na posledních stránkách(Hotel Bertram)ale tady snad není na co si postěžovat.Popisná jen natolik aby se čtenář seznámil s postavami,v tomto případě je to nutnější než v jiných detektivkách,a už uhání jak Orient-expres.Pár zašitých stop které postupně vyvrátí snad všechny předem podezřelé a pecka na konec.Super!

Polak
13.04.2019 5 z 5

Zkusil jsem klasiku detektivky, oblíbenou autorku mé babičky a nejsem zklamaný. Parádně rozehraná zápletka. M

Fandomas
07.04.2019 5 z 5

Moje první Agatha. Znamenitý příběh s pěkně vypointovanou zápletkou, moc jsem si to užil!

Elea
06.04.2019 4 z 5

Detektivka, kterou lze považovat za klasiku. I když - podle mého názoru - autorka napsala i lepší příběhy.

slawa.cap
04.04.2019 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Má druhá kniha od Aghaty. Oproti černouškům trochu pomalejší a míň nápadité, ale i tak geniální. Naprosto skvělá dedukce Poirota mě dostala, i když minimálně jednou byla trochu přehnaná. Časem si určitě zase něco poslechnu, ale dvě nejlepší díla už mám asi za sebou.
PS: Čekal jsem, že vrahem bude zahradník :)

andrii24
29.03.2019 5 z 5

Pára stoupá. Ten přepych, ta elegance, vyjíždí z první koleje, z prvního nástupiště. Věhlasný, hvězdný dopravní prostředek na své pravidelné trase. Cizinci - cestující ve voze a... mrtvý v jednom uzamčeném kupé. Vražda s citem naaranžovaná, vražda o patro výš, v "bílých rukavičkách." Vrahova tvář skryta až do cílové stanice.

MMacicekk
26.03.2019 5 z 5

Kniha se od začátku četla téměř sama. Autorka dlouho neotálela a krátce po prvotním seznámení s cestujícími dojde záhy ke zločinu. Krvavé scény zde nehledejte. Je znát, že autorka se v nich nijak nevyžívá a celý popis mrtvého dokáže shrnout na pár řádcích. Nejvíce prostoru se jako obvykle dostalo Poirotovým myšlenkám a dedukcím a brutální zločin tak ustupuje do pozadí. Děj nabídne čtenáři v krátkém čase mnoho informací, ale nemusíte se bát, že byste se ztratili. Dynamičnost a nepředvídatelnost děje si udrží vaši plnou pozornost až do konce. Já si vrahem nebyla vůbec jistá a podezřívala snad všechny cestující. Zápletka je neotřelá a myslím, že na konci budete překvapeni stejně jako já.

DUNIKO
10.03.2019 5 z 5

Moc pěkné.Určitě si přečtu i další knížky.

locin
06.03.2019 5 z 5

Neskutečné rozuzlení, naprosto originální a nezapomenutelné by Agatha Christie. :)

kockakocka
23.02.2019 2 z 5

Asi nejsem typ na detektivky, tolik náhod na jednom místě...

LenulKne
04.02.2019 5 z 5

Za mne opět mistrovské dílo A. Christie.

VerčaFF
30.01.2019 4 z 5

Typicky zauzlený příběh A. Christie. Zajímavé, propracované, až trochu nepřehledné. Na jednu stranu pochopitelný motiv, na druhou docela komplikované provedení. Ale je to klasika.

Venny345
29.01.2019 4 z 5

V průběhu četby jsem si několikrát sama sobě gratulovala, neb jsem si myslela, že jsem konečně přišla na to, kdo je vrahem. A přeci, jak jsem mýlila! :) Každou chvíli se objevovaly nové znepokojující okolnosti a tím pádem bylo zase všechno jinak! Celý příběh byl tak mistrovsky propracovaný a zamotaný, že mi zbývá udělat jediné, a to smeknout klobouk hodně hluboko před Agathou Christie a jejím umem.
Asi bych knihy typu "Orient- express" nemohla číst každý den, ale jednou za čas - proč ne?