Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350980/bmid_poirot-vrazda-v-orient-expresu-YAB-350980.jpg 5 2663 2663

Hercule Poirot série

Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti. Orient-expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: existují komiksová zpracování, japonský seriál i počítačová hra. Nejnovější filmové verze se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – a obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp. Titulní role se ujal sám. Česká premiéra filmu je plánována na 9. listopadu tohoto roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

26e
01.02.2016 5 z 5

Jedna z mojich najmilovanejších od Agátky... jej filmové spracovanie a výkon pána Sucheta práve v tomto príbehu pokladám za úplný TOP a luxus, ktorý som si rada niekoľkokrát doslova užila... Pri prvom , aj druhom raze ma jeho stvárnenie pohnútok mysle pána Poirota emocionálne tak rozrušilo, až mi v závere aj nejaká tá slza "ukápla" ...

KristinaK
30.01.2016 4 z 5

Tato knížka by měla být snad v povinné literatuře :) Úžasné!

Viera22
18.01.2016 4 z 5

Celkom fajn oddychovka

JiříM
15.01.2016 5 z 5

Genialni závěr.

MissiPippi
06.11.2015 3 z 5

Jsem z toho závěru nějaká popletená. Takže nakonec s jistotou nevíme, kdo je vrah/vrazi? Mluví se tam jen o předložení jistého vybraného scénáře. To mě zklamalo.

Jinak je to velmi pěkné a chytlavé počteníčko.

Karolinamurphy
04.11.2015 5 z 5

Tohle je moje absolutně nejoblíbenější :) Četla jsem ji snad pětkrát a já nikdy knížky nečtu dvakrát.

natkaf
28.10.2015 5 z 5

Pro mě snad nejgeniálnější kniha od Agathy. Kniha, kterou můžu číst pořád dokola a dokola a stále mě bude překvapovat i přes to, že vím, jak dopadne. To si myslím, že mluví za vše.

lida1977
19.10.2015

Dobře napsaná kniha, geniální vyústění, bohužel překlad z roku 1963 je kostrbatý, doufejme, že novější verze budou čtivější.

Ivan F
10.10.2015 5 z 5

Pre mňa druhý najlepší román od Agathy (oprava 2020, Smrť na Níle predčila Orient expres - nekompromisne) a to som pôvodne videl skvelú filmovú adaptáciu, ktorá ma naozaj nadchla. Preto som hneď siahol po knižnej predlohe a pravdupovediac, zmlsol som si. Krátke čítanie, v ktorom nebolo ani jedno jediné slovo zbytočné. Klasika detektívneho žánru.

danielosbourne
30.08.2015 4 z 5

Moje čtvrtá kniha od Agathy Christie. Opět jsem si jí skvěle užil, ale závěrečné rozuzlení mě moc nezaujalo. S příští knihou to snad bude lepší.

patricka
27.08.2015 5 z 5

Skvělé! :) Moc zajímavý případ. Zvláštní, že se to skoro celé odehrálo v jeden den...

Vera26
25.08.2015 5 z 5

Jednoduše famózní

konicekbily
18.08.2015 5 z 5

Na Hercula nemám, ani se mu nesnažím pomáhat, nechci si ničit závity mozkové. Závěr je opět vyvedený, nebylo možno na to přijít, a to je dobře. Viděl jsem i film, a i ten se mi líbil. Ať žije dlouho Agatha ve svém díle!

woodward
15.08.2015 5 z 5

Klasika všech klasik. Řešení podle mě nemá v detektivním žánru obdoby.
Ad kacaabba: Máš rozhodně pravdu, paní Agatha se nechová ke čtenáři fér. A není to jenom tím, že předkládá fakta úmyslně co nejzmateněji, ale především jde o to, že Hercule Poirot (nebo slečna Marplová či kterýkoliv jiný detekltiv) až v závěrečném exposé doplní známá fakta o nějakou velevýznamnou informaci, o které čtenář do té doby nevěděl. Jenže o to zas až tak nejde. Na Agatě Christie je úžasné právě to, jak na první pohled nedůležitá snůška banalit, letmých setkání, nevýznamných příhod, krátkých rozhovorů, v samém závěru zázračně zapadne na svá místa ve skládačce a člověk zjistí, že z těch nezáživných řečí na začátku nebylo ani jediné slovo zbytečné.

kacaabba
02.08.2015 3 z 5

Detektivka není mým žánrem, proto mé hodnocení nemusí mít nic společného se skutečnou kvalitou knihy. Trochu mi přišlo, že bylo vše psáno tak, aby se v tom čtenář nemohl vyznat a to mne trochu více vadilo. Přišlo mi to ;-) "nefér".

Adolescent
13.06.2015 5 z 5

Byla jsem z této knihy opravdu u vytržení. Dokonalý zmatek v případu mě zanechal překvapenou a prahnoucí po vysvětlení. Hercule Poirot mě opravdu ochromil. Znám ho sice už ze seriálu a myslím, že jsem i dřív než četla tuto knihu, viděla film, ale i tak jsem to s radostí četla a s úsměvem kroutila hlavou nad Poirotovou dedukcí a žasla nad jeho genialitou. Závěr mi přišel naprosto dokonalý. Nevím jak výstižně popsat, jak jsem z této knihy byla nadšená. Dokonce se mi stávalo, že jsem si párkrát přismažila mozkové závity, které jsem v této knize tak urputně využívala a snažila se vymyslet nějaké uspokojivé řešení, které samozřejmě skončilo na tom nejlehčím stupni. Možná ze mě nebude detektiv, ale na druhou stránku mi to umožňuje více obdivovat Hercule Poirota a tím pádem i Agathu Christie.

RadkaKabát
26.05.2015 2 z 5

Lidi ji chválí, ale mě naštvala. Když čtu detektivku a věnuji jí čas, pak chci, aby mě konec překvapil.

Iren80
16.04.2015 3 z 5

Bohužel, tato kniha mě přes velké očekávání zklamala. Děj mě přišel nezajímavý a závěr až nereálný.

Peter.Melon
15.04.2015 5 z 5

Výborná kniha od Agathy Christie.Líbí se mí a je z části založena na pravdě...Četl jsem ji vícekrát.Dobrá detektivka s dobrým rozuzlením.

Maya.K.
14.04.2015 5 z 5

Moje první přečtená kniha od autorky a byla jsem nadšená. Dobře se četla a měla spád. Vřele doporučuji.