Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350980/bmid_poirot-vrazda-v-orient-expresu-YAB-350980.jpg 5 2663 2663

Hercule Poirot série

Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti. Orient-expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: existují komiksová zpracování, japonský seriál i počítačová hra. Nejnovější filmové verze se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – a obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp. Titulní role se ujal sám. Česká premiéra filmu je plánována na 9. listopadu tohoto roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

Faustka
10.04.2015 5 z 5

"Lhali a lhali - žasnu, co nám toho stačili za to odpoledne nalhat." ... Příběhy Hercula Poirota, jsou vždycky o napětí .. a lhářích.

mazlak
18.03.2015 5 z 5

Moc pěkná detektivka a ten závěr byl nejlepší. Do poslední chvíle je čtenář napínán, a rozluštění s musí přečíst. Francouzské věty mi nevadily ba naopak dokresovaly příběh.

M.C.
01.03.2015 5 z 5

Snad nejlepší detektivka, co jsem kdy četl (i když já jich moc nečetl, ale po téhle asi budu), na tohle má maximálně tak Sherlock Holmes. Dost mě překvapilo, kdo za tu vraždu nakonec mohl, ale překvapilo mě to příjemně. Pravda trochu mě mátla ta spousta francouzských výrazů. Nu což, aspoň si ten jazyk trochu procvičím. (95%)

maryinka
24.02.2015 5 z 5

Geniální kniha. Je to již 23. kniha, kterou jsem od Agathy přečetla, zatím ale patří k úplné špici, které může konkurovat snad jen Deset malých černoušků. Myslím, že není třeba ji nějak rozebírat, nerada bych "spoilerovala", snad jen zmíním, že se mi líbila především struktura a přehlednost knihy. Pokud máte rádi detektivky, okamžitě si tuto běžte koupit/půjčit!

linhi22
23.02.2015 5 z 5

Ten moment, kdy vám pomalu dochází, o co v tomhle příběhu jde, a naskočí vám husí kůže... Pro mě vrchol detektivního žánru, který stavím výš než o něco slavnější "Černoušky".

petranecka
17.02.2015 5 z 5

Tak tohle je moje nejoblíbenější detektivka, prostě konec úplně uchvatný jež jsem nečekala.

Manyna
04.01.2015

úžasné!! tak takové rozuzlení bych nečekala ani ve snu :)

Teryy
26.10.2014 3 z 5

Zajímavé mi to přišlo až od poslední kapitoly. Respektive až od vysvětlení celé záhady. Jinak nebyl příběh vcelku zajímavý.

Katela
13.10.2014 3 z 5

Nemohu říci, že by to bylo špatné!... Jen už jsem od Agáty čela lepší...

pobijecmuch
14.09.2014 5 z 5

Nejslavnější případ Hercula Poirota, který byl v roce 1974 skvěle natočen. Málo kdo ví, že Christie tento román napsala podle skutečného případu.
Jen odbočka - napsat k této klasice do komentáře pouze větu "chtěla bych jednou jet Orientexpresem" není komentář, ale pouze diskuzní příspěvek !

me.odstiny.knih
12.08.2014 3 z 5

Bohužel tento díl mě moc zklamal čekala jsem něco jiného. Už jsem četla i lepší ...

mapet85
02.08.2014 5 z 5

Výborná detektívka od majsterky tohto žánru. Hercule Poirot je na stope vraha v Orient exprese. Jednotlivé vypočúvania a dôkazové materiály vedú k prekvapivému záveru, ktorý by ste asi nečakali. :) Nepreložené pasáže z francúzštiny do slovenčiny mne osobne neprekážali, keďže tento jazyk ovládam, ale verím, že pre čitateľov, ktorí sa francúzštinu neučili, to môže pôsobiť rušivo.

KattyV.
04.06.2014 5 z 5

Toto byla moje první kniha ze série Hercula Poirota. Perfektní, dokonalé, božské. To bylo něco... Já jsem teda měla pár tipů, ale ten konec, posledních asi deset stránek, mne dostal.
Říkala jsem si, ten chlap má ale palici, tohle by mne v životě nenapadlo, super a jsem fakt ráda, že se rozhodl pro tu první variantu!

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Nejklasičtější klasika. :) Asi proto láká k novým filmovým podobám. Bohužel čím dál horším..

Christo
09.03.2014 3 z 5

Po Deseti malých černoušcích zklamaní....SPOILER: neuvěřil jsem pravděpodobnosti, že by se až tolik pachatelů domluvilo na pomstě a v celkovém počtu ji provedlo...podle mého názoru překombinované a nereálné....a také mi vadil morální podtext, ale to už možná jen kvůli celkovému zklamání z knihy...

MiroslavKutík
03.03.2014 4 z 5

Velmi pěkná kniha moc se mi libila a mezi filmem a knihou jsem menši rozdíly, oboji je suprové ..

Dáma s hrnstjm
18.02.2014 5 z 5

Mé první knižní setkání s Herculem Poirotem... obávám se, že v některých momentech mi moc sympatický nebyl. Chvílemi připomínal Cumberbatchova Scherlocka na BBC, jen s mnohem menší okázalostí, a nemyslím to úplně jako kompliment. Ale (ne)sympatie stranou, příběh sám o sobě byl skvělý, rozluštění záhady geniální, plus jako nečekaný bonus velmi lidský závěr poslední kapitoly. Kniha utekla, ani nevím jak!

pavucik
30.12.2013 5 z 5

Jedna z mojich naj-najoblubenejsich detektivok z pera kralovnej tohto zanru - a pravom. Agatha Christie je naprosto uzasna. Premyslene, zaujimave, originalne ...... myslim ze superlativ by sa dalo pisat aj na stranu. Mne osobne ulahodili prave detektivky s Herculem Poirotom, je genialny - ako sama spisovatelka. S Herculem Poirotom zboznujem viacero knih, ale tato je istym sposom pre mna jedinecna, atmosfera, pribeh, rozuzlenie skratka No.1. Odporucam kazdemu.

Sima:)
11.10.2013 5 z 5

Super knizka, sice nemam rada detektivky, ale tahle knizka se mi libyla ikdyz ten konec... :D

tlapička
22.08.2013

Námět je velmi velmi originální.