Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350980/bmid_poirot-vrazda-v-orient-expresu-YAB-350980.jpg 5 2663 2663

Hercule Poirot série

Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti. Orient-expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: existují komiksová zpracování, japonský seriál i počítačová hra. Nejnovější filmové verze se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – a obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp. Titulní role se ujal sám. Česká premiéra filmu je plánována na 9. listopadu tohoto roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

Alizon
09.03.2017 5 z 5

Jedna z mych nejoblibenejsich knih od Agathy Christie, ktera obsahuje vsechno co mam na jejich detektivkach rada. Tak predevsim genialne vymyslenou zapletku, dale exoticke/noblesni necim zvlastni prostredi (hned bych se vydala na nejakou dakekou cestu ve vlaku jako byl Orient Express), zajimavou plejadu postav a predevsim Hercule Poirota, ktery je tentokrat opravdu ve forme.

Da7nd1
05.02.2017

Skvělá detektivka, akorát moc smutná když se jedná o malé nevinné děti. Jinak velmi dobře napsaná, 5 hvězdiček

japan25
25.01.2017 4 z 5

Výtečná kniha ze skvělým koncem,jedna z nejlepších díl Agathy Christie. Ale je mi líto Dasi Amstrongové .

zahadum
15.10.2016 5 z 5

Do poslednej strany skrytá osoba / osoby ktorá stojí / stoja za vraždou muža v romantickom vlaku menom Orient Expres....zločin by sa vyriešil ináč nebyť dvoch vecí...jedna je sneh..a druhá je človek menom Hercule Poirot :) zistíte sami,že to nie je dobrá kombinácia zvlášť ak chcete skryť vraždu....vždy ma dojme koniec v ktorom Poirot prejaví ..... spravodlivosť :)

laepus
10.10.2016 5 z 5

Tady se nedá dát míň než pět. Je to paráda nejdřív znát nazpaměť z filmu a pak si teprve přečíst předlohu a krásně si to užívat s vědomím "vím kdo to je" a dávám si pozor na ty jemné náznaky, které mi to napovídají. Pro Agathiny fanoušky neexistuje více povinná literatura než toto.

hancass
02.10.2016 5 z 5

Klasika detektivní literatury.

skableska
20.08.2016 3 z 5

Nápad dobrý, ale i přesto mě tato detektivka příliš neoslovila. Z knížky Deset malých černoušků jsem byla nadšená! I tak si její další díla ráda přečtu...

sgjoli
24.07.2016 5 z 5

Další z mých oblíbených knih od Agathy! Opět mne na tom kromě skvělého detailně provedeného případu bavilo to prostředí! Poirot tentokrát cestuje vlakem a ten zapadne v závějích. Skupina cestujících je tak nucena trávit nějakou dobu uprostřed ničeho. A za této situace Poirot vyšetřuje vraždu, ke které ve vlaku dojde. Skvělé! Moc mne baví, jak je Poirot nucen případ řešit bez možnosti opřít se o policejní metody, opět se spoléhá jen na své šedé buňky mozkové. Kniha je opět skvěle promyšlená a sepsaná, čte se to lehce a samo!
Co se týče filmového zpracování, liší se v několika detailech, hlavně v tom konci, ale mne to nevadí, obojí mne neskutečně bavilo.

OciVelkeZelene
17.07.2016 4 z 5

Priznam se, ze jsem na belgickeho gentlemana poprve zarazila v tv, ale neodolala jsem a okusila knihy. Nelituji ani v nejmensim!

Dryáda
23.06.2016 4 z 5

Úžasný příběh, ačkoliv jsem byla zprvu zmatená z postav. Poněkud nepříjemné byly francouzské věty (knihu jsem četla v originále, nevím jestli jsou i v české verzi).

Voliarty
02.06.2016 5 z 5

Môže obsahovať SPOILERy a vyzradiť dej tejto skvelej detektívky.

