Opona

Opona https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43852/bmid_opona-JPs-43852.jpg 5 536 94

Hercule Poirot série

< 37. díl

Poslední případ Hercule Poirota. Detektivní román, kterým se anglická autorka navždy rozloučila s oblíbeným literárním hrdinou. V uzavřené skupině lidí dochází k vraždě, která se stane jedním z nejtěžších a nejošidnějších Poirotových případů. Vytuší souvislost se zločinem v minulosti, objeví pachatele a když si uvědomí, že nemá dostatek důkazů pro jeho usvědčení, bere spravedlnost do svých rukou. Shodou okolností se odehrává Poirotův poslední případ na místě, kde začala jeho detektivní dráha. Edice Čtení na dovolenou. 1. vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

Curtain: Poirot's Last Case , 1975

buschka
10.08.2014 5 z 5

Originální zakončení. Jen velká škoda, že to byl poslední případ Poirota,

Sahalea
02.07.2014 5 z 5

Geniální zakončení

markétka2002
07.03.2014 5 z 5

škoda že už neni, ale nekdy to muselo zkončit.

VČJKR
19.02.2014 3 z 5

Upřímně, docela zklamání. Od posledního případu Hercula Poirota jsem čekala mnohem víc...

Jíťa
14.02.2014 5 z 5

Bezkonkurenční závěr života jednoho z nejlepších detektivů v literárním světě. Opona nejen že v mnoha náznacích varuje před přílišnou důvěřivostí a ovlivnováním lidí, nebezpečnými myšlenkami, jež vedly k hrůzám, které si dnes možná ani neumíme představit, ale hlavně ukazuje Poirota jako člověka, který ke konci přehodnocuje své názory a životní postoje, které ho provázely celou kariérou. Rozhodnutí dilematu, zda se zachovat dle vlastního svědomí či dle společenských konvencí, přichází neočekávaně a proti všem zvyklostem, které předpokládáme. Proto je tato kniha velkou výjimkou mezi všemi Poirotovými příběhy a v návaznosti na celou sérii působí velmi sugestivně. Velké díky Agathě Christie za toto dílo. Budu si ho dlouho pamatovat.

markétka2002
09.02.2014 5 z 5

Vážený pane Poirote děkuji za nádherné prožití báječných 4měsíců.Pozdravujte Artura Hastingse a Agathu a paní Oliverovou a slečnu Marplovou a Parer Pyna a pana Quinna.Au revoir Monsieour Poirot.

bukiet
16.01.2014 5 z 5

Vážený pane Poirote,
dovolte mi, abych Vám poděkoval za krásné čtyři měsíce, které jsme spolu strávili u Vašich případů. Probrali jsme je spolu pěkně popořadě od případu ve Stylesu roku 1916 až po závěrečný ve Stylesu roku 1975 (1940) a bylo velmi zábavné vnímat odlišnosti chronologie literární od chronologie televizní, v níž Vás tak mistrně zastoupil pan David Suchet. Ani jednou jste mne nenudil, snad s výjimkou Velké čtyřky, ale chápu, že Vaše tvůrkyně Agatha měla tehdy slabou chvilku a jiné problémy. Tak tedy adieu a pozdravujte Hastingse, Ariadnu, Jappa, slečnu Lemonovou, George a Agathu.
Recevez, Monsieur , mes salutations.

keri.H
11.12.2013 5 z 5

Tato kniha je oprvadu úžasná. Velice mě zaujala. Dostala jsem se k ní náhodou a jsem moc ráda, že jsem si jí přečetla. :) Ale jelikož jsem četla hodně případů Hercula Poirota, kterého jsem si hodně oblíbila, tak mi při čtení této knihy bylo velice smutno.

Thanyss
25.06.2013 5 z 5

Naprosto úžasné a originální ukončení Poirotových pátrání.
Celou dobu jsem se snažila rozmotat další záhadu ve Styles, aby se ukázalo, že jsem naprosto mimo. Skvělá detektivka.

kattyV
19.02.2013 5 z 5

Poirot už je starý a nemocný, ale myslí mu to pořád ještě výborně. I konec je výborný, i když se s ním člověk musí trochu vyrovnávat... No jo, co s tím naděláme, když je to poslední případ, že?

Selinute
11.11.2012 5 z 5

Výborná, vynikající, vyjimečná.

Christo
09.08.2012 3 z 5

Moje první a v řadě poslední detektivka Hercula Poirota. Výborná detektivka, jen škoda, že jsem začal od konce.

Budly
19.05.2012 5 z 5

Najlepšia z jej kníh, ktoré som čítala. Agatha Christie je majsterkou detektívneho žánru, čo nám opäť dokazuje aj pri tejto knihe. Nechápem, prečo to tak málo ľudí čítalo. Veď haló - posledný prípad Hercula Poirota, toho slávneho detektíva s vykrútenými fúzikmi a svojskou hlavou. Môžem úprimne povedať, že to nie je len jedna z najlepších kníh od nej, ale kníh celkovo.

dzejnyka
30.11.-0001 4 z 5

Kniha bola napísaná už v roku 1940 a pôvodne mala vyjsť až po smrti Agathy Christie, no autorka zmenila názor a tak bola (s veľkým úspechom) publikovaná "už" v r. 1975.
Odsun uverejnenia posledného prípadu umožnil vznik ďalším skvelým "herculovkám", čomu sa osobne veľmi teším.