Poslední víkend

Poslední víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240720/bmid_poirot-posledni-vikend-PHW-240720.jpg 4 384 71

Hercule Poirot série

Lady Lucy Angkatellová sezve k víkendovému setkání na své malebné panství Hollow řadu hostů, ale jak už to tak bývá, ne všichni se zde sejdou rádi – například sokyně v lásce k doktoru Johnu Christowovi či potenciální dědicové majetku sira Angkatella. Není divu, že atmosféra houstne a napětí by se dalo krájet. Kdo by však čekal smrtelný výstřel? A pachatele tak nešikovného, že se nechá přistihnout přímo při činu? Hercule Poirot přijíždí jako poslední návštěvník, aby s pomocí malých šedých buněk rozluštil na první pohled jednoduchý, avšak ve skutečnosti komplikovaný a rafinovaný zločin…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Hollow , 1946

Turmee
22.03.2022 4 z 5

Skvělá Agatha a úžasný Poirot. To už je pro mě standard. Perfektní příběh s nečekaným rozuzlením, psychologie postav, anglický venkov...

V této knize, mi ale vadil rozvláčný úvod, dlouhé představení jednotlivých postav a zase změť jmen, která nikdy neumím přiřadit ke správným postavám. Vážně bych ocenila nějaký rodokmen nebo přehled na začátku/konci knihy. A slovo "weekend" mě fakt vytáčelo celou dobu. Narazila jsem i na pár dalších nevhodných překladů, které celkový dojem z knihy lehce zkazily.

alibaba72
21.12.2021 5 z 5

Jsem zvědavý, jestli se mně někdy podaří tipnout správně vraha. Opět povedený, zapeklitý případ :-)

Aligator805
18.08.2021 5 z 5

A. Christie a H. Poirot jsou záruka dobrého čtení. Opět skvělá detektivka.

Anette99
10.06.2021 5 z 5

Ať šáhnu po jakékoliv detektivce od A. Christie, vím, že je to záruka kvalitního čtení :)

Starmoon
24.04.2021 5 z 5

Kniha, z ktorej pozvoľna vanie melanchólia a akási (existenciálna?) únava... Zrejme v nejakom takom móde ju písala autorka; a zrejme preto sa pri niektorých postavách napríklad tá únava až neobvykle často zdôrazňuje.

A predsa je to kniha z kategórie tých lepších (rozumej – zaujímavejších) „christioviek" (teda aspoň pre nás, ktorí sme si zvykli na jej vzorec aristokratická rodina + chvíľkové odrezanie od sveta + plejáda rôznych príbuzných či hostí alias potenciálnych vrahov + vražda + Hercule so svojimi sivými bunkami = nečakané rozuzlenie, na ktoré zväčša sami neprídete, čo ako sa snažíte).

Tiama
03.03.2021 4 z 5

Příběh o Poirotovi a přece téměř bez Poirota. I tak nakonec odhalí, jak to všechno vlastně bylo. Jsem spokojená.

Vesper001
09.02.2021 5 z 5

Další domácí vražda v jedné povedené aristokratické rodině. Všichni jsou zvláštní, někteří dost, jiní ještě víc, Poirot je tentokrát hodně v pozadí, ale díky precizně vykresleným postavám to vlastně ani nevadí.

akinomV
08.01.2021 5 z 5

U Agathy je to většinou na 5* a tady opět. Dost jsem to porovnávala i s filmem a musím pochválit i film, protože skvěle vystihl postavy, které Agatha tak skvěle napsala.

Knihomolka134
30.12.2020 3 z 5

Trochu slabsi nez jine detektivky. Pribeh i jednotlive dedukce postav byly velmi zajimave a mnohdy ledove rafinovane, ale rozuzleni a motiv vrazdy mi zde proste chybel. Vrazda ze zarlivosti mi prijde hodne jednoducha a pruhledna, od mistryne zlocinu, kterou A. Christie nepochybne je, bych cekala vic. Chybelo mi napr. tradicni vysvetleni motivu kazdeho clena rodiny "v zaverecnem krouzku" a take to, jak se k vrazde a sebevrazde staveli ostatni z kruhu rodiny. Zaver trochu nedotazeny a neprimerene uspechany.

JFK117
09.12.2020 4 z 5

Klasika, tak jak ji cítím já. Krásný jazyk, zajímavá zápletka, výborný překlad.

ArwenAragorn
25.10.2020 5 z 5

Moje první od autorky, čteno někdy ve 13ti,14ti letech a pak jsem hned přečetla další.

Alinka2
24.03.2020 5 z 5

Jsem zvyklá, že každá detektivka od ACH je výborná. A s takovou myšlenkou jsem se chystala i na tuhle a ani náhodou nezklamala. Na jejích detektivkách se mi líbí hlavně to, že motivy, zápletka a celkově příběhy jsou odlišné, každý další příběh má v sobě něco nového. Ať už jsou to mistrně propracované postavy nebo zápletka. Tohle dílo řadím k jejím nejlepším, doporučuju také i filmové zpracování s Davidem Suchetem. Měl by si ji přečíst povinně každý, kdo má rád ACH. :)))

david5746
28.07.2019 4 z 5

Trochu slabší poirotovka, který se tu ale moc nemotá a v závěru také není klasická exhibice a velké odhalení. Zápletka jako taková je ale klasicky propracovaná do detailu.

czokies
15.02.2019 1 z 5

Boze, tohle byla silena nuda. Vubec jsem tu zapletku nepochopila, protoze nedava zadnej smysl. V pribehu jsou podezreli uplne vsichni a zaroven nikdo, Poirot se placa od niceho k nicemu a zaverecne vysvetleni mi proste nestacilo. S touhle knizkou to Agatha bohuzel nevychytala.

Amanita79
08.02.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka, vraha jsem opět neodhalila. Poirot je trochu na vedlejší koleji a jeho "malé šedé buňky" se tu ani jednou neobjeví. Trochu jsem měla problém najít nějakou sympatickou postavu.

Iki1
17.01.2019 4 z 5

Je vcelku zajímavé porovnání moderních detektivek s těmito staršími. "Moderní doba" nezrychlila pouze život. Agatha Christie vychází z dokonalé znalosti prostředí i stylu tehdejšího života a do dnešní doby přenáší i onen neuspěchaný způsob řešení vraždy.

DracoMalfoy
10.01.2019 3 z 5

Musím říct, že jsem se malinko nudila. Vraha jsem sice, jak už je zvykem, neodhalila, ale příběh mi přišel trochu slabší.

85098211
08.12.2018 5 z 5

Zase další vynikající kniha od mé milované autorky :-). Oběť mi nebyla ani trochu sympatická, naopak jsem měla pro vraha dokonce i tak trochu pochopení ;-). Případ se komplikuje a zamotává, podezřelých je hned několik, Hercule Poirot namáhá svoje šedé buňky mozkové, všechny kolem vyslýchá a vyšetřuje - a nakonec s lehkostí sobě vlastní odhalí vraha, kterého bychom (jako obvykle) podezírali nejméně. Takže nezbývá než dát plný počet a knihu doporučit :-).

MonikaHos
28.11.2018

Ač se opravdu stydím, tak toto byla moje první kniha od autorky. A jsem naprosto nadšená! Kniha mě neuvěřitelně vtáhla do děje, autorka to umí skvěle se slovy a bravurně vykreslené charaktery postav jsou už jen taková třešnička na dortu. Jsem ráda, že mě čtenářská výzva KONEČNĚ zavedla k téhle úžasné ženě a už se těším na její další knihy.

Knižní střípky
26.11.2018 5 z 5

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.