Priznám sa, keď som si po rôznych trileroch, kedy sledujeme dej z pohľadu ako detektíva, tak aj vraha, dal odbočku ku kráľovnej detektívneho žánru, pripadal som si ako pri nejakej hre. Je vám predkladaný problém, rôzne možnosti a vy sa snažíte odhaliť páchateľa. Celý dej som teda nevnímal ako knihu ale skôr ako rébus (a tom som sa snažil :( ).

Potom prišiel čas na zdvihnutie opony, odhalenie páchateľa a zistenie či sme sa v našich tipoch trafili. A ja som ostal v šoku, lebo odhalenie a záver je nielen skvelý ale aj dojímavý a vrhajúci nový pohľad na Hercule Poirota. A hlavne, nie je to ten typ záveru, že dočítam, knihu odložím do poličky a ide sa na ďalšiu, ale ten, nad ktorým budete rozmýšľať aj dlho po tom, čo knihu odložíte do už spomínanej poličky :) .

Knihám
17.05.2016 5 z 5

Skvělá detektivka! Užijete si nejistotu a napětí od začátku do konce. Objevuje se mnoho zvratů a po celou dobu čtení budete mít několik adeptů na vraha. Konec je totálně nepředvídatelný. Asi nejskvělejší knížka, co jsem od A.Christie zatím četla. RECENZE V ZÁLOŽCE NAHOŘE.

Jane007
15.05.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek s panem Poirotem. Jeho šedé buňky mozkové mě opět překvapily a zahanbily, protože vraha jsem opravdu neodhadla. Rozhodně doporučuji!

anatonka
16.04.2016

Po knize jsem sáhla, protože myslím že je to jedna z nejslavnějších. Nějaké knihy od Aghaty jsem měla za sebou, ale zatím žádnou s Herculem Poirotem. Kniha je bezpochyby geniální, samozřejmě jsem kažkou chvili měla své kandidáty na pachatele. Velmi napínavé čtení, výborné chraktery postav a nečekaný závěr, méně bych ani nemohla očekávat.

Rup
13.04.2016 5 z 5

Myslím si, že se autorka nestala proslulou jen díky zajímavým rozuzlením příběhů, ale především využitím své fenomenální pozorovací schopnosti a inteligentnímu způsobu psaní. Všechny její figury i zápletky jsou vždy do detailu promyšlené a odmyslíme-li si určitou, povinnou, dávku básnické licence, pak zcela logické, uvěřitelné a životné. Nejen tímto románem to zas a znovu dokazuje.

Monike
30.03.2016 5 z 5

Jako vždy skvělé čtení!

Mánička178
13.03.2016 4 z 5

Detektivky nepatří k mým oblíbeným žánrům, ale tuto legendu jsem si musela přečíst :) A opravdu mi přijde geniální a myslím, že je škoda, jestliže ji někdo posuzuje a oceňuje "jen" z hlediska napětí či nepředvídatelnosti děje. Chápete jak geniální ta Agáta musela být, když si tohle dokázala vymyslet? :)

morava
04.03.2016 5 z 5

I kdyz jsem uz videla film, vubec jsem si nemohla vzpomenout na to , jak to vlastne dopadlo, a to bylo duvodem, proc jsem po teto knize sahla.A udelala jsem dobre:-)
Hrozne mne bavil detektiv Poirot, ten muzicek s kniry, ktery pri reseni pripadu zamota hlavu snad kazdemu.
Pokazde se mi zdalo, ze uz asi vim, kdo to udelal.A pak jsem si rikala, aha tak to asi ne, to bude jinak. A tak to bylo po celou dobu cteni. Skvela zapletka a Agatha Christie je proste, co se detektivek tyce,nejlepsi :-)

MichelleS
29.02.2016 5 z 5

I když člověk zná řešení, (na to se zapomenout nedá) užije si rozplétání klubka výpovědí a detailů. Přesně takovou spolehlivou klasiku jsem potřebovala po předcházející vyčerpávající četbě 1984.

3nitka
28.02.2016 4 z 5

Moja prvá od Agathy. Špičková. Pravdepodobne sa vrhnem na ostatné. Záver som matne vedela, film som videla dávno, ale nepamätala som si príčinu.